Drewniane zabawki lepsze od świecących i grających plastikowych?
Czas czytania:2 min

Drewniane zabawki lepsze od świecących i grających plastikowych?

0 0

Każdy rodzic chce aby jego dziecko było bezpieczne podczas zabawy. Większość tanich plastikowych zabawek nie posiada atestów- może się zdarzyć, iż zostały wyprodukowane z użyciem szkodliwych substancji. Coraz więcej rodziców zauważa przewagę bezpiecznych drewnianych zabawek nad tymi wykonanymi z plastiku.

Zabawki dla dzieci trudny wybór

Media nie raz informowały o zabawkach, które nie powinny być w żaden sposób użytkowane przez dzieci. Trujące, niebezpieczne, a nawet łatwopalne zabawki nie powinny być używane przez dzieci. Każdy rodzic powinien sprawdzać czy dana zabawka ma atest CE czyli zabawka posiadająca ten atest jest przyjazna dla dziecka oraz środowiska. Coraz więcej rodziców chcąc uniknąć niebezpieczeństwa zakupu nie właściwej zabawki kupuje dzieciom drewniane zabawki.

Nie jest prawdą, iż kolorowe plastikowe zabawki są dużo lepsze od tych drewnianych. To, iż dzieci chętniej bawią się plastikowymi zabawkami wynika tylko z faktu, iż są bombardowane zewsząd reklamami plastiku. Wbrew pozorom drewniane klocki mogą rozwinąć dużo lepiej wyobraźnie dziecka niż plastikowa lalka Barbie.

Zabawki z drewna lepsze od plastikowych?

Największym atutem zabawek z drewna jest ich prostota- rozwijają wyobraźnie dziecka np: ten sam klocek może być częścią wieży oraz młotkiem. Dziecko bawi się zabawkami z drewna tylko wg własnej wyobraźni.

Wszystkie zabawki z drewna są bezpieczne- pozbawione ostrych krawędzi (kanty są oszlifowane). Zabawki z drewna trudno jest złamać czy rozbić dzięki czemu nie ma ryzyka powstania ostrych krawędzi. Wszystkie zabawki wykonane z drewna są pomalowane bezpiecznymi dla dzieci farbami- farby posiadają odpowiednie atesty.

Zabawki z drewna posiadają jeszcze jedna ważną zaletę- wpisują się w obecnie modny nurt życia w zgodzie z naturą. Zabawki z drewna są nie tylko produkowane w sposób ekologiczny, ale również ulegają biodegradacji -w przeciwieństwie do tych plastikowych.

Często zabawki z drewniana pomagają wyciszyć się oraz odpocząć od bodźców- zbyt wielka ilość świecących i grających zabawek nierzadko powoduje przebodźcowanie u dziecka (dziecko staje się rozdrażnione, płaczliwe).

Jakie drewniane zabawki wybrać?

Pośród wszystkich dostępnych na rynku artykułów dziecięcych coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się drewniane zabawki. Najczęściej posiadają bardzo proste konstrukcje dzięki którym dziecko może rozwijać swoją wyobraźnię. Takie w pełni ekologiczne zabawki w żaden sposób nie zaszkodzą dziecku, a nawet przyczynią się do ochrony naturalnego środowiska. Najbardziej popularnymi ekologicznymi zabawkami dla dzieci są:

  • drewniany koń na biegunach
  • kolorowe klocki z drewna
  • drewniane puzzle oraz układanki
  • domek dla lalek
  • pociąg drewniany

Oczywiście w pełni ekologiczne zabawki można wykonać również z innych materiałów np: kasztany czy papier jest to idealne rozwiązanie na zabawę z dzieckiem.

Zabawki z drewna idealnie wpisują się nie tylko w modny ekologiczny nurt, lecz także dbają o indywidualny rozwój dziecka bez szkodliwego przebodźcowania. Zabawka z drewna jest idealnym rozwiązaniem często dla wielu pokoleń dzieci.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Cała prawda o szczoteczce do zębów. Jakie mikroorganizmy na niej żyją?
Next post Dom czy mieszkanie – co wybrać, aby nie płacić fortuny za utrzymanie?