Jak przetrwać lato przy otwartych oknach? Moskitiery receptą na niechcianych gości
Czas czytania:2 min

Jak przetrwać lato przy otwartych oknach? Moskitiery receptą na niechcianych gości

0 0

Komary czy meszki są naszym największym wakacyjnym koszmarem, nic więc dziwnego, że wraz z ich pojawieniem się szukamy sprawdzonego rozwiązania. Najlepiej – o każdej porze dnia i nocy – sprawdzają się moskitiery, montowane na oknach lub drzwiach. Te niepozorne siatki o małych oczkach skutecznie chronią przed przedostawaniem się do wnętrza owadów i nieczystości.

Na co zwrócić uwagę wybierając moskitierę?

Wbrew pozorom, wybór moskitiery nie należy do najłatwiejszych. Nie każda moskitiera sprawdzi się w każdym oknie. Dokonując wyboru musimy wziąć pod uwagę szereg parametrów, które pomogą uzyskać najlepszy efekt. Po pierwsze, musimy określić jakiego typu okna mamy i jaki system montażu moskitier możemy zastosować.

  • Najpopularniejszą formą ochrony przed owadami są siatki na profilach aluminiowych montowane do ramy okiennej za pomocą bezinwazyjnych obrotowych uchwytów. Pozwalają one na szybki i łatwy montaż w świetle okna, jak również ich demontaż po sezonie. Ten rodzaj zabezpieczenia sprawdzi się na małych oknach używanych do wentylowania pomieszczeń – podpowiada Agnieszka Laskowska, Product Manager w firmie ANWIS.

Przy oknach dachowych znacznie lepiej sprawdzą się moskitiery rolowane w pionie. Działają w sposób zbliżony do klasycznych rolet materiałowych. Po złożeniu siatka nawijana jest na wałek, a następnie chowana w estetycznej kasecie, która wyposażona jest w prowadnice. Gdy potrzebujesz zabezpieczyć pomieszczenie przed owadami, rozwijasz moskitierę a następnie blokujesz ją za pomocą listwy hakowej lub zaczepów znajdujących się w prowadnicach.

W przypadku okien balkonowych i tarasowych doskonale sprawdzą się moskitiery rolowane w poziomie, które możemy zamocować zarówno do ramy okiennej, jak i do ściany.

Do dużych przeszkleń tarasowych oraz w ogrodach zimowych i altanach najczęściej wykorzystuje się moskitiery przesuwne lub moskitiery plisowane. Tego typu rozwiązania pozwalają zabezpieczyć naprawdę duże przeszklenia. Maksymalne wymiary skrzydła moskitiery przesuwnej wynoszą 200 cm na 250 cm, natomiast moskitierę plisowaną możemy zainstalować dla przeszkleń o maksymalnej wielkości 380 cm na 260 cm.

  • Niezwykle stylowym, minimalistycznym i nowoczesnym rozwiązaniem jest montaż moskitiery plisowanej, która doskonale sprawdza się przy dużych przeszkleniach i wejściach na taras – zauważa Agnieszka Laskowska, Product Manager firmy ANWIS. – Modułowa budowa moskitiery plisowanej pozwala składać ją w system jedno- lub dwuskrzydłowy. Plisowana siatka po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, ponieważ całkowicie chowa się w profilu aluminiowym – wyjaśnia.

Czy kolor moskitiery ma znaczenie?

Nowoczesne moskitiery wykonane są z trwałych i mocnych materiałów, które są odporne na promieniowanie słoneczne, wysoką temperaturę oraz deszcz i grad. Dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej, dzięki czemu możemy je idealnie dopasować do koloru elewacji budynku lub koloru dominującego w aranżacji wnętrza. Jednak, czy tylko te kryteria powinniśmy brać pod uwagę dobierając kolor moskitiery? Czy kolor samej siatki ma wpływ na jej funkcjonalność?

Najczęściej wybierane są siatki w odcieniach szarości. Są one nie tylko najbardziej neutralne dla naszego wzroku, ale także skutecznie maskują różnego rodzaju zanieczyszczenia. Kolor szary doskonale współgra z innymi kolorami i najłatwiej wtapia się w tło. Moskitiery w kolorze szarym idealnie pasują do nowoczesnych brył, jak i do klasycznych stylów aranżacji wnętrz. Oczywiście na rynku znajdziemy także moskitiery z białą siatką, ale są one kompletnie niepraktyczne – szybko się brudzą, żółkną i wbrew pozorom dużo bardziej rzucają się w oczy.

Dokonując wyboru moskitiery należy zwrócić uwagę nie tylko na sposób montażu, ale także na trwałość konstrukcji, a także jakość i estetykę jej wykonania. Nowoczesne moskitiery wykonane są w tworzyw odpornych na promieniowanie słoneczne i działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Stanowią doskonałe dopełnienie stolarki okiennej. Zapewniają swobodną cyrkulację powietrza, pełną widoczność, a także ochronę prze owadami i nieczystościami. Moskitiery przywracają komfort, który docenimy nie tylko w chwilach błogiego odpoczynku.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post <strong>Bezcenne humektanty</strong>
Next post Dom Narodzin – poród „jak w domu” pod opieką specjalistów