Z maluchem do teatru? Oczywiście!
Czas czytania:2 min

Z maluchem do teatru? Oczywiście!

0 0

Już wkrótce ulubiona dziecięca bohaterka – Świnka Peppa – odwiedzi kilka miast w Polsce ze spektaklem „Świnka Peppa – Wielka Niespodzianka”. To okazja, by spotkać ją na żywo i z perspektywy widowni przeżywać jej wesołe przygody. Przedstawienie zostało przygotowane z myślą o już nawet 2-letnich maluchach. Czy warto w tak wczesnym wieku zapoznawać dziecko z teatrem? Czy zapamięta coś ze wspólnego rodzinnego wyjścia? Przeczytaj, dlaczego warto, wśród wielu rozrywek, zaproponować dziecku również wizytę w teatrze.

1. Teatr pobudza wyobraźnię

Kolorowe kostiumy, wesołe piosenki, aktorzy wcielający się z różne role – wszystko to zaprasza dzieci do świata, który prawdopodobnie jest dla nich nowy, nieodkryty i tajemniczy. Ponieważ teatr sam w sobie jest umową między widownią a artystami, wiele jest niedopowiedzeń, których interpretacja zależy od wyobraźni widza. Twórcy spektaklu wiedzą jak poruszyć emocje widowni, nawet tej najmłodszej, dlatego w jego trakcie dziecko może poznać wiele uczuć i przeżyć wiele przygód wraz z bohaterami na scenie. Pamiętajmy, że sztuka kształtuje osobowość i wrażliwość dziecka, a na to nigdy nie jest za wcześnie.

2. Uczy koncentracji

Przeglądając repertuar teatrów warto wybrać spektakl, którego długość dostosowana jest do wieku dziecka, by nie zniechęcić go już na starcie. „Świnka Peppa – Wielka Niespodzianka” trwa 60 minut, w trakcie których przewidziany jest 15-minutowy antrakt. To idealna długość, by utrzymać uwagę dwu- czy trzylatka i zmobilizować go do skupienia. A zaangażowani aktorzy już wiedzą jak zafascynować malucha scenicznymi przygodami.

3. Ośmiela z nowym miejscem i emocjami

Wyjście do teatru może być wspaniałym rodzinnym wydarzeniem – nowe przestrzenie, często bardzo eleganckie, odświętnie ubrani widzowie i wyjątkowa atmosfera – tego nie przeżyje się oglądając TV. Wizyta w teatrze to także okazja do nauki nowych zasad, szacunku do aktorów i pozostałych widzów. Jedzenie przekąsek i komentowanie na bieżąco wrażeń? Na to trzeba poczekać do przerwy. A wtedy warto podzielić się własnymi emocjami i spostrzeżeniami na temat obejrzanej sztuki. To kolejna okazja do budowania relacji i poznania uczuć dziecka.

4. Zawód – artysta

Twoje dziecko chce w przyszłości zostać strażakiem, policjantem lub lekarką? Pokaż mu inne profesje. W końcu spektakl to nie tylko aktorzy, ale i inni artyści – kostiumograf, scenograf, rekwizytor, muzyk czy last but not least – reżyser. Ten zespół robi wszystko, by przenieść widzów do innego, wyobrażonego świata. Może wśród tej najmłodszej widowni znajduje się przyszły następca Krystiana Lupy lub Krystyny Jandy?Wszystko co dzieje się w teatrze uczy dziecko cierpliwości, rozbudza ciekawość, rozwija wyobraźnię i wpływa na postrzeganie świata. Dlatego nie zwlekaj, wybierz spektakl dla Twojego malucha i rezerwuj bilety.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Oponki z czekoladową polewą
Next post Gorąca czekolada na śniadanie? Czemu nie!