Naturalnie czysta kuchnia w kilku krokach
Czas czytania:1 min

Naturalnie czysta kuchnia w kilku krokach

0 0

Kuchnia nazywana jest często sercem domu. To właśnie tutaj przygotowujemy posiłki, spotykamy się na kawie w porannym rozgardiaszu i często wspólnie przygotowujemy rodzinne uroczystości. Czystość tego miejsca powinna więc być wręcz nieskazitelna i pozbawiona drażniącej chemii ze względu na żywność jaka się w nim znajduje. Jak zadbać o higieniczną czystość kuchni w możliwie naturalnym wydaniu?

Pachnąca lodówka bez sztucznych aromatów

Czystość lodówki jest ważniejsza, niż nam się wydaje. To właśnie z jej powierzchniami ma styczność żywność, która później służy nam do przygotowywania posiłków czy przekąsek. Ze względu na higienę i możliwość rozwoju groźnych dla zdrowia bakterii, powinniśmy utrzymywać w niej możliwie najlepszą czystość. Często unosi się w niej nieprzyjemny zapach, który podczas sprzątania staramy się zniwelować za pomocą detergentów. Te osadzają się na żywności, która trafia do naszego organizmu i w tej sposób koło się zamyka. Jest na to sposób! Umieść w lodówce talerzyk ze zmieloną kawą, która ma właściwości maskujące przykre zapachy. By zachować świeżość lodówki, warto zmieniać kawę co kilka dni, ponieważ szybko traci ona swoje właściwości.

Odświeżone deski do krojenia

Chcąc skutecznie wyczyścić powierzchnie z którymi żywność ma kontakt najczęściej, jak blaty kuchenne lub deski do krojenia, często sięgamy po agresywne detergenty. Te owszem, wyczyszczą powierzchnie, ale ich pozostałości, takie jak niekiedy szkodliwy chlor, trafią z żywnością do naszych organizmów, a niewystarczająco spłukane, mogą podrażnić skórę. Jest na to alternatywa, którą ma w swoim domu każdy z nas – cytryna. Działa bakteriobójczo, zabija nieprzyjemne zapachy i skutecznie odświeża drewniane powierzchnie. Świetnie radzi sobie także z przebarwieniami po kawie czy herbacie. Jeśli chcesz odświeżyć deski do krojenia, wystarczy przekroić cytrynę i natrzeć nią deskę, pozostawić na około 15-20 minut, spłukać i wytrzeć do sucha. Chcąc zaimpregnować te wykonane z drewna, natrzyj je oliwą z oliwek i umyj po kilku minutach, a następnie pozostaw do wyschnięcia.

Czas na środki czyszczące bliższe naturze

W kuchni warto maksymalnie ograniczyć tradycyjne detergenty i postawić na te, które w swoim składzie mają możliwie najwięcej składników pochodzenia naturalnego, jak np. Bethru. Tego typu preparaty świetnie radzą sobie z osadami i zabrudzeniami. Nie musisz więc martwić się o ich skuteczność, poradzą sobie z nawet mocniejszymi kuchennymi zabrudzeniami. Decydując się na tego typu ukłon w stronę natury, możesz być spokojna o zredukowany „chemiczny ślad” w domu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Prezentownik na Dzień Dziecka
Next post Jak w 4 prostych krokach nauczyć dziecko bezpiecznego zachowania na drodze?