Jak dobrać rozmiar koszuli męskiej?
Czas czytania:1 min

Jak dobrać rozmiar koszuli męskiej?

0 0

Nie da się ukryć, że koszula jest taką częścią garderoby, która powinna znajdować się w każdej szafie. Nie zależnie od tego, w jakim wieku jesteśmy, określonej płci czy koloru skóry. Można ją wykorzystać zarówno do oficjalnych spotkań biznesowych, jak i do wyjścia z przyjaciółmi na miasto. Jednakże jej przeznaczenie jest uzależnione od zdobień, fasonu oraz kroju. Bardzo ważną rzeczą jest dobranie odpowiedniego rozmiaru koszuli, aby zwyczajnie leżała na tobie w sposób estetyczny. 

Regular fit czy Slim fit? 

Fason w koszulach decyduje, jak będziemy się w nich prezentować. Z tego względu wiele osób zadaje sobie pytanie, jak dopasować krój do sylwetki? Na pierwszy rzut oka wydaje się to skomplikowane, ale w praktyce nasze opinie o dobieraniu kroju diametralnie się zmienią. Po pierwsze warto znać różnice między pojęciami:

  • regular,
  • fit,
  • slim.

Oczywiście mogą one się łączyć w jednym ubraniu. Dlatego zakupić możemy koszule Slim-fit bądź Regular-fit. Na samym początku warto zaznaczyć, iż każda z nich będzie różnić się do siebie w dość widoczny oraz jasny sposób. Model Slim idealnie nadaje się dla osób szczupłych oraz umięśnionych, których głównym celem jest podkreślenie ich budowy. Koszule w tym rodzaju zazwyczaj są wąskie, dzięki temu zabiegowi wspaniale prezentują się na konsumencie. Dodatkowo pod kątem optycznym mają przełożenie na wzrost. Z drugiej strony mamy koszule regular, czyli zwykłe tradycyjne modele. Najczęściej wybierają je osoby o umiarkowanej budowie ciała. 

Znaczenie rozmiaru

Nie możemy zapomnieć, że marka koszule ma, również spore znaczenie. Przykładowo koszule w rozmiarze M od producenta XYZ będzie na tobie leżeć wręcz idealnie. Natomiast koszula od innego sprzedawcy w tym samym rozmiarze może okazać się za duża bądź za mała. Mamy do tego prawo więc przed zakupem należy przymierzyć produkt albo sprawdzić informacje umieszczone na stronie internetowej, warto więc wiedzieć jak dobrać rozmiar koszuli męskiej przwidłowo.. 

Zmierzenie obwodu klatki piersiowej

Obwód klatki piersiowej jest drugim najważniejszym obwodem zaraz po długości, który powinno się wykonać przed wydaniem pieniędzy. Informacje na temat rozmiaru koszuli zawsze są umieszczane na tabeli rozmiarów. Obwód klatki piersiowej/brzucha może być podawany na dwa sposoby. Pierwszym rozwiązaniem jest łączna wartość sprawdzenie jaki maksymalny wynik możemy uzyskać podczas pomiaru. Drugim z kolei polega na pomnożeniu otrzymanych wartości przez dwa, po czym uzyskamy odpowiedni wynik. Oba te sposoby nie są skomplikowane, więc każdy podoła temu zadaniu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jak nie przytyć w święta. 5 prostych wskazówek dietetyka
Next post Bajkowe połączenie – słone precelki w mlecznej czekoladzie