Sezon wakacyjny bez stresu dzięki smart home
Czas czytania:4 min

Sezon wakacyjny bez stresu dzięki smart home

0 0

Planując długo wyczekiwany urlop, chcemy zapewnić sobie chwilę odpoczynku od codzienności i mieć czas na relaks. W tym okresie szczególnie warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie naszego domu tak, aby uniknąć stresu i myślenia o tym, czy na pewno wszystko jest w porządku podczas naszej nieobecności. Somfy proponuje inteligentne rozwiązania, które zapewnią nam spokój, pełną kontrolę i poczucie bezpieczeństwa.

Sezon urlopowy

Wakacje są czasem, na który czekamy z niecierpliwością, aby trochę odpocząć i odkryć nowe miejsca. Jedni preferują górskie wspinaczki, inni podróże nad morze. Są też ci, którzy pragną odkrywać nieznane zakątki globu, wybierając egzotyczne rejony lub malownicze europejskie miasteczka. Jedno jest pewne – podczas wylegiwania się na plaży, wędrówki po górach czy zwiedzania atrakcji miasta, nie powinniśmy martwić się o bezpieczeństwo naszego domu. Odpowiednie zabezpieczenie posesji staje się kluczowym elementem, pozwalającym cieszyć się urlopem bez zbędnych obaw. Co możemy zrobić, aby po powrocie zastać nasz dom w nienaruszonym stanie? Z pomocą przychodzą rozwiązania smart home.

Dostęp do posesji i garażu

Przed wyjazdem na wymarzony urlop, dobrze upewnić się, że odpowiednio zabezpieczyliśmy nasz dom przed włamaniami czy nieprzewidzianymi sytuacjami. Warto zacząć od sprawdzenia potencjalnych miejsc przez, które niepożądany gość mógłby się dostać do środka. W pierwszej kolejności – brama wjazdowa. Wybierając taką z napędem elektrycznym, możemy kontrolować jej ustawienie w dowolnym momencie. Napędy od Somfy wykorzystują technologię radiową io-homecontrol®, która zapewni nam informację zwrotną. Nawet będąc daleko od domu, dowiemy się czy nasza brama na pewno została zamknięta. Szczególnie wart uwagi jest model Elixo 3S M io. To mocny i efektywny napęd, który świetnie sprawdzi się w przypadku bram przesuwanych. Wyróżnia się cichą pracą i szybkością przesunięcia bramy na szerokość 3 metrów w czasie 15 sekund. Innym świetnym rozwiązaniem będzie napęd Axovia 3S io, do bram dwuskrzydłowych o długości skrzydła do 2 m i wadze do 200 kg. Posiada amperometryczną detekcję przeszkód oraz obsługuje fotokomórki, które są zawarte w zestawie. Natomiast centrala napędu pozwala sterować zewnętrznym oświetleniem. Umożliwia też ustawienie automatycznego zamknięcie bramy po wybranym czasie oraz jest kompatybilna z TaHomą® switch, co pozwoli na zarządzanie inteligentnymi scenariuszami z poziomu aplikacji.

W ten sposób otworzysz bramę bez względu na to, jak daleko będziesz od domu, a opuszczając go, nie będzie potrzeby, aby wysiadać z samochodu w celu jej zamknięcia – możesz zrobić to zdalnie przy pomocy pilota, aplikacji na smartfonie lub sterowania głosowego. Dodatkowo, będziesz mógł wpuścić sąsiada do podlania trawnika podczas Twojej nieobecności.

Nie zapominajmy jednak o bramie garażowej. Trwałe zabezpieczenie zapewni Dexxo Compact io, napęd dostępny w dwóch wersjach: Compact 600 io i Compact 750 io. Podczas otwierania lub zamykania bramy, napęd automatycznie ją zatrzyma w przypadku wykrycia przeszkody. Jeśli wyjedziesz w pośpiechu, będziesz mógł sprawdzić z poziomu aplikacji, czy Twoja brama garażowa jest otwarta czy zamknięta, niezależnie od tego gdzie i jak daleko już będziesz. A jeżeli podczas Twojego urlopu odwiedzi Cię kurier, będziesz mógł otworzyć mu bramę zdalnie, aby zostawił wyczekiwaną przez Ciebie paczkę na posesji.

