Łamliwe włosy i słabe, rozdwojone paznokcie to Twój problem? Sprawdź czego brakuje Ci w diecie!
Czas czytania:3 min

Łamliwe włosy i słabe, rozdwojone paznokcie to Twój problem? Sprawdź czego brakuje Ci w diecie!

0 0

Odpowiednie odżywianie jest kluczem do zachowania zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Jaki wpływ ma na nasze organizmy, możemy z łatwością zaobserwować, zwracając uwagę na kondycję naszej skóry, włosów i paznokci. Jeśli żywimy się monotonnie, stosujemy różnego rodzaju “diety cud” lub po prostu nie dostarczamy sobie mikro- i makroskładników w odpowiednich ilościach wraz z jedzeniem i piciem, nasze włosy i paznokcie zaczną się rozdwajać, będą cieńsze, słabsze, bardziej kruche i łamliwe

Chociaż ich grubość i wytrzymałość jest w dużej mierze dziedziczna, to co jemy oraz jaki styl życia prowadzimy, może wpływać na stan paznokci oraz włosów w bardzo znacznym stopniu. W dzisiejszym artykule dietetyczka Dietly.pl Klaudia Stawowska przedstawi 5 dietetycznych wskazówek dla mocnych włosów i paznokci.

  1. Unikaj niedoborów pokarmowych

Zarówno makroskładniki (białka, tłuszcze, węglowodany), jak i różne mikroskładniki mają ogromny (jak nie największy) wpływ na wygląd oraz kondycję włosów i paznokci. Najważniejszymi mikroskładnikami w tym wypadku są: magnez, cynk, żelazo, wapń, potas, sód, miedź, fosfor, mangan, selen i krzem. Jeśli są one dostarczane organizmowi w złych ilościach, może dojść do niedoborów pokarmowych, które bezpośrednio i negatywnie wpływają na nasze zdrowie, samopoczucie oraz wygląd. Jeśli podejrzewasz, że ten problem dotyczy również Ciebie, koniecznie skonsultuj się z lekarzem w celu wykonania ewentualnych badań kontrolnych.

  1. Dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu

Jeśli zależy Ci na jędrnej skórze, mocnych paznokciach i silnych, lśniących włosach – koniecznie musisz dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Człowiek w ponad 60% składa się z wody, a znaczna jej część (ok. 13-20%) znajduje się w skórze! Dorosłe kobiety powinny wypijać ok. 2 litry czystej wody dziennie, podczas gdy mężczyźni średnio o ½ litra więcej. Kupując wodę, zwróć uwagę na zawarte w niej składniki mineralne. Wybierając wodę mineralizowaną, zmniejszasz ryzyko wystąpienia niedoborów tych cennych mikroelementów.

  1. Wysypiaj się

Dobrej jakości sen w dużej mierze wpływa na kondycję naszej skóry, ponieważ nie tylko odbudowuje zasoby energetyczne, zwiększa ogólną odporność organizmu i pobudza metabolizm, ale przede wszystkim oczyszcza krew z produktów przemiany materii. Dzięki temu nasze ciało jest silniejsze oraz znacznie szybciej i sprawniej się regeneruje, zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dorosły człowiek powinien spać około 7-9 godzin na dobę.

  1. Pamiętaj o aktywności fizycznej

Wysiłek fizyczny usprawnia pracę układu krążenia. Krew jest transporterem tlenu i składników odżywczych w naszym ciele. Jej zwiększony przepływ wpływa na bardziej sprawne i efektywne dostarczanie niezbędnych elementów do wszystkich komórek organizmu. Dzięki aktywności fizycznej, nasze ciało jest bardziej dotlenione, a co za tym idzie – odżywione. Dodatkowo sprzyja ona usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii, tak więc wpływa na oczyszczanie organizmu.

  1. Zrelaksuj się

Długotrwały stres jest bardzo niekorzystny dla zdrowia. Wpływa na wszystkie narządy, znacznie osłabiając również strukturę skóry, włosów i paznokci. Może doprowadzić nawet do wypadania włosów i łysienia. Silny stres bywa obecny w życiu każdego z nas i o ile na to nie jesteśmy w stanie nic poradzić, możemy nauczyć się na niego odpowiednio reagować, a to już bardzo wiele! Warto stosować różne, łatwe w wykonaniu techniki relaksacyjne (np. joga, spacer, szydełkowanie itp.), dzięki którym będziemy w stanie zatrzymać reakcje stresowe, rozluźnić i uspokoić nasze organizmy. Jeśli jeszcze nie masz swojego sposobu na rozładowywanie stresu, nie przejmuj się i nie zniechęcaj – spróbuj dziś czegoś nowego, może to właśnie to!

Obecnie na rynku dietetycznym istnieje bardzo wiele suplementów, które reklamowane są jako niezbędne do poprawienia kondycji naszej skóry, włosów i paznokci. Ich producenci obiecują nam, że inwestycja w nie (zazwyczaj sporych pieniędzy) to najlepsze rozwiązanie. W rzeczywistości jednak, jeśli nie zadbamy przede wszystkim o odżywczą, dobrze zbilansowaną dietę oraz o odpowiednie nawodnienie organizmu – stosowanie suplementów nie ma najmniejszego sensu.

Najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w to, czego dostarczamy sobie każdego dnia wraz z pożywieniem. Jeśli nie do końca wiesz, jak odpowiednio bilansować posiłki lub nie masz czasu na ich przygotowywanie, świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług cateringu dietetycznego, który znajdziesz na Dietly.pl. Koniecznie pamiętaj o wyliczeniu swojego zapotrzebowania kalorycznego – aby to zrobić, kliknij w konfigurator dietyw prawym górnym rogu. Korzystając z diety pudełkowej, możesz mieć pewność, że Twoje pożywienie jest bogate we wszystkie niezbędne dla zachowania zdrowia składniki odżywcze, a efekty w postaci mocniejszych włosów i paznokci są gwarantowane. Więcej szczegółowych informacji na poruszony dzisiaj temat znajdziesz w artykule dieta dla poprawy kondycji włosów i paznokci.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Dzień Dziecka – jak sprawić by dla wszystkich był to wyjątkowy dzień?
Next post Powiew lata na twarzy, letni make up