Wpuść kolor do swojego home office
Czas czytania:3 min

Wpuść kolor do swojego home office

0 0

Żyjemy w czasach hybrydowego podejścia do miejsca pracy, często wykonując obowiązki zawodowe z domu. W tej sytuacji ważne jest, aby stworzyć dla siebie odpowiedni kącik roboczy, nie zaburzając przy tym domowej przytulności i intymności. Jak wybrać kolor do domowego biura i czym się kierować przy doborze tkanin i dodatków? Na te pytania odpowiada Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR

Ze względu na panujące warunki, praca zdalna to aktualnie stały element życia zawodowego, który prawdopodobnie zostanie z nami na długo. Dlatego tak ważne jest, aby właściwie zaplanować taką przestrzeń, w której praca będzie jak najbardziej efektywna, wygodna, odpowiednio ergonomiczna oraz przyjemna. Czy dobierając wyposażenie do naszego domowego biura warto zwracać uwagę na jego kolorystykę? Jak mówi Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu we wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR, wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak odpowiednie zestawienie kolorów wpływa na odbiór całości aranżacji oraz codzienne samopoczucie i zdrowie: – Źle dobrane barwy mogą powodować nie tylko osłabienie koncentracji, ale przede wszystkim pogłębienie zmęczenia, pogorszenie stanu psychicznego czy osłabienie wzroku. W jaki sposób dobrać zatem kolory do naszego home office?

Mocne akcenty

Do doboru kolorystyki do tego typu pomieszczenia można podejść trojako – stawiając na wyróżniające się kolorystycznie meble, wprowadzając na ściany kolorowe motywy lub zdecydować się na kolorystyczną dominantę całego pomieszczenia. W przypadku kolorowych motywów na ścianach, nadal popularne są kwiaty i rośliny w rozmiarze XXL:

Dobrym pomysłem jest zestawienie subtelnej kanapy w ciemnooliwkowym odcieniu z jasnymi meblami i dużymi motywami na ścianie – tak jak w Aranżacji 1, którą zaprojektowała nasza architektka Sylwia Gulewicz-Wysocka. Można również postawić na biurka z białymi blatami i lekkimi krzesłami w akompaniamencie różanego szaleństwa na tapecie. Wbrew pozorom, taka sceneria tworzy harmonijną całość, łącząc w sobie cechy domowego biura i… toaletki pani domu. Aby przełamać buduarowy charakter i stworzyć różne strefy w pomieszczeniu, można dodać także industrialne stoliki na metalowych, masywnych nogach, które posiadają uzupełnione żywicą blaty z grubych plastrów pnia drzewnego. – mówi Dyrektor Marketingu z wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR.

Oprócz mebli biurowych, w naszym home office warto skupić się także na niekwestionowanej królowej salonu, czyli sofie.  W tym przypadku, architektka Galerii Wnętrz DOMAR w Aranżacji 2 poleca opływowe, pikowane kanapy nawiązujące stylem do kultowych Chesterfieldów, o pięknym, bordowym kolorze.

Sofy nawiązujące do stylu Chesterfield są doskonałym pomysłem do domowego biura. Są one znacznie nowocześniejsze z wyglądu i – ze względu na miękkość tkanin oraz wypełnienia – o wiele wygodniejsze od klubowych „Cześków”. Warto do nich dobrać zieloną tapetę, idealnie dopasowującą się kolorystycznie do tego typu mebla. Oprócz tego, warto postawić także na pudrowe, miękkie poduchy i obicie krzesła w tym samym kolorze oraz lekkie regały-drabinki, dodające „powietrza” pomieszczeniu. Dopełnieniem aranżacji będzie niewielkie biurko z naturalnego dębu, wykończone olejowoskiem. – mówi Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu Galerii Wnętrz DOMAR.

Przyjazne zestawienie przeciwieństw 

Ostatnim pomysłem kolorystycznym na domowe biuro jest wybór wyposażenia, które powiększy ilość naturalnego światła w tym pomieszczeniu:

Światło to źródło dobrego samopoczucia. Dlatego należy zrobić wszystko, by wpuścić go do naszego home office jak najwięcej. Dlatego dobrym rozwiązaniem są aranżacje, które wprost lśnią słonecznie, gdyż utrzymane są w soczystej żółci i naturalnej zieleni – jak w trzecim przykładzie stworzonym przez Sylwię Gulewicz-Wysocką. Taka kolorystykę stosujmy również zarówno na tapecie, jak i roślinach doniczkowych. Do żółci świetnie pasować będą szare, proste meble biurowe, które załagodzą odbiór kolorystyczny pomieszczenia i nie będą męczyć domowników. A te nieco surowe kształty biurka i komody dopełnić mogą kuliste lampy i stolik.

Zmiany wywołane przez pandemię COVID-19 wpłynęły na to, że dla wielu osób dom stał się nagle miejscem pracy. Choć nasze cztery kąty z pewnością sprzyjają większej swobodzie, niż wnętrza typowo biurowe, warto przygotować miejsce, w którym będziemy mogli spokojnie i wygodnie wykonywać obowiązki zawodowe. Jeśli szukamy nieoczywistych, eleganckich oraz funkcjonalnych rozwiązań do domowego biura, warto odwiedzić wrocławską Galerię Wnętrz DOMAR, w której znajdziemy setki produktów dopasowanych do potrzeb nawet najbardziej wymagających.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Kolagen – czemu warto go stosować?
Next post Zimowy luksus z sportowym stylu