Wybierz zabaw(k)ę, podaruj czas
Czas czytania:4 min

Wybierz zabaw(k)ę, podaruj czas

0 0

Rodzice na zabawę z dziećmi poświęcają średnio około 1,5 godziny dziennie1. Jednak co drugi rodzic przyznaje, że takie zajęcia go nudzą2. Co zrobić, aby czerpać radość ze wspólnej zabawy i poświęcić dziecku więcej zainteresowania i czasu?

Zabawa to jeden z kluczowych punktów dziecięcego planu dnia. Choć nam, dorosłym, kojarzy się głównie z rozrywką, to coś więcej niż tylko zwykłe harce. Lalki, klocki czy misie to dla najmłodszych najlepsi nauczyciele, a zabawa nimi pozwala rozwijać wyobraźnię i zdolności manualne. To także doskonała okazja do treningu kompetencji społecznych i nauki radzenia sobie z emocjami.

Jak dobrze spędzić czas?

Zabawa może być równie ważna i ciekawa dla rodzica, jak i dla dziecka. Jak wynika z badania „Zabawki są ważne” zrealizowanego przez Ipsos na zlecenie firmy Mattel, dzieci najczęściej bawią się samodzielnie, ale często towarzyszy im także mama lub tata. Zdecydowana większość rodziców (89%) podkreśla, że to dla nich okazja do tego, by lepiej poznać własne dziecko.Choć rodzice potrafią wskazać korzyści z zajęć z dzieckiem, to nie zawsze sami potrafią czerpać z nich radość. Przyczyną może być przyzwyczajenie do innych, „dorosłych” form spędzania czasu. Ważny wydaje się także dobór zabawek. Niekończące się układanie tych samych puzzli zwykle przynosi frajdę dziecku, ale szybko pozbawi zapału większość dorosłych.

Jak zatem uniknąć nudy? Wystarczy zaproponować zabawkę, która nie wymaga powtarzania tych samych czynności i pozwala wykazać się kreatywnością. Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem może być lalka.

Ponadczasowa lalka

Na przestrzeni lat zabawki bardzo się zmieniały, ale jedno pozostało niezmienne – dziewczynki wciąż najchętniej bawią się lalkami. Tematyczne zabawy, w których odgrywane są różne scenki i historie, stymulują spostrzegawczość i uwagę oraz rozwijają inicjatywę, pomysłowość i zaradność. Przynoszą przy tym wiele radości nam, dorosłym. Dlaczego? Bo w zabawie nie ogranicza nas nic oprócz wyobraźni. Możemy być w jednej chwili kreatorkami mody, wybierając dla lalek najlepsze ubrania, a chwilę później wcielić się w rolę reżysera filmowego, obsadzając lalki w roli mamy, taty, cioci, wujka czy sąsiadów. Możliwości jest nieskończenie wiele i tylko od uczestników zabawy zależy, kim lalka będzie w danym dniu i jaka historia zostanie opowiedziana. Dzięki temu każda kolejna zabawa to nowa przygoda.

Lalki narzędzie wychowawcze rodziców

Właściwy wybór zabawki okazuje się zatem wyjątkowo ważny. Lalka w rękach rodzica może stać się narzędziem edukacyjnym, a wspólna zabawa okazją do podejmowania ciekawych wyzwań i nowych, czasem trudnych tematów. A to już dowód na to, że dzieci potrzebują zabawek, zabawa rodziców a sięgając po lalkę zarówno dorośli jak i milusińscy nie będą się nudzić.

