Największe wyzwania macierzyństwa
Czas czytania:3 min

Największe wyzwania macierzyństwa

0 0

Macierzyństwo nie zawsze jest cudowne, kolorowe i magiczne. W macierzyństwie pojawiają się momenty i dłuższe chwile, które są niesamowitym wyzwaniem dla każdej Mamy. Są one trudne i ciężkie, dlatego nie każdy chce o nich mówić. My chcemy, dlatego w artykule poruszamy temat tej drugiej strony medalu – macierzyństwa, które jest pełne wyzwań. Już na wstępie chcemy podziękować każdej Mamie, która w ramach akcji przeprowadzonej przez markę NUK opowiedziała o tych wyzwaniach macierzyństwa

MAMA to ciężki i wymagający zawód

Bycie Mamą to jedna z ról, jaką odgrywa Kobieta. Tych ról jest wiele, a ciekawe jest to, że tylko to ,,bycie Mamą’’ jest określane jako zawód. Wcale nie łatwy, ale ciężki i wymagający. Ten zawód wymaga całkowitego przeprojektowania swojego dotychczasowego życia, przeorganizowania codzienności o 180 stopni i – co najtrudniejsze – ten zawód wymaga zaangażowania 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Zaakceptowanie takiej nowej rzeczywistości, która pojawia się wraz z pojawieniem się Maluszka to ogromne wyzwanie dla praktycznie każdej Kobiety. Chyba nie sposób się do tego przygotować, jedyne co można, to oswoić się, że właśnie tak będzie wyglądać przyszłość, przynajmniej w pierwszych latach Maluszka. Oczywiście miłość do Dziecka ułatwia akceptację nowej codzienności, ale warto pamiętać, że nie jest to łatwe, ale stanowi wyzwanie, któremu Kobiety-Mamy każdego dnia bohatersko stawiają czoła.

Macierzyństwo – pasmo wyrzeczeń, których nie widać

Mama panuje nad chaosem, dba o swoje Dziecko w każdej minucie, odnajduje się w nowej rzeczywistości, a przy tym wszystkim wygląda na niezniszczalną. Tak wygląda to z boku, bo przecież Dziecko jest zadbane i nic mu nie brakuje, a to że w mieszkaniu jest niewielki bałagan, to przecież jeszcze nie koniec świata. Tak, to wszystko prawda, jednak to wyłącznie wierzchołek góry lodowej i można powiedzieć taki sukces, którego wysiłku nie widać na pierwszy rzut oka. Pod tym niemalże idealnym ogarnięciem chaosu kryje się pasmo wyrzeczeń. Mogą się wydawać drobne, ale nawet gdy takie małe rzeczy złoży się w całość potrafią odcisnąć znaczące piętno. Tak jest w przypadku macierzyństwa – zimna kawa zamiast ciepłej; nieprzespane noce; rezygnacja z siebie; posiłek zjedzony na szybko i na zimno; cały dzień w piżamie mimo chęci tego, aby ładnie się ubrać; utrata świadomości jaki dziś jest dzień tygodnia lub która wybija godzina. Początki macierzyństwa dają takie właśnie wyzwania młodym Mamom. A to jeszcze nie koniec. Chyba każda Mama dodatkowo wymieni tutaj inne trudy macierzyństwa – korzystanie z toalety raz na kilka godzin; gotowanie z dzieckiem na ręku; chodzenie godzinami z wózkiem czy też jeżdżenie w samochodzie, żeby dziecko spało; trudności z karmieniem piersią… Sprostanie tem wyzwaniom to sztuka, która zasługuje na niekończące się pochwały.

Bezsilność, która czasem przeszywa na wskroś

W Akcji #MamyMoc przeprowadzonej przez markę NUK, wiele Mam poruszyło temat bezsilności, która nagle potrafi zagościć w ich codzienności. Ta bezsilność to skutek tego, że Mama jest w ciągłym stanie gotowości, mało śpi, nie je regularnie i zwyczajnie w tym całym chaosie nie jest w stanie zadbać o siebie. Ta bezsilność potrafi być tak intensywna, że zwyczajnie Mamom opadają ręce i wydaje się im, że nie są w stanie wykrzesać z siebie więcej siły. To ciężkie wyzwanie. Wystarczy sobie tylko wyobrazić jak trudne może to być uczucie, gdy wiesz, że jesteś odpowiedzialna za Małe Życie, które nosiłaś pod swoim sercem przez 9 miesięcy, a jednocześnie odczuwasz bezsilność, która wydaje się nie mieć granic. Takie momenty mogą pojawiać się często, a mogą mieć miejsce bardzo rzadko. Każda Mama doświadcza też ich w zupełnie inny sposób. Nie zmienia to jednak faktu, że każdorazowe powstanie po takim doświadczeniu zasługuje na medal wytrwałości.

Miłość potrafi wynagrodzić WSZYSTKO

Miłość Mamy do Dziecka to najprawdopodobniej największa tajemnica świata. Siła tej miłości daje niesamowite moce każdej Kobiecie. Dzięki tym mocom, Kobieta-Mama jest w stanie przezwyciężyć każde wyzwanie macierzyństwa. A jest ich wiele i są trudne. Ta miłość czyni z Mamy bohaterkę w tym całym, nie do końca kolorowym, macierzyństwie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Ta rozgrzewająca zupa skradnie Ci serce, czyli… o aromatycznym kapuśniaku słów kilka
Next post „Jezioro Ciszy” – recenzja