Jak wybrać idealny plecak dla dziecka?
Czas czytania:2 min

Jak wybrać idealny plecak dla dziecka?

0 0

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Te kilka ostatnich dni wakacji warto poświęcić na dokładne skompletowanie wyprawki dla swojego dziecka. Najważniejszym jej elementem jest plecak, który bez wątpienia musi być niezawodna, wytrzymała oraz idealnie dopasowana do potrzeb naszych pociech. Nasuwa się więc pytanie, jak wybrać idealny plecak dla dziecka? Na to pytanie odpowiadają eksperci Grupy Okazje.

Jak wybrać idealny plecak dla dziecka – cenne wskazówki

Wybór odpowiedniej szkolnej torby dla dziecka to dla rodziców niełatwe zadanie. Obecnie sklepy dysponują bardzo szerokim asortymentem, a ceny tego rodzaju produktów osiągają nawet kilkaset złotych. Do wyboru mamy plecaki i tornistry o różnym kształcie, materiale, kolorystyce oraz masie. Przy ich zakupie warto nie kierować się tylko walorami estetycznymi, ale przede wszystkim wygodą użytkowania, aby nasze dziecko wracało ze szkoły z uśmiechem na twarzy.

Krok pierwszy – jaki rodzaj plecaka wybrać?

Wybór plecaka  należy rozpocząć od ustalenia jego rodzaju. Dziecko, które dopiero rozpoczyna szkolną edukację warto wyposażyć w tornister. Jego niezwykle dużą zaletą jest odpowiednie usztywnienie, które ułatwia zachowanie prawidłowej postawy. Podczas zakupów zwróćmy jednak uwagę, czy z powodu wzmocnionego stelażu jego waga nie jest zbyt duża. Odpowiednio wyprofilowany i wzbogacony o poziomy pasek do zapinania w pasie, który pomaga odpowiednio rozkładać ciężar ciała, może być również plecak – taki model świetnie sprawdzi się w przypadku nieco starszych dzieci. Jednym z trendów są także tornistry lub plecaki, które dodatkowo posiadają kółka i wysuwaną rączkę. Dzięki nim uczeń może ciągnąć swój bagaż do szkoły, a nie nosić go na plecach. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w przypadku maluchów, które codziennie zmagają się ze zbyt ciężką zawartością torby, np. z powodu braku miejsca w szkole, w którym mogłyby zostawiać część rzeczy.

Krok drugi – jaka waga i wielkość plecaka szkolnego?

Dobrze dobrany plecak nie może być ani zbyt mała, ani zbyt duża. Dlatego dziecko powinno przymierzyć plecak lub tornister przed zakupem, wówczas można dokładnie sprawdzić, czy posiada on odpowiednie parametry. Po założeniu torby trzeba dobrze wyregulować szelki i upewnić się, czy nie jest ona szersza niż plecy dziecka. Następnie należy zwrócić uwagę, czy spód torby nie znajduje się niżej niż dolna część pleców dziecka, oraz czy jej góra kończy się na wysokości ramion. Idealnie dobrany tornister lub plecak powinien spełniać te wszystkie wymagania. Wielkość szkolnej torby to nie wszystko, na co powinniśmy zwrócić uwagę. Równie ważny jest dobór jej wagi, ponieważ zbyt ciężka negatywnie wpływa na postawę dziecka i pogłębia wady kręgosłupa. Przyjęło się, że spakowany do szkoły plecak powinna ważyć nie więcej niż 10% masy ciała naszego ucznia. Dodatkowo, dla równomiernego rozmieszczenia ciężaru najlepiej, aby posiadała obszerne komory, kieszenie i liczne przegrody, które ułatwią również zachowanie porządku.

Krok trzeci – na jakie jeszcze detale warto zwrócić uwagę?

Wybierając torbę do szkoły warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Najlepiej sprawdza się ten nieprzemakalny i odporny na zabrudzenia, ponieważ łatwo utrzymać go w czystości. plecak powinna być również starannie wykończona i mocno zszyta. Zwróćmy także uwagę, aby szelki, były nie tylko regulowane, ale i miękkie oraz szerokie, co sprawi, że nie będą wbijały się w ramiona. Bardzo ważne są również elementy odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo malucha w drodze do szkoły.

Dobór odpowiedniego tornistra lub plecaka szkolnego jest niezwykle ważny, ponieważ jego złe dopasowanie może znacząco wpłynąć na zdrowie naszego dziecka. Noszenie torby wraz z jej zawartością musi być przede wszystkim komfortowe, dlatego warto przy jej zakupie zwrócić uwagę na kształt, wielkość, materiał oraz masę. Dobrze dopasowany i dobry jakościowo plecak może posłużyć nawet kilka lat.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Pomysły na drugie śniadanie dla ucznia
Next post Jakie badania wykonać w ciąży?