Podaruj dziecku niezapomniany prezent na Dzień Dziecka
Czas czytania:2 min

Podaruj dziecku niezapomniany prezent na Dzień Dziecka

0 0

Na Dzień Dziecka, maluchy czekają z niecierpliwością. Rodzice zaś zastanawiają się, co w tym roku podarować maluchowi, żeby prezent przypadł mu do gustu. Zamiast kolejnej zabawki, która po jakimś czasie wyląduje w kącie, warto dziecko podarować wspomnienia

Dzisiejsze dzieci trudno zaskoczyć. Mają wszystko, a ich półki w ich pokojach uginają się od zabawek. Nic dziwnego, ze rodzice coraz częściej zastanawiają się, co kupić na Dzień Dziecka czy inne okazje.

Rodzice zastanawiają się czy kolejna zabawka, tak wymarzona, wyczekana, po kilku dniach nie stanie na półce i nie będzie zbierać kurzu. Dlatego najlepszą alternatywą będzie podarowanie dzieciom wspólnych chwil. Pozwolą one nie tylko zacieśnić więzi, ale również dadzą dzieciom poczucie bezpieczeństwa. A wspomnienia, które powstaną w ten sposób zostaną w ich pamięci na zawsze.

Obecne tempo życia sprawia, że możemy poświęcić swojemu dziecku najwyżej kilkanaście minut dziennie. Tymczasem wspólne chwile z rodzicami to podstawa w procesie kształtowania się osobowości dziecka. Spędzanie czasu z dzieckiem to jedna z najlepszych rzeczy, jakie można dla niego zrobić.

Nic tak nie cieszy dzieci jak wspólna zabawa z rodzicami. Jako rodzice, odpowiedzmy sobie jednak na pytanie: ile razy zdarzyło się, że nasza pociecha domagała się naszej uwagi, ale byliśmy zbyt zajęci pozornie ważniejszymi obowiązkami? W dobie chronicznego braku czasu, warto pamiętać, że wspólne chwile spędzone z dzieckiem, to najpiękniejszy prezent, jaki możemy mu podarować.

Każdy rodzic chciałby mieć ze swoim dzieckiem relację opartą na przyjaźni i zaufaniu. Podstawą do trwałej więzi są wspólne wspomnienia, które w przyszłości dla naszych pociech będą najbardziej cenną pamiątką z dzieciństwa. Ważne jednak, by przebywając z dzieckiem, wykorzystywać ten czas jak najpełniej, w sposób kreatywny i mądry.

Liczy się przede wszystkim radość dziecka i pozytywne wspomnienia. Prezent dla dziecka w postaci wspólnie przeżytej przygody może okazać się tym wyjątkowym, który dostarczy mu wspaniałych emocji i pozytywnych wrażeń. Dlatego warto podarować dziecku Prezent Marzeń i wybrać z nim atrakcję, którą razem przeżyjecie. Oferta Prezentu Marzeń jest bardzo bogata – od nauki jazdy konnej, przez przejazd Monster Truckiem, a na wizycie w Energylandii kończąc.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Już samą frajdą może być wybór odpowiedniej atrakcji. Planując wspólny czas z dzieckiem, staramy się wymyślić zajęcia, które będą zgodne z potrzebami naszej pociechy, ale też sprawią nam przyjemność. Czasami jednak warto oddać im kontrolę i pozwolić, by danego dnia to dzieci zaplanowały wasz wolny czas. Jeśli zechcą zrobić fort na środku salonu i bawić się w nim cały dzień – pozwól na to.

Niezależnie od tego, jaką aktywność zaplanujesz na ten dzień, pamiętaj aby nie ulec pokusie przejęcia pełnej kontroli nad wspólnym czasem. Kiedy widzisz że dziecko ma już dość rysowania czy zmęczyło się jazdą na rowrze, nie wahaj się spontanicznie zmienić planów – upleść wianek z kwiatów, obserwować przelatujące samoloty czy posłuchać zawiłych przedszkolnych i szkolnych opowieści. Niech rozmowa będzie zasadniczą częścią Waszego popołudnia i czasem wysłuchania i lepszego poznania malca. Skup się na dziecku zapominając na chwilę o własnym smartfonie, serialu, praniu i pracy.

Życzymy wspaniałego Dnia Dziecka!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Suszarka do zadań specjalnych
Next post PRACUJĄCA MAMA – CZEGO POTRZEBUJE, BY POGODZIĆ OBIE ROLE?