Jakie lalki zapewnią mnóstwo wspaniałej zabawy? Oto 5 naszych propozycji:

Laleczki Polly Pocket

Polly Pocket to przebojowa bohaterka animowanego serialu o takim samym tytule. Jest ciekawa świata, odważna i pełna energii. Lubi działać i ma mnóstwo wyjątkowych pomysłów. Jest także właścicielką magicznego medalionu, dzięki któremu zmniejsza się do miniaturowych rozmiarów, ale jej świat i przygody stają się większe niż kiedykolwiek. Polly doskonale sprawdzi się jako kieszonkowa przyjaciółka małych uczennic, bo z takim wsparciem dziewczynkom łatwiej wkroczyć w świat szkolnych przygód i wyzwań.
Polly Pocket to cała gama kompaktowych i większych zestawów, które składają się z laleczek i zróżnicowanych akcesoriów.

Laleczki Polly Pocket

Laleczki Polly Pocket

Lalki Barbie Dreamhouse Adventures™

Lalki Barbie Dreamhouse Adventures to linia inspirowana bohaterami animowanego serialu o tym samym tytule. Kolekcja siedmiu filmowych postaci z akcesoriami przydatnymi w podroży, pozwala odtwarzać niesamowite filmowe przygody Barbie i jej przyjaciół. To ciekawa możliwość zabawy w podróżowanie oraz poznawanie i naukę przyjacielskich relacji.
Lalki z serii Dreamhouse Adventures to filmowe siostry i przyjaciele Barbie: Daisy, Nikki, Skipper, Stacie, najmłodsza siostra Chelsea oraz Ken. Wszystkie zabawki sprzedawane są w zestawach z akcesoriami podróżniczymi.

Lalki Barbie™ Kariera

Lalki Barbie z linii Kariera od wielu lat inspirują dziewczynki do realizowania ambitnych marzeń. Wśród nich są strażaczka, piosenkarka, kucharka, piłkarka, kosmonautka, pilotka czy reporterka. Wszystkie reprezentują różne zawody i role społeczne. Dzięki zabawie lalkami Kariera dziewczynki mają szansę na wcielenie się w różne role i odkrycie całej gamy możliwości, jakie stoją przed nimi w dorosłym życiu. To również okazja na zabawę w przyszłość, w którą można włączyć nie tylko rówieśników, ale i rodziców.
Każda lalka (sprzedawana osobno) jest wyposażona w tematyczny strój oraz akcesoria, które podczas niejednej dziecięcej zabawy pomogą sprostać wyzwaniom i osiągnąć sukces zawodowy.

Lalki Barbie™ Kariera

Lalki Barbie™ Kariera

Lalki Enchantilamals™

Enchantimals to grupa wyjątkowych dziewczynek, kochających zwierzęta. Łączy je niezwykła przyjaźń, dzięki której zawsze są razem. Każda wyglądem przypomina zwierzątko – swojego leśnego przyjaciela. Wspólnie mieszkają w Zaczarowanym Lesie, pełnym przygód i dobrej zabawy. Świat i przygody Enchantimals pozwalają podjąć z dziećmi tematy empatii, opieki i troski o słabszych oraz uczyć szacunku i miłości do natury.
Enchantimals, to linia lalek i zestawów, w skład których wchodzą zwierzątka, mebelki i domki.

Enchantilamals™

Enchantilamals™

Lalki Ken – Domowe Zajęcia

Ken, nieodłączny przyjaciel i towarzysz wyjątkowych przygód Barbie, w nowym wcieleniu uczy, jak sobie radzić z codziennymi obowiązkami. Ken „goli się, jak tata”, ale potrafi też przygotować i zrobić pranie. Zestaw „Ken Domowe Zajęcia” to ciekawa oferta dla dziewczynek, które podczas niezliczonych zabaw „w dom” potrzebują również lalek przypominających tatę, brata czy przyjaciela. To również zabawka dla chłopców, którym przyda się zabawa w przyszłość.

Lalki Ken, sprzedawane w zestawach, pozwalają nie tylko na zabawę w domowe zajęcia. Pralka, czy łazienkowa toaletka idealnie nadają się także jako wyposażenie domku dla lalek Barbie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Młodzi Polacy wstrzymują się z zakładaniem rodziny, bo nie mają pieniędzy?
Next post Lato w odcieniach bieli i beżu!