10 inspiracji na zabawy z dziećmi na czas #zostańwdomu!
Czas czytania:3 min

10 inspiracji na zabawy z dziećmi na czas #zostańwdomu!

0 0

Dla wielu z nas codzienność zmieniła się o 180°. Czas #zostańwdomu stał się ogromnym wyzwaniem, próbą, lekcją. Dziś chcemy zjednoczyć się ze wszystkimi rodzicami, którzy pozostali w domu z dziećmi. Być może wasza kreatywność praktycznie już wyblakła, a może pomysłów na ten czas kwarantanny już dawno nie macie. Przychodzimy wam z pomocą! Przeczytajcie całość i inspirujcie się do woli 🙂

#zostańwdomuznuk

Na profilu marki NUK na Facebooku trwa właśnie akcja #zostańwdomuznuk. W ramach tej akcji marka organizuje liczne konkursy i daje wiele podpowiedzi odnośnie tego, jak spędzać czas w domu z dziećmi. Warto z nich skorzystać, aby w domu nie było nudy, ale by ten czas kwarantanny wykorzystać na bliskość i radość, na którą bardzo często brakowało nam sposobności.

Czas na zabawę!

Poniżej wypisaliśmy pomysły i inspiracje na zabawy, które możesz wykorzystać razem z dziećmi w czasie #zostańwdomu.

Malowanie rączkami – wystarczy, że do podłogi przykleisz duży brulion, gazety lub wiele zwykłych białych kartek oraz przygotujesz farby. Dzieci uwielbiają się pobrudzić, więc malowanie rączkami, a może nawet i stópkami na pewno sprawi im wiele przyjemności.

Zabawy online – to, czego najprawdopodobniej najbardziej wam brakuje to spacery z najbliższymi, prawda? A kto powiedział, że nie można zobaczyć się online z tymi, z którymi zazwyczaj Twoje dzieci spędzały czas? Zorganizujcie spotkanie online i zaplanujcie kilka zabaw interaktywnych, w które dzieci będą mogły pobawić się z waszą niewielką pomocą. Możesz nawet wykorzystać zabawy, które proponujemy w tej liście. Dla dzieci to będzie na pewno ciekawe doświadczenie!

Czytania nigdy za dużo – jeśli Twoje dzieci nie są miłośnikami czytania, to teraz jest odpowiedni moment, aby zaszczepić w nich tę miłość. Być może kilka tygodni temu odkładaliście książki coraz głębiej na półce – wyjmijcie je, przejrzyjcie i stwórzcie zupełnie nowy sposób na czytanie. Może podzielcie się rolami i czytając odgrywajcie rolę wybranego bohatera. Pamiętajcie, aby na koniec omówić morał płynący z bajki – to dużo uczy.

Sesja zdjęciowa – wyjmijcie z szafy ulubione ubrania, kolorowe przebrania, różne gadżety i stwórzcie swoją własną sesję zdjęciową. Po całym fotografowaniu usiądźcie wygodnie na kanapie i obejrzyjcie efekty waszej pracy. Dzieci będą zachwycone, a przy okazji zrobicie sobie wspaniałą pamiątkę.

Porządki – sprzątnie też może być świetną formą zabawy. Na porządkowanie pokoju malucha warto wygospodarować dużo czasu i miejsca 😊 Przejrzyjcie wszystkie zabawki, jakie macie i podzielcie je na 3 grupy – zabawki do oddania, do kosza i te, które zostawiacie. To świetny sposób nie tylko na zorganizowanie przestrzeni i czystość w pokoju, ale też naukę dziecka, że warto się dzielić i pomagać, co można robić np. oddając nieużywane już zabawki innym dzieciom.

Maraton gier – czy Twój maluch jest fanem planszówek lub puzzli? Bardzo często takich zabawek użyjemy kilkakrotnie, a potem odkładamy i już o nich zapominamy. Czas #zostańwdomu to świetna okazja, aby wyciągnąć wszystkie gry / puzzle i zrobić sobie maraton gier.

Makaronowe love – czasem do dobrej zabawy nie potrzeba zabawek, a to co mamy w kuchni 😊 Chociażby makaron, z którego można zrobić cudowną biżuterię! Taka zabawa będzie też świetnym treningiem sensorycznym dla dzieci. Przyjemne z pożytecznym.

Mistrzowska uczta – wasze pociechy lubią pomagać wam w kuchni, a może już świetnie radzą sobie w niej całkiem sami? Zorganizujcie wspólny posiłek, który razem przygotujecie, załóżcie fartuchy i przygotujcie sobie czapki godne prawdziwego kucharza. Dzięki temu będzie wam się milej gotować, a maluchy z większym smakiem zjedzą przygotowane posiłki. Taka forma zabawy to też świetny sposób, aby maluchów – niejadków przekonać do nowych smaków.

Kalambury – może już macie tę grę w swojej kolekcji 😊 A nawet jeśli nie, to nie szkodzi, bo sami możecie ją przygotować. Przygotuj około 20 -30 (a możesz nawet i więcej) czystych niewielkich kartek. Tak, aby zmieścił się na nich niewielki napis. Razem z maluchem wymyślcie, co możecie na nich zapisać, ale pamiętajcie, że te karteczki będziecie losować i ,,pokazywać’’ to, co na nich zapisaliście. Zapisane rzeczy muszą być więc możliwe do pokazania.

Zabawy dla prawdziwych artystów – czy wasze pociechy mają ukryte talenty, lubią śpiewać, tańczyć? Zorganizujcie sobie prawdziwe show. Przygotujcie tabliczki z ikonkami np. słońca, serduszka, uśmiechniętej buźki itd. (wystarczy, że wycięte kółko z kartki A4 z narysowaną ikonką przykleicie do patyczka drewnianego używanego w kuchni). Niech każdy, kto bierze udział w zabawie zaprezentuje swój talent, a pozostali podniosą patyczek z wybraną ikonką w postaci nagrody.

Jesteśmy bardzo ciekawi, które z tych zabaw macie już za sobą, a które jeszcze przed Wami? A może macie inne sprawdzone zabawy na czas #zostańwdomu?

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post #zostajewdomu z dziećmi… Czyli jak zrobić żeby wszyscy wyszli z tego bez szwanku
Next post 8 sposobów na home office