Kocyk do fotelika samochodowego – idealne zastąpienie kurtki bądź kombinezonu
Czas czytania:1 min

Kocyk do fotelika samochodowego – idealne zastąpienie kurtki bądź kombinezonu

0 0

Podróż z maluszkiem zawsze wymaga odpowiedniego przygotowania. Musimy przede wszystkim zapewnić mu bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że maluchów nie może przewozić w kombinezonach bądź w grubych kurtkach, gdyż wtedy pasy bezpieczeństwa nie spełniają swojej roli. Alternatywnym rozwiązaniem będzie kocyk do fotelika samochodowego, który zapewni komfort termiczny, a jednocześnie zwiększy bezpieczeństwo podróży.

Dlaczego warto wybrać kocyk do fotelika samochodowego?

Przewożenie maluchów w kombinezonach zimowych bądź w puchowych kurtkach jest niestety normą, jednak warto mieć na uwadze, że tego typu zachowanie zwiększa zagrożenie dla dziecka w razie wypadku. Grube materiały nie działają amortyzująco, a wręcz przeciwnie – mogą spowodować, że dziecko wyślizgnie się z pasów bezpieczeństwa. Dobrze więc zawsze przed jazdą zdejmować dziecku kurtkę lub kombinezon zimowy. Niemniej jednak pozostaje pytanie, czym je zastąpić? Z pomocą przychodzą kocyki do fotelika samochodowego, którymi można w bezpieczny sposób otulić dziecko. Czuje ono ciepło, a jednocześnie pozostaje w pełni bezpieczne. Kocyk do fotelika samochodowego przyda się także o innych porach roku, gdy jeździmy z włączoną klimatyzacją. Z jednej strony zapewnia ona większy komfort, z drugiej strony może zaszkodzić dziecku, jeśli nie jest ono odpowiednio osłonięte. Dlatego też dobrze sprawdzają się tutaj kocyki do fotelika samochodowego, które chronią przed podmuchami zimnego powietrza.

Dla noworodka i starszaka

Kocyk do fotelika samochodowego przydaje się dzieciom w każdym wieku – zarówno maluchom, jak i starszakom. Możemy używać go już w czasie, gdy wracamy z noworodkiem ze szpitala. Kocyki do fotelików samochodowych są mięciutkie, miłe w dotyku i przyjazne skórze dziecka, dzięki czemu maluch z pewnością pokocha je od pierwszego dotyku. Pamiętajmy, że kocyki są kompatybilne z fotelikami samochodowymi dla niemowlaków, jednak z powodzeniem mogą nam posłużyć również jako okrycie do fotelików dla nieco starszych dzieci. Jeśli maluchy lubią spać podczas podróży, to przyda im się kocyk, który zapewni ciepło, umilając jednocześnie sen. Eksperci są zdania, że kocyki do fotelika samochodowego powinny stanowić elementarną część wyprawki dla noworodka, zwłaszcza jeśli zamierzamy dużo podróżować samochodem. Z drugiej strony, w dzisiejszych czasach jazda autem jest praktycznie nieunikniona, dlatego z powodzeniem można stwierdzić, że kocyk do fotelika samochodowego przyda się każdemu rodzicowi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Totalny rozkwit: sukienki w kwiaty
Next post Wakacyjna ekologia – co możemy zrobić lepiej na rodzinnym urlopie?