Tabletki antykoncepcyjne w oczach współczesnych Polek – wyniki badania
Czas czytania:2 min

Tabletki antykoncepcyjne w oczach współczesnych Polek – wyniki badania

0 0

Z badania, zrealizowanego na przełomie marca i kwietnia przez dom badawczy Biostat, w ramach kampanii edukacyjnej Antykoncepcja Szyta Na Miarę, wynika, że aż 74 proc. Polek, zapytanych o wpływ tabletek antykoncepcyjnych na codzienne funkcjonowanie potwierdziło, że doustna antykoncepcja hormonalna może zwiększyć komfort życia kobiety.  Jednocześnie 58 proc. pań odpowiedziało, że pigułki mogą poprawić jakość życia. W badaniu udział wzięły  kobiety w przedziale wiekowym 18-60 lat.  Co oznacza komfort i jakość życia w oczach współczesnych Polek?

Komfort i jakość życia – niejedno mają imię, co udowodniło przeprowadzone wśród Polek badanie, pokazujące kobiecy punkt widzenia. Współczesna doustna antykoncepcja hormonalna stworzona została z myślą o przedstawicielkach płci pięknej, aby móc nie tylko spełnić swoją podstawową – antykoncepcyjną funkcję, ale zapewnić również komfort w pożądanych przez kobiety obszarach życia.  

„Pozytywne” życie seksualne

67 proc. Polek uznało, że tabletki antykoncepcyjne mogą wpłynąć pozytywnie na życie seksualne! Z czego to wynika? Antykoncepcja hormonalna daje kobietom poczucie stałego zabezpieczenia, dzięki czemu są one bardziej spontaniczne i czerpią przyjemność z intymnych momentów z partnerem. Nie bez znaczenia jest również fakt, że prawidłowo dobrane tabletki antykoncepcyjne regulują gospodarkę hormonalną, co bezpośrednio przekłada się na dobre samopoczucie i zmniejszenie wahań nastroju.  Liczne badania wykazały, że octan chlormadinonu – składnik niektórych  tabletek antykoncepcyjnych – powoduje zwiększenie wydzielania się beta endorfin, zwanych hormonami szczęścia. Efekt? Kobieta jest bardziej rozluźniona, zrelaksowana – a jej libido nie obniża się.

Atrakcyjny wygląd = pewność siebie

Dla 38,8 proc. kobiet jakość i komfort życia związane są również z wyglądem, który czasem –  przez zaburzenia hormonalne – może ulec zmianie. Częstym efektem burzy hormonów są problemy natury dermatologicznej – uciążliwy trądzik czy łojotok, w leczeniu których preparaty stosowane na zewnętrz nie zawsze są wystarczające. Problemem może być również nadmierne owłosienie, zwane hirsutyzmem, potrafiące skutecznie odbierać kobietom pewność siebie. Antykoncepcja hormonalna, wykazująca działanie antyandrogenne, pomaga  zniwelować problemy natury medycznej – i estetycznej, poprawiając cerę, wygląd włosów lub przywracając prawidłowy stan owłosienia.

Antykoncepcja w walce z trądzikiem

Antykoncepcja w walce z trądzikiem

Świadome macierzyństwo i realizacja planów

Planowane macierzyństwo to widoczna zmiana, jaka zaszła na przestrzeni lat u kobiet, w podejściu do rodzicielstwa. Kobiety chcą zostać mamami, podejmując tę ważną decyzję świadomie  i odpowiedzialnie. Potwierdzają to wyniki badania, w którym aż 73,2 proc. Polek wskazało świadome macierzyństwo jako obszar, w którego planowaniu tabletki antykoncepcyjne mogą pomóc. Co istotne, respondentki, jako kolejny obszar, w którym tabletki antykoncepcyjne mogą zwiększyć jakość i komfort życia, wskazały także realizację planów – 36,6 proc. Polek.  

Macierzyństwo

Macierzyństwo

Koniec z „kobiecymi problemami”

Dolegliwości, związane z kobiecością, mogą skutecznie obniżać komfort codziennego funkcjonowania i negatywnie wpływać na jakość życia – szczególnie, gdy chodzi o menstruację. Według 61 proc. respondentek tabletki antykoncepcyjne mogą pomóc rozwiązać problemy, związane z miesiączką. Pozaantykoncepcyjne właściwości współczesnej antykoncepcji sprawiają, że menstruacja nie musi być uciążliwa, bolesna, obfita lub przedłużająca się. Dzięki prawidłowo dobranej antykoncepcji, kobiety nie muszą rezygnować ze swojej codziennej aktywności i planów

W przeprowadzonym przez Biostat badaniu 18 proc. Polek nie potrafiło odpowiedzieć na pytanie, dotyczące wpływu doustnej antykoncepcji hormonalnej na jakość i komfort życia, co pokazuje, że w obszarze edukacji jest jeszcze wiele do zrobienia. Antykoncepcja Szyta Na Miarę – projekt, stworzony z myślą o kobietach w różnym wieku, ma na celu edukowanie i pokazanie, że antykoncepcja, komfort i jakość życia mogą iść ze sobą w parze, dotrzymując przy tym kroku współczesnej kobiecie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Dekalog stylu – 5 zasad łączenia kolorów!
Next post Zadbaj o odporność organizmu wiosną i latem