Wiosenne porządki w ogrodzie
Czas czytania:1 min

Wiosenne porządki w ogrodzie

0 0

Koniec z zimnem i pluchą! Czas na słońce, które pobudzi świat do życia! To wszystko przynosi nam piękna i świeża wiosna. Dla nas to najbardziej radosna i wyczekiwana pora roku. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem ogrodu, ogródka działkowego lub działki, na której spędzasz wakacje, z pewnością wiesz, że pierwsze oznaki wiosny to sygnał do rozpoczęcia wiosennych porządków, nie tylko w mieszkaniu, ale także i w ogrodzie. Przygotowaliśmy krótki poradnik jak się do tego zabrać. Projekt wiosna w ogrodzie czas zacząć!

Na pierwsze prace w ogrodzie najlepiej wybrać słoneczny, bezwietrzny dzień. Weź ze sobą niezbędne narzędzia: grabie, sekator, worek na śmieci, dobre rękawiczki ochronne i oczywiście ciepłe ubranie! Zanim zabierzesz się za wdrażanie konkretnych działań, zdejmij zimowe okrycia z krzewów i całorocznych kwiatów. Zbyt długo opatulone rośliny zaczynają puszczać delikatne pędy, które po odkryciu przemarzają lub marnieją na skutek ostrego słońca. Gotowe?

Czas na grabienie liści i suchych gałązek! Takie „wyczesanie” trawnika, oprócz tego, że umożliwia uprzątnięcie zgniłych liści, to także pobudza źdźbła trawy do wzrostu i napowietrza darń. Uważaj jednak, by robić to ostrożnie, tak aby nie odrywać namokniętej darni od podłoża. Pozyskane w ten sposób odpady organiczne możesz wykorzystać jako kompost (zachęcamy do stworzenia swojego własnego kompostownika, to nic trudnego!).

Czas powalczyć z chwastami. Warto je wyrywać zanim zakwitną – nie zajmą wtedy większej części działki. Chcąc wyrwać je z korzeniami, można skorzystać z narzędzia zwanego wyrwichwastem. Można też (ale tylko miejscami!) opryskać chwasty środkiem, który niszczy rośliny dwuliścienne. Zastanawiasz się kiedy siać trawę? Już za chwilę! Jeśli tylko oczyścisz podłoże i odpowiednio nawieziesz, możesz śmiało posiać nowe ziarna trawy.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post <strong>Jak odżywić końcówki włosów?</strong>
Next post <strong>Ile wydajemy na energię zasilającą podstawowe sprzęty domowe? I jak możemy zaoszczędzić?</strong>