Jak wybrać najlepszą poduszkę podróżną dla dziecka?
Czas czytania:1 min

Jak wybrać najlepszą poduszkę podróżną dla dziecka?

0 0

Poduszka podróżna dla dziecka to absolutnie niezbędny ekwipunek każdej mniejszej i większej wyprawy. Na rynku znajdziemy ogromny wybór takich produktów. Który będzie najlepszy? Na jakie właściwości poduszki warto zwrócić uwagę?

Kiedy przyda się poduszka podróżna?

Przemieszczanie się po Europie i po całym świecie stało się niezwykle proste. Nie ma już wyraźnych, europejskich granic, a linie lotnicze nieustannie kuszą nas atrakcyjnymi ofertami. Z tego powodu chętnie pakujemy walizkę i ruszamy w podróż. Często też zabieramy ze sobą nasze małe pociechy. Dzieci znoszą jednak trudy podróży nieco gorzej, niż ich rodzice. Najczęściej są szybko zmęczone i rozkapryszone. Właśnie dlatego warto zadbać o ich spokojny sen w tym czasie. Poduszki podróżne dla dzieci przydadzą się zarówno podczas wojaży turystycznych, jak i tych, wynikających z koniecznych przeprowadzek albo wizyt u znajomych, rodziców lub dziadków. Można je z powodzeniem wykorzystać zarówno do podróży samochodem, samolotem, a nawet na rejs statkiem. Sprawdzą się również na spacery z wózkiem oraz letni piknik w parku.

Kształt i stabilność zagłówka

No ale jakie cechy powinny mieć poduszki podróżne dla dzieci? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ich kształt. Musi on zapewniać głowie dziecka optymalną pozycję. Najlepiej sprawdzają się zatem poduszki w kształcie księżyca. Dla mniejszych dzieci wskazanym elementem jest dodatkowe wydłużenie poduszki z tyłu, które będzie stanowiło także podporę dla potylicy. Jednocześnie zagłówek powinien być wystarczająco stabilny. Na stronie producenta z pewnością można zweryfikować informację, czy określone poduszki podróżne dla dzieci przeszły tak zwane Crash Testy i czy są rzeczywiście wystarczająco wytrzymałe.

Miękki i przyjemny w dotyku materiał

Jednocześnie, mimo dużej stabilności, poduszki podróżne dla dzieci powinny być miękkie i przyjemne w dotyku. Chodzi bowiem o to, aby nasze niemowlę albo kilkulatek mógł obrać wygodną dla siebie pozycję i zasnąć spokojnym i głębokim snem. Wiele poduszek oferuje ciekawą funkcję w postaci dwustronnego materiału. Nieco cieńszy używany jest latem, a grubszy zimą. Wiele produktów wykonuje się też z antyalergicznego materiału, który jest przyjazny dla delikatnej skóry dziecka.

Łatwy do czyszczenia

No i oczywiście poduszki podróżne dla dzieci powinny posiadać właściwości, dzięki którym ich użytkowanie i czyszczenie nie sprawi większego problemu. Dla ochrony przed wszelkimi drobnoustrojami, warto raz na jakiś czas wyprać zagłówek. Z reguły nie jest możliwe ich chemiczne czyszczenie i suszenie w suszarkach bębnowych. Z powodzeniem jednak można użyć tradycyjnej pralki i temperatury maksymalnej na poziomie 30 stopni.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Kolaże na pierwsze chłody
Next post Nadżerka – czy rzeczywiście występuje tak często i jak ją prawidłowo leczyć?