Letnie zabawy z dzieckiem. Zadbaj o różnorodność i odpowiednią przekąskę!
Czas czytania:3 min

Letnie zabawy z dzieckiem. Zadbaj o różnorodność i odpowiednią przekąskę!

0 0

Lato to idealny czas na to, aby spędzać więcej czasu z dziećmi na świeżym powietrzu! Sprzyja temu nie tylko pogoda, ale przede wszystkim to, że mamy więcej czasu i energii. Podczas letnich zabaw powinniśmy zadbać o to, aby nasze dziecko było aktywne i pokochało ruch. Nie powinniśmy także zapominać o zdrowych przekąskach, które dodadzą mu energii!

Zabawy na łonie natury

Wakacyjną aurę warto wykorzystywać szczególnie na łonie natury – podczas krótkich wypadów za miasto. Mogą być to wycieczki do lasu, nad jezioro, nad rzekę czy zwyczajnie do podmiejskiego parku. Niezależnie od miejsca, które wybierzemy, powinniśmy szczegółowo zaplanować, co będziemy robić z dziećmi. Niestety nasze pociechy, zwłaszcza te w wieku szkolnym, są bardzo podatne na szybkie znużenie i spadek motywacji. Bez względu na to, czy udajemy się nad wodę czy do lasu to zabierzmy ze sobą takie akcesoria jak: dmuchane piłki, kolorowe koła ratunkowe oraz sznurek! Nie zajmują one wiele miejsca, a z ich pomocą możemy zaaranżować wiele zabaw! Poznajcie nasze propozycje na wakacyjne zabawy.

Halo baza!

Co będzie potrzebne?

  • 3 dmuchane koła ratunkowe (dosyć szerokie) lub 3 kawałki sznurka po 1,5 metra
  • Stoper (np. w telefonie)

Na początku zabawy musimy przygotować tor przeszkód składający się z trzech baz. Ustawiamy koła ratunkowe lub sznurki w linii prostej, w odległości około 3-4 metrów od siebie. Zadanie będzie polegało na tym, aby pokonać wszystkie trzy bazy w jak najkrótszym czasie. Zadania na poszczególne bazy:

Baza 1: Wykonujemy 3 pajacyki, przechodzimy wewnątrz koła lub sznurka po czym krzyczymy krótkie hasło związane z wakacjami np. Lato górą!

Baza 2: Wykonujemy 10 podskoków z kołem nad głową lub 10 razy skaczemy przez sznurek, jak przez skakankę.

Baza 3: Tutaj mamy wybór! Albo od razu wykonujemy 10 przeskoków przez koło, po każdym przeskoku dodatkowo robimy przysiad albo opowiadamy śmieszny żart lub śpiewamy piosenkę. Jednak żart musi rozbawić całą rodzinę, a piosenka składać się przynajmniej ze zwrotki i refrenu! Jeżeli nie – to wykonujemy 10 „karnych” przysiadów!

Gwarantujemy, że ta zabawa rozbawi do łez całą rodzinę i obudzi ducha zdrowej rywalizacji!

Zgaduj zgadula, a jak nie to hulaj!

Co będzie potrzebne?

  • Skakanka lub kawałek sznurka
  • Piłka plażowa
  • Zestaw zagadek/krótkich pytań na karteczkach (dostosowanych do wieku dziecka)
  • Stoper

Ustawiamy się w kole w dużej odległości od siebie (min. metr, a jeżeli mamy miejsce to może być więcej). Na środku okręgu należy umieścić pojemnik lub worek, w którym znajdą się karteczki z zagadkami oraz skakankę. Odbijamy w kręgu piłkę. Kiedy któraś z osób nie da rady odbić piłki lub zamiast tego ją złapie, albo wybije w taki sposób, że druga osoba nie będzie miała możliwości jej odbicia, to wchodzi w środek okręgu, losuje karteczkę i odpowiada na pytanie lub rozwiązuje zagadkę! Ale uwaga! Na odpowiedź ma tylko 30 sekund (na początku zabawy warto wyznaczyć osobę, która będzie mierzyć czas). Jeżeli nie odpowie wtedy musi obiec kółko dwa razy i 5 razy skoczyć na sznurku lub skakance. Emocje przy tej zabawie są niemal gwarantowane!

Jak dodatkowo zachęcić dzieci do zabawy?

Z pewnością nasze dzieci będą jeszcze bardziej skore do zabawy, kiedy zadbamy o towarzystwo rówieśników! Zapytaj koleżanki, sąsiadów czy kogoś z rodziny czy możesz zabrać ich pociechę na wycieczkę za miasto. Zapewne się zgodzi, a nawet ucieszy! A Twoje dziecko zyska kompana, który zmotywuje go do zabawy i ruchu!

Zdrowe przekąski, które dodadzą energii

W trakcie aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu Twoje dzieci w pewnym momencie na pewno poczują wzmożony głód. Zadbaj o to, aby mieć przy sobie odpowiednią przekąskę, która je nasyci i doda energii. Najlepszym rozwiązaniem będzie coś, co łatwo spakujesz do wycieczkowego plecaka – batonik pełnoziarnisty z bakaliami, owoc czy kanapka! Doskonałym rozwiązaniem będą także zdrowe jogurty owocowe z prostym składem, takie jak np. jogurty Bakuś BIO, które zwierają tylko: jogurt, owoce i cukier trzcinowy!
Jogurty BIO Bakuś zostały przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach. Stanowią one odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na produkty spożywcze z prostym składem. Zawierają wyłącznie naturalne owoce, cukier trzcinowy i oczywiście świeży jogurt. Co ważne produkty, z których powstają jogurty Bakuś BIO posiadają certyfikat Bio, który potwierdza spełnienie unijnych wymagań dotyczących żywności ekologicznej.

Jogurty BIO Bakuś są nie tylko zdrowe ale i smaczne. Ich konsystencja jest gładka i aksamitna. Dostępne w ulubionych przez dzieci smakach: wanilia, truskawka, gruszka i banan.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post 5 rzeczy których nie wiesz o winie
Next post DIY: wakacyjny look zrobiony na drutach