Jakie rozwiązania jeszcze sprawdzą się do bram garażowych? Między innymi Dexxo Smart 800 io od Somfy. Ten łatwy w obsłudze inteligentny napęd posiada wyjątkowe możliwości oświetleniowe – jest ono synchronizowane z ruchem bramy garażowej oraz oddzielnie sterowane za pomocą zdalnego nadajnika lub aplikacji TaHoma® od Somfy. Kolejnym, wartym uwagi napędem jest stabilny i niezawodny Dexxo Smart 1000 io, o sile pociągowej do 1000N. Możemy go dopasowywać do różnego rodzaju bram oraz do różnych warunków użytkowania.

Pamiętajmy, że connected house to nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort i łatwy dostęp. Wyobraź sobie, że wracasz do domu w deszczową pogodę. Z pomocą rozwiązań inteligentnego domu nie będziesz musiał wychodzić z samochodu i moknąć w deszczu, aby otworzyć bramę. To również spore wsparcie dla osób starszych oraz tych z trudnościami ruchowymi, którym potrzebna jest pomoc w wykonywaniu codziennych czynności. Dzięki swojej innowacyjności narzędzia smart home podniosą poziom bezpieczeństwa seniorów, ale także sprawią, że poczują się oni pewniej we własnym domu.

Alarmy i wideodomofon od Somfy

Samo zabezpieczenie wjazdu na nasz teren nie wystarczy. Dla pełnej ochrony dobrze sprawdzi się również instalacja alarmów, kamer i wideodomofonu, połączonych w jednym eko-systemie smart home. Inteligentne systemy umożliwiają monitorowanie domu, niezależnie od tego, gdzie w danym momencie się znajdujemy. W swoim portfolio Somfy posiada m.in. Home Alarm Essential i Home Alarm Advanced. Systemy alarmowe marki zintegrowane są z opatentowanym czujnikiem IntelliTAG®, który jest w stanie wykrywać wibracje na drzwiach i oknach, precyzyjnie odróżniając codzienne drgania wywołane wiatrem czy uderzeniem piłki, od realnych prób włamania łomem lub wiertarką. W momencie wykrycia podejrzanej aktywności, system niezwłocznie uruchamia proces odstraszania, jednocześnie wysyłając powiadomienie na nasz smartfon, abyśmy mogli podjąć odpowiednie kroki. W połączeniu z dobrze dobranymi czujnikami oraz kamerami mamy możliwość doglądania naszej posesji w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca, co zwiększa nasze poczucie bezpieczeństwa.

Kolejnym udogodnieniem jest wideodomofon – V500 PRO io Connect, dzięki któremumożliwe będzie sprawdzenie, kto stoi przed naszym domem za pomocą obrazu oraz otwarcie i zamknięcie bramy czy furtki zdalnie. Monitor wewnętrzny nie tylko poinformuje nas dzwonkiem o wizycie gościa, ale dodatkowo, na wszystkie smartfony podłączone do aplikacji Somfy Protect zostanie przesłane powiadomienie ze zdjęciem przybysza. Jeśli ktoś zadzwoni do drzwi pod naszą nieobecność, V-Connectod Somfy pokaże nam, kto stoi przed wejściem i umożliwi zdalną rozmowę z odwiedzającym, tym samym symulując naszą obecność w domu. Dodatkowym aspektem podnoszącym komfort i zwiększającym dostępność jest otwieranie i zamykanie bramy wjazdowej bezpośrednio z panelu samochodu kompatybilnego z systemem Apple Car lub Android Auto.

Kompleksowa ochrona

Dzięki tym nowatorskim metodom, Somfy umożliwia skuteczną ochronę domu i pozwala nam cieszyć się wakacjami, nie martwiąc się o bezpieczeństwo naszej posesji. Napędy do bram, alarmy, wideodomofon i inne rozwiązania można zintegrować w jeden ekosystem za pomocą centrali TaHoma switch od Somfy. Centrala łączy w sobie nowoczesną technologię z elastycznością, dopasowując się do każdego stylu życia i indywidualnych potrzeb.

Z napędami Somfy zachowanie bezpieczeństwa naszego domu nigdy nie było łatwiejsze! W ramach trwającej akcji promocyjnej, przy zakupie napędu do bramy wjazdowej w technologii io-homecontrol®, centralę Tahoma switch otrzymasz za 1zł. Promocją objęte są napędy do bram wjazdowych w technologii io-homecontrol®.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Kariera? Niekoniecznie! Filary życiowe młodzieży to bliscy, zdrowie i rozwój
Next post Moje wielkie polskie wesele, czyli jak zorganizować ślub bez finansowej katastrofy?