Osobowości mody – Nina Ricci
Czas czytania:1 min

Osobowości mody – Nina Ricci

0 0

Włoszka, która podbiła francuski świat mody, sprzeciwiła się męskiemu wizerunkowi kobietu kultywowanemu w latach ’40-tych. Wraz z synem Robertem podbiła rynek perfum dając kobiecie uwodzicielskie wcielenieMaria Adélaïde Nielli urodziła się 14.01.1882 r. w Turynie. Na potrzeby kariery w świecie mody przyjęła pseudonim Nina Ricci i w 1932 r. założyła wraz z synem Robertem w Paryżu dom mody. W 1937 r. firma zaprezentował swoją pierwszą kampanie reklamową w kultowym magazynie Vogue. W 1945 r. na paryskim „Teatrze Mody”, który był swoistym buntem przeciwko II WŚ, zamiast modelek kreacje prezentowane były na lalkach i manekinach. W 1946 r. Robert zakłada markę Parfums Nina Ricci mają promować zapachy sygnowane inicjałami jego słynnej matki. W 1960 r. NR wprowadza firmę na japoński rynek, jako jedne z prekursorów europejskiej mody w Azji.

Projektantka zmarła 30.11.1970 r. Po śmierci Roberta w 1988 r. firmę przejął Gilles Fuchs- zięć Roberta. W 2007 r. stanowisko dyrektora kreatywnego z rąk Larsa Nilssona przejął Olivier Theyskens, który w październiku zeszłego roku zakończył współpracę z tym domem mody. Jego miejsce objął Peter Copping, który wczesniej pracował z Marcem Jacobsem dla domu mody Louis Vuitton.

Znaki rozpoznawcze Niny Ricci:

 • kobiecy, romantyczny styl, wyróżniający osobowości
 • oryginalne buty na wysokich koturnach, falbaniaste suknie tworzone ze zmysłowego tiulu to nowoczesna wizja tej modowej marki
 • perfumiarskie imperium: pierwszy zestaw nut zapachowych Coeur Joie powstał w 1946 r., a flakon zaprojektowała Marc Lalique – dobra znajoma Roberta Ricci.  L’Air du Temps powstały w  1948 r.
  W 1952 r. wypuszczono na rynek Fille d’Eve – zapach rajskiego bezprawia.
  Po śmierci projektantki Robert jako hołd jej pamięci stworzył perfumy Nina w 1987 r. W 1996 r. stworzono 3 zapachy w  młodzieżowej linii Les Belles de Ricci.
  Premier Jour z 2001 r. Nastrojowe Love in Paris i Love Fills  L’ Air du Temps ukazały się w 2004 r.
  Kolejno stworzono L’Air du Temps Coloured Doves. Najnowsze perfumy z 2009 r. nazwano po prostu Ricci Ricci.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Popraw sobie humor pizzą
Next post Jak przygotować tradycyjną porkę?