Twoje dziecko stresuje się przed klasówką?  Pomóż mu naturalnie – cukierki melisowe
Czas czytania:3 min

Twoje dziecko stresuje się przed klasówką? Pomóż mu naturalnie – cukierki melisowe

0 0

Myśląc o stresie przychodzi nam do głowy świat ludzi dorosłych. Przecież dzieci nie muszą pracować, płacić rachunków, robić zakupów, ich czas upływa na zabawie i szkole. Czy w takiej sytuacji mogą mieć jakiekolwiek powody do zamartwiania się i odczuwania stresu? Okazuje się, że tak. Nawet bardzo małe dzieci mają swoje problemy, które ich stresują. Często jest to związane ze szkołą – wywoływanie do tablicy, udzielenie błędnej odpowiedzi, zbyt duża ilość materiału do nauczenia się, trudne sprawdziany. Drogi rodzicu sprawdź, jakie są konsekwencje sytuacji stresowych doświadczanych przez uczniów, czym to grozi i jak sobie z nimi radzić

Przyczyny stresu u dzieci

U dzieci stres związany ze szkołą może mieć różne źródło. Dla niektórych mogą to być relacje z rówieśnikami, dla innych wygórowane oczekiwania ze strony nauczycieli. A jeszcze inne dzieci będą reagować stresem na przyswajania trudnego materiału i przygotowywaniem się do sprawdzianu. Od najmłodszych lat oczekuje się, a wręcz żąda od nich, by byli przykładnymi uczniami oraz wzorowymi dziećmi – nie mają prawa przejawiać żadnych kłopotów w nauce. W sytuacji, gdy dziecko nie radzi sobie z jakimś przedmiotem pojawia się u niego smutek, lęk, bunt, zaniżona samoocena i niejednokrotnie poczucie winy, że nie spełnia aspiracji rodziców oraz nauczycieli. Oczywiście pojawienie się stresu u uczniów nie musi oznaczać, że dzieje się coś złego. Jest to normalne, że czasami pojawiają się różnego rodzaju napięcia nerwowe. Problem pojawia się, gdy dziecko nie radzi sobie z trudną i stresującą sytuacją. Rodzice nie powinni przechodzić nad tym obojętnie, wychodząc z założenie, że każdy musi w życiu przez to przejść – być może dziecko potrzebuje wsparcia i pomocy.

Objawy stresu

Dzieci często odczuwają stres, jako dolegliwości bólowe. Zwróć szczególną uwagę, czy Twoje dziecko nie skarży się na bóle głowy, bóle brzucha, biegunkę lub mdłości przed stresującymi sytuacjami. Jest apatyczne, osowiałe, ma problemy ze snem, budzą go koszmary. Łatwo przechodzi w skrajne emocje – od śmiechu do płaczu, nie ma apetytu, zdarzają mu się nawet zawroty głowy i omdlenia. Pamiętaj, że długofalowe skutki stresu w szkole wpływają negatywnie nie tylko na wyniki w szkole, ale na ogólny stan zdrowia Twojej pociechy.

Co robić, kiedy dziecko się stresuje?

Najważniejszą i najbardziej skuteczną rzeczą jaką rodzic może zrobić, aby pomóc swojemu dziecku poradzić sobie ze stresem jest zbudowanie silnej więzi oraz szczęśliwego domu. Ważna jest serdeczna atmosfera, pełna miłości, zrozumienia i zaufania. Daje ona poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Nie mniej ważna jest szczera rozmowa z dzieckiem i wysłuchanie go. Rozmowa powinna przebiegać w ciszy i spokoju. Jako rodzic znasz swoje dziecko najlepiej, wiesz kiedy najłatwiej jest mu rozmawiać o swoich problemach, czy to podczas obiadu, jazdy samochodem, a może przed pójściem spać. Pamiętaj aby nie naciskać w trakcie konwersacji, pozwól mu mówić.

Jak zmniejszyć stres u dzieci?

Jeśli Twoje dziecko przyzna się do problemów w szkole, które powodują nadmierny stres, to właśnie Ty, jako rodzić możesz i powinieneś mu pomóc poradzić sobie z tym. Zwykłe „Nie przejmuj się, będzie dobrze”, prawdopodobnie nie wystarczy. Postaw na sprawdzone i naturalne sposoby. Melisa idealnie sprawdza się w stresujących sytuacjach,pomaga w zachowaniu spokoju, sprzyja poczuciu odprężenia umysłowego oraz wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Wiedziano o tym już w średniowieczu. Napar z tej rośliny stosowano do zmniejszenia stanu niepokoju oraz ułatwienia zasypiania. Badania prowadzone w Wielkiej Brytanii na Uniwersytecie Newcastle dowodzą, że ochotnicy, którym podano dawkę 600mg wyciągu z melisy, byli spokojniejsi i bardziej zrównoważeni niż Ci, którzy przyjęli placebo. Dodatkowo poprawia ona pamięć oraz zwiększa zdolność koncentracji uwagi. Sięgnij po naturalne i sprawdzone sposoby. Polecamy dla całej rodziny cieszące się zadowoleniem wielu klientów Cukierki Melisowe renomowanej firmy Reutter z naturalnym ekstraktem z melisy.

Ekstrakt z melisy to środek niezastąpiony w niwelowaniu dna codziennego. Tym bardziej przyjemny, jeśli podany jest w cukierkach, a nie w pigułce.

Produkty firmy Reutter są gwarantem wysokiej jakości, znajdziesz je w aptekach i sklepach zielarskich. Reutter produkuje na starych sprawdzonych recepturach i ma ogromne doświadczenie(aż 100 lat doświadczenia) w produkcji wysokiej jakości cukierków ziołowych. Stosuje wyselekcjonowane naturalne ekstrakty ziołowe. To prawdziwa niemiecka solidność. Regularne przyjmowanie produktów z ekstraktem z tej rośliny jak np. Cukierków Melisowych Reutter to dobry sposób, by wesprzeć organizm.

Warto wspomnieć inne znakomitości od Reuttera, np.: Cukierki Szałwiowe, Cukierki Żeńszeniowo-Imbirowe, Cukierki Czarny Bez, Cukierki Aloesowe, Cukierki Głogowe i inne- wszystkie z naturalnymi wyciągami roślin, czyli z prawdziwymi ekstraktami. Reutter to pionier wielu cukierków ziołowych. Reutter to znana i lubiana marka, posiadająca wiele wyróżnień za swoją jakość. Czytajmy etykiety i starajmy się kupować to co dobre, sprawdzone.

Wyżej opisany dobroczynny ekstrakt z melisy w markowym i bez syntetyków Cukierku Melisowym od Reuttera – to dogodna forma, zawsze pod ręką !

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Zdrowa alternatywa dla napojów z cukrem
Next post Zachowaj młody wygląd na dłużej