Wyprawka dla noworodka – 10 najpotrzebniejszych rzeczy
Czas czytania:3 min

Wyprawka dla noworodka – 10 najpotrzebniejszych rzeczy

0 0

Kompletowanie wyprawki dla noworodka to nie lada wyzwanie. To wręcz prawdziwa sztuka, żeby o niczym nie zapomnieć, wybrać to, co najlepsze i najbezpieczniejsze dla tego Małego Cudu, który lada moment pojawi się na świecie. Jeśli Ty również stoisz przed wyzwaniem kompletowania wyprawki dla Maluszka, to z tego artykułu dowiesz się o 10-ciu najpotrzebniejszych rzeczach, które powinny znaleźć się w wyprawce. Podpowiedzą Ci o nich Mamy, które same stały lub stoją przed wyzwaniem kompletowania wyprawki dla noworodka, więc będzie to nieoceniona pomoc!

Najpotrzebniejsze rzeczy w wyprawce dla Małego Cudu

Na profilu Facebook marki NUK poprosiliśmy Mamy, aby napisały, jakie według nich jest 10 najpotrzebniejszych rzeczy, które koniecznie powinny znaleźć się w dziecięcej wyprawce. Odpowiedzi były bardzo różne i pojawiały się w nich bardzo różne elementy dziecięcej wyprawki, więc gdybyśmy mieli zrobić taką listę pojedynczych rzeczy, wyszłoby ich 100, a nawet więcej 😊 Postanowiliśmy je pogrupować, aby było Wam łatwiej ocenić, co z danej kategorii Wam i Waszym Cudom najbardziej się przyda. A oto i one – najpotrzebniejsze rzeczy w dziecięcej wyprawce.

Bez tego ani rusz

Zazwyczaj, gdy myślimy o rzeczach dla wyczekiwanych Cudów, do głowy przychodzi nam wózek, fotelik, łóżeczko i inne ,,duże’’ rzeczy. Podczas wymieniana najważniejszych elementów wyprawki były też i takie, ale zdecydowanie częściej pojawiały się produkty związane z przewijaniem Małych Cudów, czyli przewijak, pieluszki tetrowe, pampersy, chusteczki.

Coś dla skóry Maluszka

Skóra Maluszka jest niesamowicie delikatna i wymaga specjalnego traktowania. To dlatego podczas kompletowania dziecięcej wyprawki, warto zwrócić uwagę na wysokiej jakości i bezpieczne kosmetyki do pielęgnacji skóry Maluszków. Przy okazji warto również zadbać o dobry organizer, który pomieści i pozwoli uporządkować te kosmetyczne skarby dla wyczekiwanego Cudu 😊

Ach śpij Kochanie

Sen Maluszka to rzecz święta, bo i Mama może wtedy pospać 😊 Nie tylko z tego powodu, ale również ze względów bezpieczeństwa i komfortu warto zadbać o dobre łóżeczko, miękki kocyk i pościel, aby nasz Cud mógł spokojnie i słodko spać.

Nie płacz Skarbie

Pierwsze tygodnie, a nawet miesiące mogą być dość trudnym sprawdzianem w skutecznym utulaniu Maluszka, aby nie płakał. Bardzo pomocne lub nawet niezastąpione mogą okazać się w tym kołyska, bujaczek, szumiąca karuzela lub szumiące zabawki-przytulanki.

Czas na kąpiel

Kąpiel takiego malutkiego wyczekiwanego Cudu będzie zarówno łatwiejsza, jak i przyjemniejsza jeśli przyszli Rodzice będą mieli wygodną wanienkę na stelażu. Zapewne to właśnie dlatego, ta wanienka jest według Mam jednym z must have dziecięcej wyprawki.

Czas na spacer i przejażdżkę

Jest czas na kąpiel i jest też czas na spacer lub przejażdżkę. Żeby móc spacerować do woli, a do tego wygodnie i bezpiecznie, to warto pomyśleć o dobrym wózku. Takim, który będzie komfortowy zarówno dla Małego Cudu, jak i dla Rodziców. Podobnie jest, jeśli chodzi o fotelik samochodowy – w ten warto zainwestować, aby każda, nawet najmniejsza podróż była dla Cudu bezpieczna, a dla Rodziców spokojniejsza.

Smok, moniek, dyduś

Chodzi oczywiście o smoczek 😊 Swoją drogą ciekawe, jak Twój wyczekiwany Cud będzie go nazywał, może razem wymyślicie jakieś nowe określenie 😊 Większość Mam, jako jedną z najważniejszych rzeczy wyprawki dziecięcej wskazywało dobry smoczek. Pozostając w temacie smoczka – czy wiecie, że smoczki marki NUK mają anatomiczny kształt, wzorowany kształtem brodawki sutkowej mamy w czasie karmienia piersią? Dzięki temu smoczek NUK dostosowuje się do jamy ustnej dziecka w czasie ssania.

Malutkie i milutkie ubranka

W ubrankach dla małych Cudów można się wręcz zakochać, prawda? Mimo tego, że są bardzo piękne są też bardzo potrzebne, zwłaszcza że ten Cud rośnie jak na drożdżach i z każdym dniem staje się coraz większy. Może to nawet i dobrze – można stale wybierać nowe cudowne body, śpioszki czy skarpetki, od których nie można oderwać oczu.

Drobne akcesoria dla małych Cudów

Zazwyczaj, gdy przyszli Rodzice pomyślą o dziecięcej wyprawce, w głowie widzą wózek, fotelik samochodowy czy tez łóżeczko. Warto jednak pomyśleć też o takich drobnych elementach, jak np. nożyczki, termometry elektroniczne, gruszki i aspiratory do noska.

Mamy pamiętają o Mamach

Wbrew pozorom dziecięca wyprawka nie dotyczy tylko wyczekiwanych Cudów. Dotyczy także Mam, o czym Mamy pamiętały, gdy wymieniały najważniejsze rzeczy wyprawki 😊 W tej kategorii produktów pojawiły się – poduszka do karmienia piersią, laktator, wkładki laktacyjne, podkłady poporodowe.

#CzekającNaCud

Ściągę 10-ciu najpotrzebniejszych kategorii produktów, które warto uwzględnić w wyprawce dziecięcej masz powyżej. Została opracowana na podstawie informacji od Mam, także można powiedzieć, że jest bezcenna 😊 Jak też wspomnieliśmy na początku, kompletowanie dziecięcej wyprawki to nie lada wyzwanie. Na szczęście to wyzwanie wcale nie musi być takie trudne, jak się wydaje, a nawet może być czymś przyjemnym. Marka NUK organizuje właśnie akcję #CzekającNaCud – we współpracy z ponad dwudziestoma markami dziecięcymi została stworzona wyprawka idealna! To ponad 100 produktów, które trafią do szczęśliwej zwyciężczyni konkursu. Do wygrania są również dwie mniejsze wyprawki, a w ramach akcji aż 3000 przyszłych Mam otrzyma od marki NUK smoczki – idealne na start dla Maluszka. Cudownie, prawda 😊?

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jakie meble do salonu wybrać?
Next post Gadżety, które zmieniły nasze życie