Uporządkuj swój dom i zrób przestrzeń na nowe. Kilka porad jak zrobić wiosenny „decluttering”
Czas czytania:2 min

Uporządkuj swój dom i zrób przestrzeń na nowe. Kilka porad jak zrobić wiosenny „decluttering”

0 0

Początek wiosny to świetna okazja do gruntowych porządków, podczas których nie tylko gruntownie posprzątamy mieszkanie, ale także pozbędziemy się zbędnych rzeczy. Stosując tzw. decluttering stworzymy dla siebie uporządkowaną i funkcjonalną przestrzeń i wejdziemy w wiosenny sezon z nową energią!

Wczesna wiosna to dobry moment na kompleksowe porządkowanie, oczyszczanie i odświeżanie domowej przestrzeni. Zaglądamy do najgłębszych zakamarków i wyciągamy zalegające w nich przedmioty; pozbywamy się niepotrzebnych rzeczy. Każda chwila, spędzona w czystym i zadbanym domu, to wielka przyjemność. Dzięki kilku prostym wskazówkom zawsze będziesz czuć się komfortowo w swoich czterech kątach.

Jak zacząć decluttering?

Rozpoczęcie procesu declutteringu może być przełomowym krokiem w poprawie jakości życia i organizacji przestrzeni. Na początek warto podjąć kilka prostych kroków. Po pierwsze wybierz pierwsze miejsce do odgracenia. Zaleca się zacząć od wyznaczenia jednego na raz, konkretnego obszaru do declutteringu, na przykład szafy, półki w kuchni lub biurka. Następnie, warto przeanalizować przedmioty znajdujące się w tym obszarze i zastanowić się, które z nich są rzeczywiście potrzebne, a których można pozbyć się lub przekazać dalej. Warto kierować się zasadą, że jeśli dany przedmiot nie jest używany od dłuższego czasu lub nie przynosi radości, to trzeba go usunąć (oddać lub sprzedać). Kolejnym krokiem jest organizacja pozostałych przedmiotów w sposób przemyślany i funkcjonalny, na przykład za pomocą segregatorów, koszyków czy etykiet. Kluczowe jest również podjęcie decyzji o regularnym utrzymaniu porządku poprzez unikanie zbierania nowych, niepotrzebnych rzeczy. Pamiętajmy, że proces declutteringu może zając trochę czasu. Dlatego zaczynamy od jednej strefy i powoli dążymy do odgracenia całej naszej przestrzeni życiowej.

Kolejny krok po odgraceniu naszego mieszkania

Kiedy już pozbędziemy się zbędnych ubrań z szafy, opróżnimy kuchenne szafki z nieużywanych naczyń czy uporządkujemy domową biblioteczkę, bardzo ważne jest, aby gruntownie odkurzyć te miejsca. Podczas sprzątania gdzie musimy dotrzeć często do trudno dostępnych miejsc np. w głębi szuflad albo wysokich półek kuchennych – świetnie sprawdzi się odkurzacz bezprzewodowy Samsung Bespoke Jet. Jest skuteczny na różnych rodzajach powierzchni, również tych trudno dostępnych.  Sprzątanie ułatwia zestaw precyzyjnych akcesoriów oraz poręczna i lekka konstrukcja. Do usuwania kurzu z półek najlepsza będzie końcówka z miękkim włosiem, idealna do precyzyjnego sprzątania delikatnych powierzchni. Elastyczna końcówka natomiast sprawia, że niezwykle łatwo jest dostać się nawet do najgłębszych szafek i zakamarków. Odkurzacze pionowe z serii Bespoke Jet zatrzymują aż do 99,999%[1] mikrocząsteczek kurzu i alergenów podczas odkurzania, dzięki czemu wydmuchiwane powietrze jest czyste. Co więcej, higieniczną czystość zapewnia innowacyjna stacja czyszcząca All-in-One, która automatycznie opróżnia pojemnik na zanieczyszczenia. Wystarczy odstawić odkurzacz na stację po zakończonym sprzątaniu, a zanieczyszczenia zostaną zassane do antybakteryjnego worka na kurz znajdującego się w stacji.

Pamiętajmy, że proces declutteringu i gruntownych porządków wymaga czasu, ale finalny efekt może przyczynić się do osiągnięcia spokoju i harmonii w naszej przestrzeni życiowe i naszego lepszego samopoczucia we własnym domu. Szczególnie na wiosnę!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Choroby tarczycy mogą wpływać na oczy
Next post <strong>Jak o swoje włosy dbają kobiety z różnych krajów?</strong>