Jak wybrać ekspres do kawy?
Czas czytania:2 min

Jak wybrać ekspres do kawy?

0 0

Marzysz o doskonałej kawie? Takiej jak w kawiarni lub w biurze, ale bez wychodzenia z domu? Zastanawiasz się, co wziąć pod uwagę, wybierając ekspres do kawy? Sprawdź przydatne wskazówki

Dobry ekspres do kawy to inwestycja na lata, dlatego warto jest się dobrze zastanowić przed zakupem. Pierwszy krok to odpowiedzenie sobie na pytanie o ulubioną kawę. Jeśli lubisz kawy z mlekiem, musisz wiedzieć, że wiele ekspresów może je dla Ciebie zrobić, ale nie każdy system mleczny jest tak samo skuteczny. Ekspres Philips 5400 LatteGo robi nie tylko wyśmienite mleczne kawy z idealnie spienioną pianką, ale jest też bardzo prosty w obsłudze – system mleczny LatteGo można łatwo wyczyścić w zaledwie 15 sekund1.

Wiele wcieleń kawy

W drugim kroku warto pomyśleć nie tylko o sobie, ale też domownikach i gościach – nawet jeśli pijesz tylko espresso, dla nich warto pokusić się o ekspres z większym wyborem kaw. Philips 5400 LatteGO może zrobić dwanaście różnych napojów kawowych, od gładkiego espresso po spienione cappuccino, czyli każdy znajdzie coś dla siebie. Ekspres pomoże też zapamiętać upodobania najbliższych: możesz stworzyć cztery profile użytkownika, aby zachować preferencje takie jak moc, temperatura, ilość kawy czy mleka, dzięki czemu za każdym razem będziesz mieć idealną kawę. Kiedy tylko pojawi się taka potrzeba, opcja dodatkowej porcji kawy (funkcja Extra Shot) wzmocni napój o dodatkowe Ristretto i nada mu wyjątkowy smak, bez posmaku goryczki.

Ziarna to podstawa

Istota smaku kawy tkwi w ziarnach – napoje ze świeżo zmielonych ziaren smakują najlepiej. Ekspres Philips 5400 ma wbudowany ceramiczny młynek, który mieli kawę z największą precyzją, wydobywając z ziaren 100% aromatu. W dodatku taki młynek jest bardzo wytrzymały – pozwala przygotować aż 20 tys. filiżanek najwyższej jakości kawy. Pamiętaj też, że na smak espresso wpływa też grubości mielenia kawy. Regulacja grubości mielenia ziaren pozwala na dopasowanie mocy i aromatu kawy do własnych preferencji.

Baza wiedzy

Wyświetlacze ekspresów do kawy różnią się między sobą, niekiedy przypominając wręcz zaawansowany komputer. Philips 5400 został zaprojektowany tak, by jego obsługa była intuicyjna. Najważniejsza funkcja ekspresu: przygotowanie doskonałej kawy, wymaga naciśnięcia jednego guzika i potwierdzenia. Takie rozwiązanie sprawia też, że ekspres ma wyjątkowo atrakcyjny wygląd i zachwyca nawet wtedy, kiedy nie robi kawy – wizualnie.

Bez problemów

Philips 5400 ma to bardzo szybki w czyszczeniu system spieniania mleka – składa się on tylko z dwóch części i nie ma ukrytych rurek, dzięki czemu można go opłukać pod kranem lub umieścić w zmywarce. Nie jest to jedyna jego cecha sprawiająca, że robienie kawy i obsługa ekspresu w domu jest bezproblemowa. Dzięki opatentowanemu filtrowi wody AquaClean zastosowanemu w ekspresach Philips możesz delektować się świeżo zaparzoną kawą każdego dnia (aż do 5000 filiżanek2), bez konieczności odkamieniania urządzenia. Idealna kawa bez problemów – tak wygląda najlepszy wybór!

1 Bazując na testach konsumenckich przeprowadzonych w Niemczch dla automatycznych eskresów do kawy (2018)

2 W przypadku 8 wymian filtra, zgodnie ze wskazaniem urządzenia. Rzeczywista liczba filiżanek zależy od wybranego rodzaju kawy, płukania i czyszczenia

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Czystość niejedno ma imię…
Next post Okulary jak biżuteria – must have na jesień!