Najlepszy moment na budowę domu – wchodzi kredyt 2% jako szansa, której nie wolno przegapić!
Czas czytania:2 min

Najlepszy moment na budowę domu – wchodzi kredyt 2% jako szansa, której nie wolno przegapić!

0 0

Wielu Polaków w ostatnim czasie napotykało przeszkody na rynku budowlanym związane z wysokimi stopami procentowymi, niskimi zdolnościami kredytowymi czy wzrostem cen materiałów. To wszystko przyczyniało się do spadku zainteresowania zakupem lub budową domu na rynku budowlanym. W odpowiedzi na te problemy i chęci osób chcących zakupić swoją pierwszą nieruchomość, rząd polski postanowił wprowadzić nową inicjatywę „Bezpieczny kredyt 2%”. Nadchodzący lipiec 2023 roku może okazać się przełomowym momentem na rynku budowlanym, otwierającym drzwi do wielu nowych nieruchomości. Jakie warunki trzeba spełnić by wziąć udział w programie? Czy zniknie kłopot niskiej zdolności kredytowej Polaków? Jakiej wysokości kredytu może nam udzielić bank?

Na 1 lipca 2023 roku przypada ważna zmiana, która z pewnością ożywi rynek budowlany i umożliwi wielu Polakom spełnienie marzenia o własnym domu. Wprowadzenie korzystnego kredytu o oprocentowaniu zaledwie 2% na zakup mieszkania bądź budowę domu, ma na celu stymulowanie popytu na rynku nieruchomości i wsparcie sektora budowlanego w naszym kraju. Kredyt z oprocentowaniem 2% będzie dostępny dla szerokiej grupy społecznej, jednak posiadać będzie pewne kryteria i wymogi, które każdy kredytobiorca musi spełniać w dniu zaciągnięcia kredytu, jak i w przeszłości.

Kredyt 2% to znakomita inicjatywa rządu, która pozwoli wielu Polakom zrealizować swoje marzenie o posiadaniu własnego domu. Niskie oprocentowanie kredytu jest niezwykle korzystne i daje ogromne możliwości finansowe dla potencjalnych inwestorów, którzy napotkali w przeszłości trudności we wzięciu kredytu. Trzeba jednak pamiętać, że dotyczy ona tylko osób poniżej 45. roku życia, którym nie przysługuje prawo własności ani prawo spółdzielcze żadnego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Ten zabieg ma dać wolną przestrzeń kredytobiorcom, nie mogącym zaciągnąć wcześniej kredytu z powodu dużego obciążenia finansowego. Z pewnością będzie to dużą zachętą do wybudowania własnego domu, która w ostatnim czasie była dość niska – twierdzi Robert Skulimowski inżynier budownictwa i prezes firmy New-House.

WKŁAD WŁASNY A ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA

Maksymalna wysokość „Bezpiecznego kredytu” jest uzależniona od ilości kredytobiorców zaciągających kredyt. Zgodnie z wytycznymi programu, jedna osoba może uzyskać maksymalnie 500 tys. zł kredytu, natomiast w przypadku małżeństw kwota ta wzrasta do 600 tys. zł. Standardowy proces kredytowania obejmuje przepisy ustawy dotyczące wkładu własnego, jak i odpowiedniej zdolności kredytowej. Dotychczas te elementy stanowiły barierę dla wielu Polaków, która ze względu na wysokie wymagania bankowe była nie do przeskoczenia.

– Warunki podejścia do kredytu 2% są zdecydowanie korzystniejsze i łatwiejsze do spełnienia w porównaniu do dotychczas oferowanych kredytów. Banki standardowo będą wymagały wkładu własnego, z tym że nie będzie mógł być on wyższy niż 200 tys. zł. Główny problem niskiej zdolności kredytowej zostanie również maksymalnie zniwelowany, gdyż program ograniczy wzrost raty po okresie dopłat, za czym idzie pozytywniejsza ocena zdolności kredytowej. Patrząc całościowo na nadchodzące zmiany w kredytach, można śmiało powiedzieć, że rynek nieruchomości nabierze nowego impetu. Zapewnienie tak atrakcyjnego oprocentowania kredytu na budowę domu będzie świetnym bodźcem, który pobudzi zainteresowanie potencjalnych nabywców – dodaje ekspert budowlany, Robert Skulimowski.

DOPŁATY DO KREDYTU = OSZCZĘDNOŚĆ

Zgodnie z zapowiadanym programem, państwo dopłaca kredytobiorcom do pierwszych 120 rat kredytu. W okresie 10 lat dopłata ze środków Rządowego Funduszu Mieszkaniowego będzie pomniejszać każdorazowo ratę, z uwzględnieniem malejących rat kapitałowo-odsetkowych.

Dopłaty do kredytu przez 10 lat będą miały znaczący wpływ na budowę i urządzanie domu. Dzięki korzystnym ratom przez wskazany okres, nabywcy będą mieli większą elastyczność finansową, co pozwoli im na inwestowanie w wysokiej jakości materiały budowlane, nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz atrakcyjne elementy wykończenia. Zaoszczędzenie dodatkowych środków umożliwi inwestorom skorzystanie z przemyślanych i energooszczędnych rozwiązań do domu, które przyniosą dodatkowo długoterminowe korzyści w postaci obniżonych kosztów eksploatacji – twierdzi ekspert.

Bezpieczny kredyt 2% to idealna okazja by zainteresować się budową domu na korzystnych warunkach, dających większą swobodę finansową oraz możliwość zaoszczędzenia środków na urządzenie domu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Letnie pranie firanek: ręcznie czy w pralce?
Next post <strong>Poród zmienia miejsca intymne!</strong>