Jak wybrać odpowiedni regał do piwnicy?
Czas czytania:1 min

Jak wybrać odpowiedni regał do piwnicy?

0 0

Piwnica to dla wielu osób jedyne pomieszczenie gospodarcze jakim dysponują. Może ona spełniać wiele zadań na przykład spiżarni, warsztatu lub składziku. Niestety większość piwnic jest niewielka. Bardzo ważne jest zatem ich odpowiednie wyposażenie. Zastosowanie odpowiednich regałów sprawia, że te małe pomieszczenia są o wiele bardziej funkcjonalne i pojemne. Poniżej umieściliśmy kilka informacji, które pomogą wybrać odpowiedni regał do piwnicy.

 

Cechy regału magazynowego

Meble przeznaczone do pomieszczeń gospodarczych powinny być przede wszystkim funkcjonalne i wytrzymałe. Design w tym wypadku ma drugorzędne znaczenie. Regał magazynowy powinien mieć: odpowiednią ilość półek, solidną konstrukcję oraz być odporny na uszkodzenia. Ważne jest również to by można go było stosunkowo łatwo zmontować i rozmontować w razie potrzeby.

Regały metalowe

Jak łatwo się domyślić najbardziej odporne na uszkodzenia i wytrzymałe są regały metalowe. Na ich zakup powinny zdecydować się osoby, które mają zamiar składować na półkach cięższe przedmioty. Warto jednak przy tym pamiętać by wcześniej sprawdzić jaka jest nośność półek. Wadą regałów metalowych jest ich podatność na czynniki zewnętrzne takie jak wilgoć.

Regały z tworzywa sztucznego

Zaletą regałów wykonanych z tworzywa sztucznego jest ich odporność na korozję. Są one również bardzo lekkie i proste w montażu. Regały plastikowe można kupić praktycznie w każdym kolorze, dlatego dość łatwo dopasować model pasujący do wystroju pomieszczenia. Wadą tych regałów jest stosunkowo niska wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Regały z drewna

Regały wykonane z drewna dobrze sprawdzają się w piwnicach. Są one dość tanie a drewno jest materiałem atrakcyjnym wizualnie. Regały drewniane szczególnie dobrze sprawdzają się w spiżarniach czy innych domowych pomieszczeniach gospodarczych. Drewno jest wypróbowanym oraz efektownym materiałem, który można w prosty sposób dostosować do wyglądu pomieszczenia.

O czym należy pamiętać?

Wybór konkretnego rozwiązania nie jest prosty. W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów regałów o zróżnicowanym wyglądzie, wytrzymałości i nośności. Wyboru należy dokonywać w sposób rozważny i przemyślany, by nie popełnić błędu. Regał do piwnicy nie musi być ładny, wygląd w przypadku tego mebla to czynnik drugorzędny. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to by rozmiar regału był dostosowany do wielkości piwnicy oraz by był on trwały, solidny i łatwy w montażu.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Grzanki ze szparagami i serowym sosem holenderskim
Next post Zapiekanki od A do Z, czyli pomysł na obiad z piekarnika