25 „dobrych rad”, które słyszała lub usłyszy każda Mama
Czas czytania:3 min

25 „dobrych rad”, które słyszała lub usłyszy każda Mama

0 0

Jeśli jesteś przyszłą lub obecną Mamą na pewno słyszałaś „dobre rady” o tym jak wychować Maluszka; jak i czym go karmić; co zrobić, aby się nie przeziębił i jak przekazać mu miłość. Jako marka NUK mieliśmy okazję dowiedzieć się o różnych „dobrych radach”, które usłyszały Mamy i przedstawiamy aż 25 „dobrych rad”, które usłyszała lub jeszcze usłyszy każda Mama 😉 Niektóre są śmieszne, inne wręcz nierealne, a jeszcze inne sprawiają, że robi się przykro. Sprawdź, które z nich sama już usłyszałaś lub czego jeszcze możesz się spodziewać.

 1. Pamiętaj, aby nie wychodzić z domu z dzieckiem, dopóki nie zostanie ochrzczony. Najpierw chrzciny, a dopiero potem spacery.
 2. Jak to, chcesz mu obciąć włoski? Przecież jeszcze nie skończyło roczku. Włoski można obcinać dopiero, gdy dziecko ukończy rok, a najlepiej to właśnie w dniu jego pierwszych urodzin i to na łyso. W przeciwnym razie włosy będą mu rosły bardzo słabo i nie będą zdrowe.
 3. O widzę, że Twoje dziecko ssie kciuk. Powinnaś założyć mu na przedramionka takie rolki po papierze toaletowym to wtedy nie będzie mogło zginać rączek i ssać kciuka i problem z głowy.
 4. Za dużo nosisz dziecko na rękach… Wiesz, że może się przyzwyczaić? Powinnaś go od tego oduczyć i to jak najszybciej.
 5. Hmm, nie widzę nigdzie przy wózku czerwonej wstążki… Przecież ktoś może Ci zauroczyć dziecko. Lepiej jak najszybciej ją przywiąż i to tak, aby była widoczna.
 6. Pamiętaj, musisz być odporna na płacz dziecka. Ono albo ćwiczy płuca albo wymusza na Tobie, abyś zareagowała. Tak tak, sprawdza Cię, a Ty reagując od razu dajesz sobie wejść na głowę. Jak poczekasz z 15 minut to przestanie płakać i wszystko wróci do normy.
 7. To co, że jest 25/30 stopni. Dziecko inaczej odczuwa temperaturę niż Ty. To, że Tobie jest gorąco, nie znaczy że dziecku też. Załóż mu czapeczkę i jeszcze kurteczkę, aby nie zmarzło i się nie przeziębiło.
 8. Wiesz co jest najważniejsze podczas kąpieli Maluszka? Czapeczka, którą obowiązkowo po tej kąpieli trzeba założyć na główkę dziecka, przy czym najlepiej, aby w pokoju były około 22 stopnie.
 9. Powinnaś już rezygnować z pampersów i uczyć dziecka załatwiania się na nocniku. Przecież ma już rok. Już wystarczy pampersów.
 10. Dalej śpi z Wami w łóżku? Lepiej niech śpi u siebie. Może się szybko przyzwyczaić i potem będzie trudno go odzwyczaić. Chyba wiesz, co to oznacza – koniec z upojnymi nocami; pomiędzy Wami zawsze będzie dziecko.
 11. Pamiętaj, że jak Twoje dziecko skończy rok, powinnaś zabrać mu smoczek. Od razu. W przeciwnym razie wady zgryzu i wymowy gwarantowane. Potem tylko do logopedy i ortodonty będziesz musiała je zapisać.
 12. Musisz mieć bezwartościowe mleko, bo Twoje dziecko ciągle płacze, jakby było głodne. Za moich czasów w takich sytuacjach to tylko odciąganie mleka i zagęszczanie mąką wchodziło w grę. Spróbuj tego, od razu zobaczysz różnicę.
 13. To ile ma już Twój Maluszek? O, 4 miesiące. To już na spokojnie możesz podać mu coś dobrego do jedzenia, bo mleko matki nie jest zbyt wartościowe. Śmiało spróbuj ze świeżą kromką chleba.
 14. Dzieciom zwykła woda nie smakuje, zresztą nie ma się co dziwić. Woda nie ma smaku. Nie bój się dodać cukru albo dolej jakiś sok. Od razu mu posmakuje.
 15. A tam gryzaczki… najlepsze gdy rosną ząbki i swędzą dziąsła jest dodanie cukru na smoczek.
 16. Że co? Nie poszłaś jeszcze z nim do lekarza? Przecież ma krostkę na rączce i kichnął już drugi raz!
 17. Pamiętaj, jeśli dziecko podnosi główkę to już na pewno chce siadać. Powinnaś go ciągnąć za rączki, aby mu pomóc. Nie bój się o kręgosłup, nic mu nie będzie – to normalne.
 18. Widzę, że Twoje dziecko nie ma rękawiczek – nie boisz się, że się podrapie? (…) Jak to – obcięłaś mu paznokcie zaraz po urodzeniu? Po pierwsze za wcześnie, to go bolało! Po drugie, dzieciom nie obcina się paznokci, tylko obgryza, wtedy ich nie boli i paznokcie ładnie rosną i nie są krzywe.
 19. Co to za matka, która nie karmi piersią. Od razu było oddać dziecko do adopcji.
 20. Zadbaj o to, aby dziecko nie patrzyło w lustro, gdy jest małe, bo wada wzroku gwarantowana.
 21. Nie powinnaś pozwolić na zwierzęta w domu, a tym bardziej, aby dziecko miało z nimi bliski kontakt. Złapie jakąś chorobę i co wtedy?
 22. Zabierz ją z tej podłogi, niech tam nie raczkuje, bo jest pełno zarazków. Podłóż jej ewentualnie jakiś koc lub matę to dodatkowo będzie jej miękko.
 23. Nikt Ci nie powiedział, że dziecko należy bujać zawsze, nawet jak nie płacze? To pozytywnie wpływa na ich rozwój.
 24. Lepiej nie podawaj dziecku tych słoiczków. Tam jest sama chemia, a dziecko może się zatruć. Następnym razem ugotuję gar zupy i Ci przyniosę, to będziesz miała coś zdrowego, aby karmić dziecko.
 25. Wiesz, jaki jest sprawdzony sposób na czkawkę? Podaj mu wodę z dużą ilością cukru albo cukier połóż na smoczek i daj do ssania. Zobaczysz – od razu przejdzie.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Zero waste – nowa filozofia życia i znane „sztuczki” naszych babć, które uchronią Cię od długów?
Next post Kuchnie z różnych stron świata – zainspiruj się!