Stop zwisającym nogom w aucie!
Czas czytania:2 min

Stop zwisającym nogom w aucie!

0 0

Podróże w samochodzie są zazwyczaj męczące. Zwłaszcza dla dzieci, które nie mają świadomości czasu i droga dla nich wydaje się nie mieć końca. Fakt, że muszą siedzieć w jednej, nie zawsze wygodnej pozycji w fotelikach, nie sprzyja komfortowi jazdy. Co więc zrobić, by podróż dla dzieci była jak największą przyjemnością?

Pozycja w foteliku a bezpieczeństwo na drodze

Na początku warto wyjaśnić jak prawidłowo usadzić dziecko. Sylwetka powinna być wyprostowana, a ciało znajdować się w obrysie fotelika. Jeśli dodatkowo zależy nam na tym, by zapewnić dziecku maksymalny komfort podczas jazdy i zadbać o odpowiednią pozycję, warto podłożyć coś pod nogi, by siedziało naturalnie wyprostowane, a nogi nie zwisały bezwiednie. Takim sposobem zwiększamy także bezpieczeństwo w razie wypadku.

Wygoda ma znaczenie!

To w jakiej pozycji będzie podróżowało nasze dziecko ma ogromny wpływ na jego wygodę. To z kolei przekłada się na komfort jazdy innych pasażerów, ponieważ jeśli dziecku będzie wygodnie, będzie spokojniejsze i mniej marudzące. Podparcie pod nogami niweluje źródło negatywnych bodźców, które odczuwa się podczas jazdy samochodem. Dzięki odpowiedniej pozycji chronimy nóżki przed problemami z krążeniem krwi prowadzącymi do drętwienia. Dodatkowo, zapewniając oparcie dla stóp szkraba dbamy także o jego stawy, które nie są obciążone ciężarem własnym, siłą grawitacji czy przeciążeniami podczas manewrów drogowych.

Skupiony rodzic

Kierowcy z pewnością znają to uczucie, kiedy podróżując z dziećmi ciągle są kopani w oparcie fotela. To nie tylko dekoncentruje kierującego pojazdem, ale jest też zwyczajnie irytujące. Jednak, gdy zapewnimy szkrabowi podnóżek, który będzie podtrzymywał nogi, unikniemy takich zachowań. Dziecko będzie czuło się komfortowo, a kierujący pojazdem będzie mógł w pełni skupić się na jeździe samochodem. Oczywiście warto wspomóc się także ulubioną przytulanką czy książeczką naszej pociechy, która zajmie rączki i „głowę”, tak by jego uwaga była jak najbardziej skupiona na czymkolwiek innym, niż dłużąca się jazda samochodem.

Aby zapewnić dziecku komfort jazdy idealnie sprawdzi się podnóżek firmy KneeGuardKids, który z łatwością możemy zabrać ze sobą w każdą podróż. Ma on dwa warianty montażu, dzięki czemu nada się zarówno dla małych dzieci do 3 lat, jak i dla większych, powyżej 4 roku życia. Jest kompatybilny ze wszystkimi fotelikami samochodowymi, które ustawione są przodem do kierunku jazdy. Pasuje też do każdego auta, w którym jest min. 22 cm wolnej przestrzeni za przednim fotelem. Instalacja jest intuicyjna, a zakres regulacji pozwala ustawić odpowiednią wysokość podnóżka, idealnie do długości nóg dziecka – 3 minuty i gotowe! Dla mniejszych dzieci producent przewidział nawet zmianę kąta podparcia stawu skokowego. Wszystko po to, by dzieciom było wygodniej i nóżki odpoczywały w trakcie jazdy. Podnóżek to proste w montażu wybawienie dla rodziców, którzy mają problem, by okiełznać samochodowych rozrabiaków.

Podróż z dzieckiem będzie dla wszystkich przyjemnym wspomnieniem, o ile zadbany o to, by mały podróżnik czuł się w samochodzie dobrze tak samo jak rodzice. Warto poszukać rozwiązań, które pomogą kierującemu skupić się na drodze, a dziecku umilą podróż. Jeśli już uda się znaleźć złoty środek – miła wyprawa gwarantowana.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Okulary przeciwsłoneczne – na co zwrócić szczególną uwagę?
Next post 4 pytania do wizażystki o konturowanie twarzy