Domowe środki czystości: czy mogą nam zaszkodzić?
Czas czytania:2 min

Domowe środki czystości: czy mogą nam zaszkodzić?

0 0

W obecnych czasach utrzymanie w domu porządku i czystości bez udziału środków chemicznych może stanowić nie lada wyzwanie. Kolorowe, pachnące preparaty kuszą ze sklepowych regałów, obiecując, że za ich pomocą zaprowadzisz w domu sterylną czystość. Czy zastanawialiście się jednak co się w nich kryje, jakie zawierają związki chemiczne i jak wpływają na zdrowie? Dowiedz się, jak substancje zawarte w środkach czystości wpływają na nasz organizm oraz, czy jest możliwe zastąpienie ich mniej szkodliwymi detergentami

Chemia – Wróg zdrowia

Mało osób zdaje sobie sprawę, że popularne i łatwo dostępne środki czystości bardzo często zawierają substancje szkodliwe dla zdrowia. Należą do nich m.in. tak zwane ftalany i alkilofenole oksyetylenowe, których działanie rakotwórcze potwierdzono naukowo lata temu. Oprócz tego w preparatach do czyszczenia, mogą znajdować się także inne silnie drażniące substancje, takie jak amoniak, chlor, rozpuszczalniki syntetyczne, formaldehydy i fosforany, a także perchloroetylen, który został uznany za prawdopodobny czynnik rakotwórczy przez Międzynarodową Agencję Badań nad Rakiem. Kolejnym problemem jest fakt, że miliony środków chemicznych na całym świecie przedostaje się do rzek i mórz, przez co wpływa bardzo szkodliwie na Nasze środowisko. Im szybciej działa dany detergent, tym więcej związków chemicznych zawiera przez co jest bardziej toksyczny. Warto zwracać uwagę na to, jakich preparatów do sprzątania używasz, zwłaszcza jeśli na ich działanie narażeni są inni domownicy – dzieci lub zwierzęta.

Sprzątanie w stylu Eko

Coraz bardziej popularne stają się przyjazne dla środowiska oraz zdrowia metody sprzątania domu. Wynika to z większej świadomości ekologicznej, a także wzrostu wiedzy na temat niebezpiecznego wpływu niektórych substancji chemicznych na nasz organizm i środowisko. Co więcej z roku na rok przybywa osób cierpiących na różnego rodzaju alergie, a detergenty na bazie chemii mają wyjątkowo negatywny wpływ na alergików – mogą spowodować duszności, nieżyt gardła i krtani, a co gorsza groźne choroby autoimmunologiczne. Dodatkowo zawarte w nich fosforany często wywołują uczulenia i podrażnienia, a ich opary mają działanie rakotwórcze.

Czego używać, aby sprzątać bezpiecznie i ekologicznie?

Aby uniknąć powikłań zdrowotnych związanych z działaniem drażniących substancji obecnych w środkach czystości, warto sięgnąć po naturalne produkty, które nie zawierają szkodliwej chemii. Firma DuoLife wychodzi naprzeciw klientom, tworząc innowacyjną linię środków PIURIF.

Produkty PIURIF to nowy sposób na olśniewającą czystość! Swoje niezwykłe działanie zawdzięczają opatentowanej technologii MicroAdvanced™, czyli wyselekcjonowanym, naturalnym bakteriom, które usuwają brud, tłuszcz i zanieczyszczenia w sposób całkowicie bezpieczny i ekologiczny. W przeciwieństwie do tradycyjnych detergentów nie zawierają szkodliwej dla zdrowia chemii, więc ich stosowanie jest bezpieczne nawet w domu wielbicieli zwierząt czy młodych rodziców. Wiadomo – małe rączki dostaną się dosłownie wszędzie, a pozostałości chemii mogą zaszkodzić, powodując bóle brzucha czy nawet zatrucie pokarmowe. Z PIURIF nie musisz się tego obawiać!

PIURIF to nie tylko gama środków czyszczących, ale przede wszystkim prawdziwa filozofia przyjemnego sprzątania, która uszczęśliwia. Cztery kolory unikalnych formuł PIURIF inspirują barwą. Uniwersalna Niebieska, Intensywna Różowa, Praktyczna Zielona i Przenikliwa Szara – to cztery super bohaterki szczęśliwego domu!

PIURIF Formuła A Uniwersalna – CZYŚCI WSZYSTKIE POWIERZCHNIE, SZYBY I SANITARIA

PIURIF Formuła B Intensywna – USUWA KAMIEŃ

PIURIF Formuła C Praktyczna – IDEALNA W KUCHNI

PIURIF Formuła D Przenikliwa – LŚNIĄCA CZYSTOŚĆ TKANIN, WYKŁADZIN I MATERIAŁÓW

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post NNKT to zbawienie dla zdrowia i urody! Jeszcze nie wiesz co to jest?
Next post Prasowanie bez tajemnic – wszystko co powinieneś wiedzieć, aby prasować skutecznie, wygodnie i przyjemnie