Gorący trend 2021: Japandi
Czas czytania:1 min

Gorący trend 2021: Japandi

0 0

czym jest tajemnicze Japandi? To słowo powstało z połączenia nazw Japonii oraz Skandynawii, będących jednocześnie synonimami dwóch stylów – minimalistycznego i skandynawskiego. Łączy je funkcjonalność, prostota form, oszczędna ornamentyka i subtelna kolorystyka. Razem tworzą wnętrze pełne harmonii i spokoju – poznaj z nami nowy, piękny trend aranżacyjny

Japandi bierze z obu stylów to, co najlepsze, łącząc je w piękną całość. Mamy tu więc czyste, jasne przestrzenie wyposażone w niezbędną ilość mebli i dodatków. Japandi wykorzystuje przedmioty o prostych liniach oraz paletę stonowanych kolorów. Wnętrza dzięki temu „oddychają” i nabierają lekkości, a jednocześnie uspokajają i nie przytłaczają.


Styl wykorzystuje przy tym naturalne materiały oraz rozwiązania wywodzące się ze skandynawskiego designu: wnętrza mają być funkcjonalne i komfortowe. Ich zadaniem jest uprzyjemniać i ułatwiać życie, relaksować i nie komplikować. Właśnie dlatego obydwa nurty tak dobrze ze sobą współpracują: zarówno styl japoński, jak i scandi, są oparte na chęci stworzenia wnętrza przytulnego, a jednocześnie bardzo prostego.


Piękne i praktyczne
Styl skandynawski to przede wszystkim funkcjonalność. Podobne podejście do designu mają Japończycy. Dlatego meble stworzone w trendzie Japandi często pełnią kilka funkcji. Są nie tylko bardzo praktyczne, ale też piękne.

Kolory spokoju
Wnętrze zaaranżowane w trendzie Japandi emanuje spokojem, a jego wystrój zachęca do wypoczynku. Dzieje się to za sprawą delikatnej kolorystyki, utrzymanej w bieli, szarości, beżach i pastelach.

Origami
Tradycyjna sztuka składania papieru jest wielkim źródłem inspiracji dla projektantów. Geometryczne wzory i formy charakteryzują także design ze Skandynawii. Dynamizują minimalistyczne wnętrza i są elementami, które przyciągają wzrok.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Walentynki w domu: romantycznie i bez presji
rozwoj-zawodowy Next post Czy można być bezpiecznym w sieci?