Jesienne porządki. Sprawdź, jakie odkurzacze ułatwią Ci pracę
Czas czytania:3 min

Jesienne porządki. Sprawdź, jakie odkurzacze ułatwią Ci pracę

0 0

Chcesz uniknąć grudniowego stresu związanego z wirem przedświątecznych obowiązków? Zastanawiasz się, jaki sprzęt wybrać, aby ułatwić sobie pracę? Tuż przed obniżkami cen z okazji Black Friday, rozważ zakup nowego odkurzacza. Jesienne porządki nie muszą kojarzyć się z nudną i żmudną pracą. Dobierając idealny sprzęt do swoich potrzeb, oszczędzasz czas i energię.

W artykule podpowiadamy:

  • Jakie są rodzaje odkurzaczy?
  • Na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu?
  • Dlaczego warto postawić na jedno urządzenie

Jakie są rodzaje odkurzaczy? 

Oferta odkurzaczy na rynku jest tak obszerna i zróżnicowana, że siłą rzeczy może wprowadzać w zakłopotanie. Różnią się one funkcjami, wagą, zastosowaniem, ale przede wszystkim ceną. Co zrobić, aby wybrać odpowiedni? Na początku warto zadać sobie pytania o budżet i powierzchnie, które planujesz odkurzać. Podstawowym podziałem, ułatwiającym wybór sprzętu, jest klasyfikacja: 

  1. Odkurzacz tradycyjny – najstarszy i najbardziej znany wśród swoich konkurentów. To urządzenie, które jest największe gabarytowo, zasilane jest za pomocą kabla. Ma największą moc ssania z dostosowaniem do rodzaju czyszczonej powierzchni. Nowością w tym segmencie są odkurzacze bezworkowe, które stanowią ciekawą alternatywę, szczególnie dla alergików.
  2. Odkurzacz pionowy – to wersja dla tych, którzy mają mniej miejsca w mieszkaniu. Stacja dokująca gwarantuje bezproblemowe ładowanie i wygodne przechowywanie. Pionowa rączka zapewnia większy zasięg i komfort pracy. 
  3. Odkurzacz automatyczny – to opcja dla tych, którzy odkurzać nie lubią. Automatyczny robot ma wbudowane specjalne czujniki i/lub kamerę, która skanuje i zapamiętuje sprzątane powierzchnie. Dzięki temu, odkurzacz samodzielnie radzi sobie z zanieczyszczeniami na podłodze. Na rynku dostępnych jest już wiele modeli z opcją mycia podłogi.  

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu?

Moc – ilość prądu pobierana podczas pracy. Istotna jest moc ssania odkurzacza. Im większa, tym lepiej. Każdy rodzaj ma swoje wartości – odkurzacze klasyczne 400-900 W, pionowe 100-450 W, automatyczne ok 50 W.

Szczotka – wybierając szczotkę, zwróć uwagę na wymienność rolek do powierzchni twardych i miękkich. Niektóre modele wyposażone są też w diody LED ułatwiające dostrzeżenie drobnych zanieczyszczeń do sprzątania.

Waga – sprzęt im lżejszy, tym wygodniejszy. Dostosuj wagę odkurzacza do swoich możliwości. Ciężar standardowego odkurzacza waha się od 3 kg nawet do 10 kg  – w zależności od rodzaju. Klasyczny sprzęt jest najcięższy, pionowy to waga średnia. Najlżejsze są te automatyczne.  

Filtry – szukaj urządzeń, posiadających  zaawansowane systemy filtracji HEPA, które filtrują alergeny i drobinki kurzu. Unikniesz w ten sposób wdychania kurzu, unoszącego się podczas sprzątania.

Zbiornik na nieczystości – zwróć uwagę, gdzie znajdą się zanieczyszczenia wciągnięte przez odkurzacz. Najbardziej ekologiczną i łatwą do czyszczenia, jest opcja ze zbiornikiem plastikowym, do wielokrotnego użytku. Ułatwi to opróżnianie pojemnika i mycie. 

Funkcyjność – określ funkcje, na których Ci zależy. Zmiana końcówek, niska waga, mopowanie, podświetlana szczotka czyszcząca to tylko niektóre z funkcji odkurzaczy. 

Głośność pracy – to kolejny istotny parametr. Osoby szczególnie wrażliwe na hałas powinny sprawdzić, czy ich sprzęt wydaje dźwięki do 60 dB – jest to wartość, która nie drażni ludzkiego ucha. Optymalnym wariantem są odkurzacze do 80 dB.

Czas ładowania – odkurzacze, pracujące bez stałego podłączenia do prądu, mają określony czas pracy na pełnej baterii.  Automatyczne roboty ładują się od 60. do 300. minut, pionowe natomiast od 180. –do 360. minut. 

Dlaczego warto postawić na jedno urządzenie

Dobierając sprzęt do warunków mieszkaniowych i potrzeb, wybierz opcję najbardziej uniwersalną. Zaoszczędzisz miejsce i pieniądze. Zwróć uwagę na modele, które dopasowują się do rodzaju czyszczonej powierzchni, takie jak Zeegma Zonder Klaar. Ten odkurzacz pionowy posiada możliwość zmiany ustawień (3 tryby pracy: Eco, Auto, Turbo) oraz zestaw różnorodnych końcówek, w tym turbo szczotkę LED 2w1 z wymiennym wkładem, która sprawdzi się nawet w trudnych warunkach. Klasycznym odpowiednikiem takiego sprzętu, zasilanym za pomocą kabla, może być Zeegma Zonder Base Jet. Wyposażony w jeden z największych zbiorników na kurz na rynku (2 litry) oraz w funkcję kontroli konieczności czyszczenia filtrów, ułatwia nie tylko sprzątanie, ale również dbanie o higienę samego urządzenia.

Osoby uczulone na roztocza, pyłki kurzu lub posiadające zwierzaki, zdecydowanie częściej dbają o czystość pomieszczeń. Odkurzacze automatyczne zaoszczędzą czas, odkurzą i umyją wszystkie podłogi w domu. Podobnie jak wspomniany wcześniej model pionowy, Zeegma Zonder Robo Vision jest rekomendowany alergikom, posiada 2 stopnie filtracji i wbudowany filtr HEPA oraz lampę UV, dezynfekującą czyszczone powierzchnie.

Jaki sprzęt ułatwi przedświąteczne porządki? Taki, który dopasuje się do Ciebie i Twojego mieszkania. Określ cechy idealnego odkurzacza, a wybór będzie czystą przyjemnością.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Styl boho w jesiennych stylizacjach
Next post Jak wybrać idealną zimową kurtkę dla dziecka?