Grafika komputerowa dla najmłodszych? 4 powody, dla których warto się jej uczyć
Czas czytania:2 min

Grafika komputerowa dla najmłodszych? 4 powody, dla których warto się jej uczyć

0 0

40% Polaków chce, aby ich dziecko uczyło się grafiki komputerowej – wynika z tegorocznego raportu „Czy inwestujemy w siebie? Podejście Polaków do edukacji i rozwoju”. To popularna propozycja dla najmłodszych, ponieważ może przynieść wiele zróżnicowanych korzyści – od rozwijania kreatywności i umiejętności technologicznych, poprzez naukę przedmiotów ścisłych, aż po nabycie kluczowych kompetencji na rynku pracy. Oto powody, dla których warto zacząć edukację z grafiką komputerową już dziś.

Światowy Dzień Grafika to okazja docenienia tego zawodu oraz zwiększenia świadomości na temat znaczenia grafiki w naszym codziennym życiu. To także doskonały powód do zastanowienia się, dlaczego nauka grafiki komputerowej jest dzisiaj niezwykle ważna i popularna – szczególnie wśród dzieci w wieku szkolnym. To zainteresowanie potwierdzają badania. Według raportu Tutore Poland już 40% rodziców wybiera dla najmłodszych takie zajęcia. Wyżej plasują się jedynie języki obce (68 proc.) i programowanie (46%).

– Widzimy, że Polacy bardzo chętnie inwestują w edukację najmłodszych i często decydują się na zajęcia kształtujące umiejętności przyszłości czy przedmioty nieoczywiste, na które nie ma przestrzeni w tradycyjnej szkole. Robią to z kilku powodów. Przede wszystkim myślą przyszłościowo – zarówno w kontekście kolejnych etapów edukacji dziecka, jak i jego wejścia na rynek pracy. Bardzo ważny jest także aspekt psychologiczny – tego, aby dzieci czuły się dowartościowane i pewne siebie  – mówi Julia Kuberska, Head of Learning and Development Tutore Poland.

Tu i teraz

Dlaczego warto zastanowić się nad nauką grafiki komputerowej dla swojego dziecka? Przede wszystkim ta oferuje dzieciom wiele narzędzi i możliwości, które pozwalają na tworzenie i eksperymentowanie.

– Dzieci mogą pracować z różnymi filtrami, gradientami, teksturami i stylami, co pozwala na tworzenie niepowtarzalnych dzieł sztuki, które kreują ich wyobraźnię i rozwijają kreatywność. Grafika komputerowa daje także możliwość wizualizacji abstrakcyjnych pojęć i idei, co może pomóc w doskonaleniu umiejętności myślenia przestrzennego i intuicji. Dzieci mogą przedstawić swoje pomysły i wizje w formie obrazów, co może być dla nich bardziej przystępne i efektywne niż opisywanie ich słowami  – tłumaczy Julia Kuberska.

Kompetencje nabyte dzięki grafice komputerowej mogą zaprocentować także przy innych przedmiotach, takich jak matematyka, nauki przyrodnicze czy fizyka. Podczas tworzenia grafik i animacji dziecko uczy się geometrii, perspektywy, oświetlenia i kolorów, a także optyki i ruchu.

Wreszcie, nauka grafiki komputerowej ma wpływ na rozwój umiejętności pracy z technologią, która już teraz jest wszechobecna. Dzięki korzystaniu z programów graficznych dziecko uczy się nie tylko podstawowych, ale także zaawansowanych umiejętności korzystania z komputera, tabletu czy smartfona.

Zalety w przyszłości

Rozwój kompetencji graficznych jest także niezwykle cenny w przyszłości. Obecnie wiele perspektywicznych i dobrze płatnych zawodów wymaga umiejętności pracy z komputerem i oprogramowaniem graficznym. To np. projektanci, web developerzy, animatorzy, architekci, inżynierowie, czy specjaliści w dziedzinie marketingu internetowego. Opanowanie podstaw grafiki komputerowej może więc okazać się przydatne w karierze zawodowej dziecka.

– Właśnie z takiego założenia często wychodzą rodzice, chcąc zagwarantować najmłodszym dobry start w dorosłe życie. Jak wynika z naszego badania, 67 proc. ankietowanych rodziców inwestuje w edukację swojego dziecka, by to zyskało w przyszłości lepszą pracę, a 39 proc. wiąże inwestycję w naukę dziecka z dostaniem się do dobrej szkoły bądź uczelni  – wyjaśnia Julia Kuberska.

Oto tylko kilka powodów, dla których warto zastanowić się nad nauką grafiki komputerowej – kompetencji dotyczącej coraz młodszych pokoleń. Inwestycja w nią pomoże dziecku zarówno w szkole, jak i w dorosłym życiu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post <strong>Jajko po turecku na wiosnę</strong>
Next post <strong>Pielęgnacja włosów kręconych – 5 najczęstszych błędów</strong>