Oczyszczacze i nawilżacze – sposób na czyste powietrze w domach
Czas czytania:2 min

Oczyszczacze i nawilżacze – sposób na czyste powietrze w domach

0 0

O zanieczyszczeniach powietrza mówi się głównie w sezonie grzewczym, jest to jednak problem całoroczny. O ile na to, czym oddychamy na zewnątrz, wpływa mnóstwo różnych czynników, również niezależnych od nas, to w domach możemy skutecznie bronić się przed szkodliwymi substancjami. Z pomocą przychodzą domowe oczyszczacze i nawilżacze, które efektywnie filtrują powietrze w pomieszczeniu. Wystarczy wybrać model dostosowany do naszych potrzeb.

Powietrze, którym oddychamy, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Jak wynika z raportów European Environment Agency, powietrze w polskich miastach jest wśród najbardziej zanieczyszczonych w całej Unii Europejskiej1. Poziom szkodliwych pyłów PM2,5 i PM10 regularnie przekracza dopuszczalne normy, co może odbijać się na naszym samopoczuciu i przyczyniać się do rozwoju wielu chorób.

Choć najwięcej uwagi poświęca się jakości powietrza w przestrzeni zewnętrznej, problem dotyczy także wnętrz, w których spędzamy ok. 80 proc. czasu. Powietrze w domach czy biurach może zawierać do 150 związków chemicznych. Wdychanie ich wpływa negatywnie na nasze zdrowie, ale szczególnie może zaszkodzić dzieciom. Młode organizmy, bez ukształtowanego w pełni układu odpornościowego, są szczególnie podatne na czynniki środowiskowe. Możemy zadbać o jakość powietrza w pomieszczeniach, stosując dedykowane nim oczyszczacze. MediaMarkt oferuje szeroki wybór tych urządzeń, a od 26 do 31 stycznia br. obowiązuje specjalna oferta promocyjna na oczyszczacze powietrza, dostępna w sklepach sieci oraz w sklepie internetowym mediamarkt.pl.

W ciągu ostatnich lat obserwujemy wzmożone zainteresowanie oczyszczaczami powietrza z naszej oferty. Na przestrzeni ostatnich lat w asortymencie mocno rozwinął się segment oczyszczaczy do 1000 zł, które bardzo dobrze się sprzedają. Do tej pory trzeba było się liczyć ze znacznie większym wydatkiem. Obecnie w zależności od potrzeb i portfela każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Michał Nowotka, Category Buyer w MediaMarkt – Podejmując decyzję zakupową warto wziąć pod uwagę kilka czynników i cech oczyszczacza, które mają wpływ na jego działanie i skuteczność. Są to przede wszystkim rodzaj filtra oraz stopień filtracji, a także wydajność. Musimy pamiętać, aby dobrać model do wymiarów pomieszczenia, ponieważ wtedy będzie on prawidłowo spełniał swoją rolę. Osoby bardziej wrażliwe lub posiadające dzieci mogą z kolei zainteresować się modelami wielofunkcyjnymi, które łączą w sobie oczyszczacz oraz nawilżacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza pomagają nie tylko w walce ze smogiem. Są także bardzo skuteczne w usuwaniu roztoczy czy alergenów, przez co łagodzą objawy alergii i obrzęki górnych dróg oddechowych. Tym samym chronią nas przed infekcjami płuc, oskrzeli, oczu, nosa lub gardła. Umożliwiają też nawilżanie i wietrzenie pomieszczenia przy zamkniętych oknach. Inteligentne oczyszczacze powietrza są bardzo ciche i energooszczędne.

Wybierając odpowiedni model, zneutralizujemy zapachy i szkodliwe lotne związki organiczne w pomieszczeniu, a korzystając z funkcji aromaterapii, wypełnimy je przyjemnym zapachem, co pomoże się nam zrelaksować.

1 https://www.eea.europa.eu//publications/air-quality-in-europe-2021

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Ferie w domu nie muszą być nudne. Przedstawiamy 5 pomysłów na zabawy dla dzieci!
Next post Uważaj aby zimą nie przeziębić włosów!