Jakie kaszki powinno jeść dziecko?
Czas czytania:1 min

Jakie kaszki powinno jeść dziecko?

0 0

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko rozwijało się harmonijnie. Dlatego od pierwszych miesięcy jego życia, staramy się zapewnić mu jak najlepsze warunki. Rozszerzanie diety małego dziecka to bardzo ważny moment zarówno w życiu rodziców jak i samego dziecka. Wybór kaszek dla naszych pociech powinien być jednak jak najstaranniej przemyślany

Na co zwracać uwagę przy wyborze kaszek?

Wybierając kaszki dla maluchów warto zwracać uwagę na szereg kryteriów. Sklepowe półki uginają się pod ciężarem różnego rodzaju produktów. Nie wszystkie z nich zawierają jednak składniki, nadające się do spożycia przez malucha. Przy wyborze kaszki warto więc uważnie czytać etykiety. Dobry produkt nie powinien zawierać sztucznych dodatków i wypełniaczy. Nie powinny się w nim znajdować szkodliwe wzmacniacze smaku czy sztuczne barwniki. Odrzućmy również kaszkę, która nie zawiera kilku rodzajów składników, które są niezbędne dziecku do prawidłowego rozwoju. Jeżeli wiemy, że naszemu maleństwu nie służy jakiś składnik, zwracajmy baczną uwagę na to czy nie znajduje się on przypadkiem w wybranej przez nas kaszce. Na rynku znajdziemy na szczęście kaszki o dobrym składzie, takie jak na przykład kaszki Caprima. Zanim sięgniemy po jakąś kaszkę, zwróćmy też uwagę na to jaki wiek jest wymagany do tego, aby nasze dziecko mogło ją zjeść. Niektóre kaszki mogą bowiem spożywać dzieci półroczne, a inne będą dobre nawet dla czteromiesięcznych pociech. 

Poznaj kaszki godne polecenia!

Kaszki Caprima wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców marzących o prawidłowym rozwoju swoich dzieci. Nie znajdziemy w ich składzie wzmacniaczy smaku, takich jak na przykład powszechnie obecny glutaminian monosodowy. Pozbawione są również sztucznych barwników. Warto docenić je za prosty skład oraz za to, że zawierają mnóstwo witamin. Kaszki Caprima zostały bowiem wzbogacone o zawartość wielu witamin. Znajdziemy tam witaminę C, witaminą D czy witaminę B1. Wszystkie wspomniane witaminy są niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka i wspomagają odporność jego organizmu. Mleko kozie, które stanowi bazę kaszek Caprima również jest bogate w wiele składników, które są potrzebne dziecku do codziennego rozwoju. Ponadto, mleko kozie nie wywołuje alergii tak często jak mleko krowie. Mleko krowie nie jest bowiem zbyt dobrze tolerowane przez większość niemowląt. Wybierać możemy spośród kaszek z różnych rodzajów zbóż. Bardzo popularna jest także kaszka ryżowa. Ryż jest bezglutenowy i łatwostrawny. Nie będzie więc powodował u dzieci bolesnych kolek czy uporczywych wzdęć. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Urok i wdzięk zimowych czapek damskich
Next post Który składnik pielęgnacyjny w prezencie dla córki, mamy, babci?