Szukamy odkurzacza dla alergika. Jak pozbyć się alergenów z domu?
Czas czytania:2 min

Szukamy odkurzacza dla alergika. Jak pozbyć się alergenów z domu?

0 0

Alergie są jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób cywilizacyjnych w naszym kraju. Szacuje się, że cierpi na nie nawet 15 milionów Polaków! Do najbardziej uciążliwych alergenów należą kurz i roztocza. Jednym ze sposobów na zmniejszenie ich liczby jest regularne i dokładne odkurzanie mieszkania. Jaki odkurzacz wybrać, aby zapewnić maksymalny komfort alergikom cierpiącym na uczelnie na kurz i roztocza?

Po czym poznać dobry odkurzacz dla alergika?

Tym, co wyróżnia odkurzacze przeznaczone dla alergika, są: rodzaj zastosowanego filtra i jego pojemność oraz moc ssąca urządzenia. To właśnie od tych czynników zależy skuteczność w radzeniu sobie z pleśnią, kurzem, sierścią naszych pupili czy rakotwórczymi pyłami zawieszonymi, które wraz ze smogiem przedostają się do naszego krwioobiegu.

Dlaczego w przypadku alergika warto wybrać filtr HEPA?

Do najczęściej polecanych filtrów dla alergika należą filtry HEPA, które wykonane są z zaawansowanego szkła spiekanego, pochłaniającego do 99,97% szkodliwych alergenów – nawet tak niewielkich, jak dym papierosowy czy chorobotwórcze wirusy (co może mieć znaczenie nie tylko w przypadku alergików, ale też osób borykających się z nawracającymi infekcjami).

Jeszcze większą, bo wynoszącą aż 99,999%, skutecznością w pochłanianiu zanieczyszczeń, charakteryzują się filtry ULPA (skrót ten pochodzi od nazwy Ultra Low Penetration Air) – ich cena jest jednak znacznie wyższa, niż ma to miejsce w przypadku filtrów HEPA i stosowane są raczej w produkcji przemysłowej.

Jeśli natomiast zmagasz się ze stosunkowo mało uciążliwym rodzajem alergii na pyłki, rozważ zakup odkurzacza wyposażonego w filtr EPA (przykładem takiego odkurzacza jest popularny Odyssey ZVC307SA https://www.neonet.pl/odkurzacze/zelmer-odkurzacz-zelmer-odyssey-zvc307sa-odyssey.html). Mimo niewielkiej ceny bardzo dobrze radzi on sobie z większością pyłów odpowiedzialnych za rozwój alergii.

Warto zwrócić uwagę, jaka jest maksymalna pojemność danego filtra. Im więcej substancji może on bowiem pochłonąć, tym rzadziej będziemy narażeni na kontakt ze szkodliwymi alergenami.

Jaka moc odkurzacza pomoże skutecznie pozbyć się alergenów z domu?

Tym, co ma szczególne znaczenie przy wyborze odkurzacza dla alergika, jest również moc ssania urządzenia. Odkurzacz ze zbyt niską mocą ssania nie poradzi sobie z wchłonięciem niektórych drobin, dlatego szukaj odkurzaczy o mocy wynoszącej przynajmniej 760 watów (znajdziesz je między innymi na https://www.neonet.pl/do-domu/odkurzacze.html).

A może odkurzacz z filtrem wodnym?

Ciekawą alternatywą dla alergików są również urządzenia z filtrem wodnym. Wykazują one wysoką skuteczność w pochłanianiu wszelkiego rodzaju alergenów, a ich czyszczenie jest niezwykle proste. Pozytywnym “skutkiem ubocznym” odkurzaczy z filtrem wodnym jest również to, że mimochodem zwiększają one wilgotność powietrza. Docenią to zwłaszcza ci z nas, którzy w okresie jesienno-zimowym narzekają na wysuszoną i łuszczącą się skórę oraz trudności z oddychaniem. Zajrzyj na https://www.neonet.pl/do-domu/odkurzacze.html?producent=zelmer i sprawdź, który odkurzacz z filtrem wodnym najlepiej sprawdzi się w Twoim domu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post 4 pytania do wizażystki o konturowanie twarzy
Next post DIY: Słodkie warsztaty z dzieckiem