Jak utrzymać higieniczną czystość w mieszkaniu?
Czas czytania:2 min

Jak utrzymać higieniczną czystość w mieszkaniu?

0 0

W obecnych czasach higiena stała się jednym z najważniejszych pojęć w słowniku każdego z nas. Oprócz zaleceń sanitarnych, częstego mycia rąk, utrzymywania dystansu społecznego oraz korzystania ze środków do dezynfekcji warto zwrócić uwagę na higienę…w domu. Czy wiesz, jak utrzymać higieniczną czystość w Twoim domu, tak aby czuć się w nim dobrze? Poznaj kilka wskazówek i nawyków, dzięki którym Twoja przestrzeń będzie wysprzątana i czysta.

Systematyczność w cenie

Podstawową praktyką, dzięki której zachowasz swoje mieszkanie lub dom w czystości, jest regularne sprzątanie wszystkich pomieszczeń. Zaczynając od łazienki, oprócz codziennych dobrych nawyków jak wycieranie mokrych od wody blatów czy zbieranie kurzu, warto wygospodarować sobie raz w tygodniu więcej czasu na całościowe czyszczenie. Pamiętaj, aby do mycia zlewu i kabiny prysznicowej lub wanny używać przeznaczonych do tego, delikatnych środków, aby nie zniszczyć powłoki. W przypadku mycia lustra wystarczy woda z octem i ręcznik papierowy. Możesz również wykorzystać ściereczkę z microfibry, która skutecznie czyści z pomocą tylko wody, bez użycia detergentów, np. Vileda Microfibra 100% Recycled. Pochodząca z recyklingu ściereczka doskonale pochłania wodę i nie zostawia smug oraz zacieków, a także jest przyjazna dla środowiska.

Kolejnym etapem powinno być czyszczenie kuchni. Najwięcej baterii mnoży się w zlewozmywaku oraz na materiałach drewnianych – przede wszystkim desce do krojenia oraz akcesoriach kuchennych. To na nie powinno się zwrócić szczególną uwagę: drewnianą deskę myj od razu po użyciu i wytrzyj do sucha: zapobiegnie to wsiąkaniu wody w drewno. Dobrą praktyką jest także każdorazowe płukanie gąbki do naczyń z piany. Tutaj sprawdzi się wiskozowy zmywak Vileda Glitzi Always Clean. Możesz go łatwo i szybko wypłukać, dzięki czemu dłużej zachowa świeżość. Pamiętaj też o wyrzucaniu resztek żywności z sitka w zlewie.

Należy także pamiętać o pokoju dziennym: codziennym przecieraniu stołu, dbaniu o usuwanie kurzy z szafek, gablot i półek oraz regularnym odkurzaniu. Jeśli salon jest także jadalnią, w której jesz posiłki razem z rodziną – troszcz się o dezynfekowanie stołu przeznaczonym do takich powierzchni środkiem, by spożywać posiłki w pozbawionym bakterii i wirusów miejscu. Uporządkowana i czysta przestrzeń staje się jeszcze ważniejsza, jeśli posiadasz wydzieloną strefę na domowe biuro – porządek sprzyja lepszej koncentracji. Urządzenia jak komputer, klawiatura czy telefon komórkowy staraj się kilka raz w tygodniu przecierać środkiem odkażającym.

Podłogi na higieniczny błysk

Powierzchnie płaskie to duże siedlisko wszelkiego rodzaju bakterii i wirusów. Wiesz, że zarazki możesz przenieść z zewnątrz na butach? To właśnie podeszwy butów są „nosicielami” wielu chorobotwórczych zarazków. Pamiętaj, aby nie przemieszczać się w butach po mieszkaniu, zapobiegnie to roznoszeniu zarazków. Jak uchronić się przed wirusami z dworu? Świetnym rozwiązaniem jest mop parowy Vileda Steam Plus, którym z łatwością umyjesz różnego rodzaju podłogi, zabijając do 99,9% bakterii i wirusów1. Nie potrzebujesz do tego żadnych detergentów: wystarczy tylko czysta woda. Jest to szczególnie ważne, jeśli posiadasz w domu czworonoga – para wodna skutecznie usunie wszelkie zabrudzenia bez chemicznego środka myjącego, który mógłby przenieść się na łapy psa lub kota. Mop parowy Vileda Steam Plus wyposażony jest w 3 tryby do ustawienia: do parkietów, płytek podłogowych oraz dywanów, do których dołączona jest specjalna nakładka. Dzięki temu każda powierzchnia może zostać wyczyszczona, zachowując najwyższą higienę.

Zabierając się za porządkowanie, kieruj się odpowiednią jakością wszystkich akcesoriów i urządzeń, aby sprzątanie było efektywniejsze i sprawniejsze. Aby utrzymać higienicznie czystą przestrzeń pamiętaj o regularności – bez tego trudniej będzie zmniejszyć ryzyko namnażania bakterii w pomieszczeniach. Kluczem do czystszego domu jest także dbanie o przedmioty i powierzchnie codziennego użytku, w tym podłogi i kuchenne kafelki.

1 Testowano na bakteriach E. coli i zmodyfikowanym wirusie krowianki Ankara (MVA) z 1 min procedurą parowania

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Duży biust – duży problem
Next post 4 stylizacje na walentynkowy wieczór