Jaką zmywarkę do zabudowy wybrać?
Czas czytania:3 min

Jaką zmywarkę do zabudowy wybrać?

0 0

Zmywarka stała się niezwykle popularnym urządzeniem. Za jej atrakcyjnością przemawia przede wszystkim duża oszczędność czasu oraz pieniędzy. Z tego względu zmywarki coraz częściej zaczęły pojawiać się w wielu gospodarstwach domowych. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które różnią się między sobą parametrami, funkcjonalnością, budową oraz zużyciem prądu i wody. Urządzenia, na które warto zwrócić uwagę znaleźć można za pośrednictwem internetu, na przykład na stronie https://www.oleole.pl/zmywarki-do-zabudowy.bhtml. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę, by zakup był udany? Którym modelem można się zainteresować?

1. Indesit DSIE 2B10

2. Bosch SMV68MX04E

3. Siemens SR635X01ME

4. Podsumowanie

Indesit DSIE 2B10

Zmywarka do zabudowy Indesit DSIE 2B10 to urządzenie charakteryzujące się dużą pojemnością. Jednorazowo załadować można do niech aż 10 kompletów naczyń. Jeśli chodzi o zapotrzebowanie na prą, urządzenie posiada klasę energetyczną A+. Dzięki temu zużycie energii na jeden cykl kształtuje się na poziomie 0,83kWh, natomiast zużycie roczne 238 kWh. Bardzo istotną kwestią przy zakupie zmywarki jest również pobór wody. W przypadku zmywarki do zabudowy Indesit DSIE 2B10 wynosi 11,5 litra na cykl oraz 3220 w cyklu rocznym. Dodatkowo urządzenie wyposażone zostało w programy o różnych temperaturach zmywania. Elektroniczny programator zapewnia bardzo szybkie oraz łatwe czyszczenie. Po zakończeniu mycia pojawia się sygnał akustyczny. Zmywarka w czasie swojej pracy generuje hałas na poziomie 51 dB.

Bosch SMV68MX04E

Zmywarka Bosch SMV68MX04E pozwala na umieszczenie w jej wnętrzu aż 14 kompletów naczyń. Takie walory z pewnością zostaną docenione przez liczną rodzinę. W urządzeniu zastosowana została technologia PerfectDry, która zapewnia efekt suszenia naczyń, również wykonanych z tworzywa sztucznego. System wykorzystuje technologię przepływu powietrza w trzech kierunkach. Wilgoć jest pochłaniana i przekształcana w ciepłe powietrze. W rezultacie naczynia każdorazowo są nieskazitelnie czyste. Ogromną zaletą zmywarki Bosch SMV68MX04E, jest również cicha praca. Zastosowany silnik EcoSilence Drive, to niska emisja hałasu oraz wysoka jakość zmywania. Poziom hałasu w przypadku tego urządzenia kształtuje się na poziomie 44 dB. Dźwięki wydobywające się zmywarki podczas jej pracy nie będą zakłócać wykonywania codziennych obowiązków oraz odpoczynku. To również dobra propozycja dla oszczędnych. Technologia ActiveWater gwarantuje oszczędność wody i energii, Odpowiada za to specjalnie zaprojektowany system ukierunkowanego rozprowadzania wody, szybkiego nagrzewania oraz większej wydajności pompy. Automatyczne programy zostały dopasowane w ten sposób, by jak najlepiej odpowiadać wielkości zabrudzenia. Pozwala to na osiągnięcie niezwykle zadowalających rezultatów przy jednoczesnym oszczędzaniu wody i energii. Asystent dozowania optymalizuje proces rozpuszczania się tabletki czyszczącej. Dzięki temu detergent działa na naczynia z większą siłą. Zmywarka posiada 8 programów, które można dopasowywać pod kątem swoich wymagań.

Siemens SR635X01ME

W pełni zintegrowana zmywarka do zabudowy Siemens SR635X01ME to idealne rozwiązanie w przypadku osób oczekujących szybkich i widocznych efektów. Technologia varioSpeed Plus to nawet trzykrotnie szybsze mycie i suszenie. Silnik zmywarki Siemens SR635X01ME charakteryzuje się wysoką jakością. Zastosowana technologia umożliwia niskie zużycie energii przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności. Napęd został skonstruowany w taki sposób, ze jest w zasadzie całkowicie bezawaryjny. Urządzenie posiada specjalny program do szkła, dzięki któremu szklane naczynia są w pełni bezpieczne. Interesującym rozwiązaniem jest również program auto, który umożliwia sprawdzenie za pomocą czujnika – stopnia zanieczyszczenia wody. W rezultacie zmywarka może określić jaką ilość wody należy pobrać oraz do jakiej temperatury ją podgrzać, by efekty zmywania były zadowalające. Zmieści się do niej 10 kompletów naczyń, a w trakcie swojej pracy generuje hałas o natężeniu 48 dB. Zużycie wody przy założeniu korzystania z programu Eco 50 wynosi 9,5 litra, natomiast w ciągu roku 2660 litrów. Jeśli chodzi o zużycie prądu, na analogicznym programie wynosi ono 0,84 kWh na cykl i 237 kWh na rok.

Podsumowanie

Zakup zmywarki wiąże się z poniesieniem kosztów, jednak w dłuższej perspektywie pozwoli zaoszczędzić czas, który musielibyśmy przeznaczyć na mycie naczyń. Warto więc każdorazowo sprawdzać jakie zużycie posiadają konkretne modele. Niezwykle istotną kwestią jest także jej pojemność. W przypadku gdy naczynia zbierają się stosunkowo szybko, warto zainwestować w zmywarkę o większej pojemności, taką jak Bosch SMV68MX04E. Dla komfortu użytkowania warto również sprawdzać poziom hałasu. Zmywarka marki Bosch pod tym względem również prezentuje się najlepiej. Kupujący często zwracają uwagę również na dodatkowe funkcje oraz liczbę dostępnych programów. Przy zakupie zmywarki do zabudowy należy oczywiście także dokładnie sprawdzić jej wymiary, by odpowiednio pasowała ona w naszej kuchni.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Randka zimową porą – zobacz nasze stylizacje!
Next post Co powinna zawierać dobra karma dla psa?