BEZPIECZNE TREŚCI W TV – JAK WYBIERAĆ I GDZIE SZUKAĆ?
Czas czytania:3 min

BEZPIECZNE TREŚCI W TV – JAK WYBIERAĆ I GDZIE SZUKAĆ?

0 0

Statystyki pokazują, że w czasach pandemii szczególnie dzieci i młodzież spędzają zdecydowanie więcej czasu  przed telewizorem. Nawet dla najmłodszych TV stało się podstawową rozrywką podczas częstej ostatnio pracy rodzica z domu. Jak zadbać o odpowiednie treści oglądane przez nasze dzieci w telewizji?

Przeciętny Europejczyk poświecą już blisko 1/3 dnia, tj. 6 godzin i 59 minut każdego dnia na oglądanie treści w TV, na smartfonach czy komputerach, wynika z najnowszych badań Sapio Research. Statystyki pokazują, że tymi którzy w największym stopniu konsumują media, są dzieci i młodzież. Niestety, większość tego czasu przeznaczana jest przez nich na niskowartościowe i słabej jakości przekazy. Trudno jest ograniczyć zupełnie tego typu aktywności lub ją w całości kontrolować. Jednak warto zwrócić uwagę na wartość i bezpieczeństwo przekazywanych treści.

Treści, programy, akcesoria techniczne

Przy wyborze dostawcy treści telewizyjnych rodzice kierują się najczęściej ilością dostępnych kanałów dla dzieci i młodzieży oraz filmowych. Ważne, aby treści dla najmłodszych były tworzone i kontrolowane przez specjalistów. Niektórzy dostawcy usług TV mają takie programy w swoich ofertach. Dodatkowym elementem wyboru jest też cena oraz wymagania techniczne, w tym wymagania sieci internetowej czy konieczność dokupienia dodatkowych urządzeń, takich jak anteny czy dekodery.  

I dla pociech i dla mam

Na rynku polskim zadebiutowała w ostatnim czasie nowa platforma Gonet.tv umożliwiająca oglądanie TV oraz wideo na żądanie bez konieczności instalacji satelity, anteny czy kabla. W jednym pakiecie można oglądać aż 100 kanałów telewizji na żywo (61 po polsku), 1263 filmów, seriali, dokumentów i programów na żądanie dostępnych w bibliotece wideo, a także słuchać 25 632 stacji radiowych (ponad 600 w języku polskim). Wśród ponad 60 polskich kanałów na uwagę zasługuje atrakcyjna oferta programowa przeznaczona dla kobiet i ich dzieci. Stacji dedykowanych tym dwóm grupom jest kilkadziesiąt. Dla samych milusińskich w ofercie jest 8 kanałów, w tym 2×2 – stacja zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych dzieci, Duck TV i Duck TV plus – programy dla najmłodszych widzów, współtworzone z psychologiem dziecięcym. 4fun kids to z kolei stacja muzyczna, która nie tylko bawi, ale także uczy. Oferuje bowiem programy do nauki, w tym języków obcych. Top Kids i Top Kids Junior to przede wszystkim starsze, dobre kreskówki, co ważne bez przemocy, oferowane w cyfrowo odrestaurowanych wersjach. Na uwagę zasługuje także kanał do nauki języka angielskiego – English Club. Są tam prezentowane programy, zarówno dla dzieci, jak i nastolatków, którzy mogą doskonalić swoje umiejętności językowe. Dodatkowo, w ramach Gonet.tv mamy mają możliwość utworzenia konta dla dziecka, w ramach którego mogą zablokować stacje, których nie chcą, aby pociechy oglądały same. Istniej także opcja wprowadzenia ograniczenia wiekowego dla wszystkich dostępnych kanałów, np. tylko programy do 7, 12 lub 16 roku życia.

Oferta programowa obejmuje także wiele kanałów dla samych mam – od tematycznych, takich jak Home TV czy Red Carpert, przez kanały filmowe, m.in.: Filmbox Premium HD, Filmbox Family HD, Filmbox Extra HD, Filmbox Action HD, Kino TV HD, Kino Polska HD, FilMax, Stopklatka,  Eurochannel, Novela TV, po czy kanały muzyczne, np. 4Fun Dance, Nuta TV, Stars TV, Music Box, Power TV, a także Jazz czy Retro Music. Warto także podkreślić, że platforma stale wzbogaca swoją ofertę o kolejne stacje, przy niezmiennych cenach. GONET.TV w ciągu kilku najbliższych tygodni wprowadzi dodatkowo nowe stacje, które wybrali klienci w głosowaniu. Zadebiutują m.in. nowe stacje dla najmłodszych widzów, jak i dla fanek filmowej rozrywki.

Praktycznie i dostępnie

Dzięki swojej mobilności GONET.TV daje klientom możliwość oglądania polskich kanałów TV na żywo także za granicą, na terenie całej Unii Europejskiej. Dodatkowo, do oglądania filmów, programów i telewizji w wysokiej jakości w GONET.TV, wystarczy połączenie internetowe o minimalnej prędkości, tj. 3 Mb/s. Dzięki temu, oglądanie TV np. na smartfonie będzie pochłaniało niewielką ilość internetu. Warto podkreślić, że takiej możliwości nie daje żadna inna platforma. To także jedyny dostawca na rynku, zapewniający bezpłatne nagrywanie i przechowywanie programów do 30 dni, a także ich pauzowanie i przewijanie w czasie oglądania.Zaplanowanie nagrywania programu lub jego serii nie wymaga posiadania zewnętrznego dysku czy nagrywarki, ponieważ pobieranie odbywa się z serwerów operatora serwisu, a nie indywidualnego sprzętu użytkownika. Warto podkreślić, że koszt pełnego pakietu to tylko 1 zł za pierwszy miesiąc, co daje możliwość praktycznie bezkosztowego przetestowania pełnej oferty GONET. W kolejnych miesiącach cena to tylko 29 zł miesięcznie, co i tak jest najniższą na rynku opłatą za tak rozbudowany pakiet. Abonament można opłacić kartą, przelewem, a nawet przekazem pocztowym. Przy zasubskrybowaniu usługi GONET.TV nie podpisuje się umowy, co oznacza, że można z niej zrezygnować w dowolnym momencie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Mazurek z migdałami, karmelem i śliwkami w czekoladzie
Next post Jak prawidłowo czesać włosy?