Dekoracje z betonu na zbliżające się święta i nie tylko – zrób je sam!
Czas czytania:2 min

Dekoracje z betonu na zbliżające się święta i nie tylko – zrób je sam!

0 0

Betonowe dekoracje podkreślą wyjątkowy charakter każdego wnętrza, szczególnie gdy zamiast kupnych ozdób, zdecydujemy się na wykonanie własnych kreacji. Oprócz funkcji dekoracyjnych, a także stworzenia atmosfery zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, mogą stanowić idealny prezent dla bliskiej osoby. Jak zrobić oryginalne, ozdoby z betonu, również te świąteczne? Sprawdź poradnik krok po kroku i daj się zainspirować

Dekorowanie wnętrza to jedna z przyjemniejszych chwil, również podczas świątecznych przygotowań. – Magiczny klimat Bożego Narodzenia można podkreślić nie tylko gotowymi dekoracjami, ale także tymi, które wyjdą spod naszej ręki – mówi Maciej Szymański, ekspert marki Ultrament, i dodaje: – Wykorzystując Beton Kreatywny lub Dekoracyjny można samodzielnie wykonać piękne dekoracje, które urozmaicą świąteczne wnętrza. To świetna zabawa dla osób, które lubią twórcze pomysły i oryginalne rozwiązania. Wystarczy wybrać odpowiednią masę, wykonać ozdobę i nawet już po 2 godzinach cieszyć się z własnoręcznie wykonanej dekoracji.

UWAGA!

Zanim przystąpisz do realizacji swoich pomysłów, musisz wiedzieć, że masz do wyboru dwie masy betonowe:

Pierwsza to Beton Dekoracyjny, który po zmieszaniu z wodą tworzy płynną konsystencję, dlatego można z niego odlać dowolną formę. Wykorzystaj go, jeżeli chcesz stworzyć np. wazon, doniczkę czy świecznik.

Z kolei Beton Kreatywny w kontakcie z wodą daje plastyczną masę i niczym plastelina służy do modelowania różnorodnych kształtów. Wykorzystaj go, jeżeli chcesz stworzyć np. zawieszki czy figurki.

  • Oba rodzaje mas betonowych, po całkowitym wyschnięciu i stwardnieniu, można poddawać dalszej obróbce tzn. szlifować dla uzyskania gładkiej struktury, ozdabiać czy malować przy użyciu np. farby w sprayu – wyjaśnia Maciej Szymański.

Mając już podstawową wiedzę i pomysł w głowie, możemy zaczynać. A oto lista zakupów, czyli co potrzebujesz do stworzenia dekoracji z betonu?

Beton Kreatywny lub Dekoracyjny (do kupienia w popularnych marketach budowlanych)
Woda
Naczynie do wymieszania masy – można wykorzystać wiaderko od betonu kreatywnego lub dekoracyjnego
Szpachelkę lub inne narzędzie do wymieszania masy
Olej roślinny
Papier lub kostka ścierna do szlifowania krawędzi
Przedmioty służące za formę
Elementy do dekoracji

DIY – betonowy świecznik z elementami szkła

Aby stworzyć betonowy świecznik, potrzebujesz opakowanie Betonu Dekoracyjnego. My wykorzystaliśmy także szklane naczynie, kamyki, sznurek jutowy oraz złoty spray.

  1. Przygotuj masę zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu – wymieszaj proszek z wodą w odpowiedniej proporcji w przygotowanym wiaderku.
  2. Możesz dno i ścianki wiaderka, służącego za formę świecznika (my wykorzystaliśmy wiaderko po masie betonowej), wysmarować odrobiną oleju. Ułatwi to wyjęcie betonowej dekoracji z formy.
  3. Przelej masę betonową do wiaderka na wysokość ok. 3-4 cm. Zanurz w nim szklany wazon i obciąż na czas wiązania. Jeśli chcesz otrzymać gładką powierzchnię betonowej ozdoby, delikatnie zawibruj formą, aby pozbyć się pęcherzyków powietrza.
  1. Odczekaj 2 godziny, aż masa zastygnie.
  1. Wyciągnij szkło z wiaderka i przystąp do dekorowania świecznika. Brzegi wygładź korzystając z kostki ściernej, a sam beton możesz np. pomalować kolorowym sprayem. Wykorzystaj dodatkowe elementy ozdobne – my użyliśmy w tym celu białe kamyki oraz sznurek jutowy.

DIY – betonowe zawieszki

Aby stworzyć betonowe zawieszki, potrzebujesz opakowanie Betonu Kreatywnego oraz foremki do pierników. My wykorzystaliśmy takie w kształcie gwiazdki, drzewka i serca.

  1. Przygotuj masę zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu – wymieszaj proszek z wodą w odpowiedniej proporcji w przygotowanym wiaderku.
  2. Po uzyskaniu odpowiedniej plastyczności, rozwałkuj masę na odpowiednią grubość.
  1. Odciśnij wcześniej przygotowane foremki, usuwając nożem nadmiar materiału. Patyczkiem zrób dziurki, przez które przewleczesz sznurek potrzebny do zawieszenia dekoracji.
  1. Pozostaw na 24 godziny (do całkowitego wyschnięcia), a następnie udekoruj według własnego pomysłu.

Pomysłów na wykorzystanie Betonu Kreatywnego i Dekoracyjnego jest całe mnóstwo. Szczególnie teraz, w czasie przygotowań do świąt bożonarodzeniowych, warto sięgnąć po ten materiał, zapewniając sobie i bliskim świetną zabawę przy tworzeniu magicznych ozdób i dekoracji.

Więcej inspiracji oraz jak wykonać krok po kroku betonowe ozdoby znajdziesz na kanale YouTube w profilu marki Ultrament oraz na www.ultrament.pl.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Karp? Śledź, a może makrela
Next post Trafiony, zadowolony – idealne pomysły na świąteczne prezenty