Jak stworzyć ogród przyjazny zwierzętom?
Czas czytania:2 min

Jak stworzyć ogród przyjazny zwierzętom?

0 0

Tworzenie przyjaznych, ogrodowych przestrzeni dla pupili zdobywa coraz większą popularność wśród właścicieli domów. Ogród, który jest bezpieczny i atrakcyjny dla zwierząt, to miejsce, gdzie natura współgra z ich potrzebami. Jak stworzyć miejsce, w którym będzie się mógł bezpiecznie bawić?

Ogród może stać się doskonałym miejscem zbaw, w którym pupil będzie szalał i czerpał radość z przebywania na świeżym powietrzu wśród wielu różnych zapachów. Wcześniej należy tę przestrzeń odpowiednio przygotować. Wskazówki na temat tworzenia przyjaznego ogrodu możecie również znaleźć w magazynie Maxi Zoo – https://www.maxizoo.pl/magazyn/ogrod-i-staw/.

Bezpieczne rośliny
Ciężko wyobrazić sobie ogród bez roślin i kwiatów. Wybierając je, priorytetem powinno być zapewnienie bezpieczeństwa pupilom. Należy unikać roślin, które mogą być dla nich toksyczne. Na przykład lilie są niebezpieczne dla kotów, a azalie mogą być szkodliwe dla psów. Lepiej postawić na ozdobne trawy, miętę lub lawendę. Są bezpieczne dla zwierząt i jednocześnie nadadzą przestrzeni piękna.

Przestrzeń do zabaw
Każde zwierzę potrzebuje miejsca do zabawy. Im będzie większe, tym lepiej. Warto wydzielić specjalny obszar w ogrodzie, gdzie nasz pupil będzie mógł się bawić i spędzać czas. Możliwości są różne – od prostych rozwiązań takich jak otwarta przestrzeń do biegania, po zainstalowanie różnego rodzaju zabawek, jak drapaki dla kotów czy tunele dla psów. To nie tylko przyczyni się do zadowolenia naszych zwierząt, ale także pozwoli zachować porządek w pozostałych częściach ogrodu. Należy pamiętać, że pupil musi mieć w ogrodzie dostęp do świeżej wody.

Schronienie

Bez względu na warunku atmosferyczne zwierzęta mogą potrzebować schronienia, w którym spokojnie odpoczną. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie zacienionego miejsca, altanki lub specjalnego domku. Ważne, żeby takie miejsce było komfortowe oraz suche. Dzięki temu stanie się dla pupila azylem, w którym skryje się przed słońcem lub deszczem.

Odpowiednie ogrodzenie

Solidne ogrodzenie to podstawa. Pozwoli nam utrzymać czworonoga w granicach ogrodu i tym samym zadba o jego bezpieczeństwo. Powinno być trwałe i odpowiednio wysokie. Ogrodzenie musi być również dostosowane do wymiarów, wagi oraz siły pupila. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że czworonożny przyjaciel nie zniszczy go oraz nad nim nie przeskoczy. Warto zastanowić się nad instalacją bramek z zamkami, które uniemożliwią zwierzętom opuszczenie ogrodu bez naszej wiedzy. W przypadku kotów najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie duża woliera.

Dzikie zwierzęta

Fontanna lub oczko wodne staną się atrakcyjnym elementem dekoracyjnym ogrodu i jednocześnie mogą np. przyciągać ptaki. Do oczka wodnego możecie również wpuścić ryby. Dzięki temu stworzycie w ogrodzie naturalne środowisko. Tworząc strefę zabaw dla pupila warto pomyśleć o dzikich zwierzętach zamieszkujących ogród. Dobrym pomysłem będzie wydzielenie dla nich osobnej przestrzeni. Wtedy Wasze pupile oraz inni mali mieszkańcy będą mogli komfortowo korzystać z ogrodu w tym samym czasie. Maxi Zoo dba o potrzeby wszystkich zwierząt, tych dużych i tych najmniejszych, dlatego w ofercie sieci można znaleźć różnorodne produkty, m.in. pokarm dla dzikich ptaków, karmniki, domki i karmę dla jeży, hotele dla owadów, pokarm oraz domki lęgowe dla wiewiórek dostępne w sklepach stacjonarnych lub sklepie internetowym https://www.maxizoo.pl/.

Wykorzystanie kilku powyższych rozwiązań sprawi, że ogród stanie się doskonałym miejscem zabaw dla domowych pupili, ale również azylem dla dzikich zwierząt. Będą mogły w nim znaleźć pokarm oraz schronienie i umilą czas swoją obecnością.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jesień na rowerze – co zrobić, by cieszyć się jazdą?
Next post Najmodniejsze buty na sezon jesień-zima 2023