Jak zrealizować marzenia najbliższych na Mikołajki?
Czas czytania:3 min

Jak zrealizować marzenia najbliższych na Mikołajki?

0 0

Już niedługo Mikołajki, a wraz z nimi nie lada wyznanie jakim jest pierwsza grudniowa okazja do obdarowywania. Przedsmak świątecznej gorączki i wybór upominku dopasowanego do marzeń bliskiej osoby nie jest prostym zadaniem. Co włożyć pod poduszkę, by podarunek nie był rzucony w kąt?

Chociaż nazwa “mikołajki” powstała dopiero w czasach PRL-u, to jednak sam zwyczaj wręczania dzieciom prezentów 6 grudnia znany jest od średniowiecza. Najstarsze zapiski dokumentujące zwyczaje mikołajkowe zbliżone do tych współczesnych pochodzą z XV wieku. Już wówczas dzieci wystawiały buty przy kominku, wieszały skarpety na ramach okiennych czy też kładły buty na parapecie. Dziś też Mikołaj najczęściej podkłada grzecznym dzieciom prezenty pod poduszkę, zostawia w butach lub dużej skarpecie.

Grudzień to czas obdarowywania prezentami i to już od samego początku miesiąca. Oczywiście dać prezent to jedno, ale wcześniej trzeba taki prezent znaleźć, żeby uszczęśliwić drugą osobę. Dlatego przygotowaliśmy kilka propozycji na prezenty mikołajkowe. Dostarczą one nie tylko wiele radości i uśmiechu, ale przede wszystkim niezapomnianych emocji, a także pozostawią w pamięci piękne wspomnienia.

Jak pokazują wyniki sondy zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń łącznie aż 58% ankietowanych uważa, że prezenty w formie emocji to obecnie dobry pomysł. W tym 21% jest całkowicie przekonanych do takiej formy upominków, a 37% deklaruje, że raczej tak. Wyniki pokazują, że coraz częściej rezygnujemy z obdarowywania bliskich przedmiotami czy gadżetami na korzyść wspomnień.

Idąc z duchem czasów, coraz więcej osób podarowuje niematerialne prezenty między innymi w formie różnego rodzaju zajęć, zaproszeń na atrakcyjne wydarzenia czy pakietów relaksacyjnych i pielęgnacyjnych. Takich rozrywek zazwyczaj nie dostarczamy sobie na co dzień, a są przecież rzeczy, które lubimy robić niezależnie od wieku i ilości wolnego czasu. Karty podarunkowe i vouchery stały się bardzo popularną formą prezentów, a ich dodatkową zaletą jest możliwość zarówna kupna na ostatni moment jak i realizacji w dowolnym czasie.– komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Często mamy trudność w wyborze takiego prezentu, który nie będzie powieleniem poprzednich i sprawi przyjemność obdarowywanej osobie. W takich przypadkach dobrze sprawdzają się upominki w formie przeżyć, które mogą być ciekawą alternatywą dla tych standardowych.

Jazda gokartem

Nie jeden młody mężczyzna marzy o swoim samochodzie, prawie jazdy i przejażdżkach za kierownicą. Na to niektórzy muszą jeszcze poczekać, ale jazda gokartem to początek przygód za kierownicą! Specjalny tor przygotowany do jazdy daje możliwość nie tylko świetnej zabawy, ale właśnie poczucia się jak prawdziwy kierowca już w młodym wieku. 

Wycieczka po świecie wirtualnej rzeczywistości

Wycieczka po świecie wirtualnej rzeczywistości to możliwość zobaczenia komputerowo wykreowanej rzeczywistości za pomocą specjalnych okularów. Dzięki nim uczestnik przeniesie się do innego wymiaru. Podróż w czasie czy też możliwość zagrania w grę w nietypowy sposób dostarczy wiele zabawy i radości każdemu kto założy okulary i rozpocznie przygodę w wirtualnym świecie.

Dzień w SPA

Każda kobieta lubi o siebie dbać i czasem się zrelaksować. Prezent jakim będzie dzień w SPA umożliwi jej odpoczynek, ale także zrobienie czegoś dla siebie. Zabiegi jakie zawarte są w takim pakiecie to nie tylko regeneracja organizmu i relaks, ale także przyjemność i możliwość zadbania o swój wygląd i samopoczucie.

Kolacja dla dwojga

Wspólnie spędzony czas w restauracji na romantycznej kolacji we dwoje, sprawi wiele radości. Wspólne chwile zostaną w pamięci na długo, a dzięki rozbudowanej ofercie jest możliwość wybrania kolacji w różnych miejscach, serwujących dania z różnych zakątków świata. Taki prezent może stać się okazją do spróbowania czegoś nowego.

Przygoda w Parku Trampolin

Atrakcja, która dostarcza wiele emocji, czas spędzony na sportowo i aktywnie to możliwość, aby wykorzystać energię, której dzieci mają zawsze bardzo dużo. Do parku trampolin można wybrać się w kilka osób, dzięki czemu spędzi się czas razem z dziećmi w ciekawy sposób.

Wizyta w papugarni 

Wizyta w papugarni to doskonały pomysł na prezent dla dziecka, które lubi zwierzęta, a szczególnie egzotyczne ptaki. W papugarni można spotkać gatunki papug z całego świata. Zwierzęta są bardzo towarzyskie i przyjaźnie nastawione do człowieka, chętnie siadają na ramionach, podskubują i pozwalają się karmić z ręki. Najmłodsi, których bezpośredni kontakt z ptasim dziobem i szponami przeraża, mogą bezpiecznie obserwować papugi zza szyby w specjalnie wydzielonej strefie.

Jak pokazują wyniki sondy najczęściej na prezenty przeznaczamy od 100 zł do 200 zł, tak deklaruje 39% ankietowanych oraz 200 – 300 zł, jak deklaruje 31% respondentów. Przy takim poziomie cenowym można już zafundować ciekawą atrakcję. Do wyboru są propozycje prezentów w formie niezapomnianych przeżyć z kategorii: relaks i uroda, kulinaria i degustacje oraz dziesiątki pomysłów na inne, kreatywne niespodzianki.

Wręczanie bliskim prezentów na mikołajki to nie tylko miły zwyczaj, ale też prawdziwy przedsmak świąt. Warto podtrzymywać tą piękną tradycję, która niesie ze sobą atmosferę radosnego oczekiwania i stwarza kolejną okazję do spełniania marzeń tych, którzy są dla nas najważniejsi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Mistrzynie kamuflażu – jak piją współczesne Polki?
Next post Casualowe stylizacje z jeans