Jak złagodzić skutki zabiegów laserowych?
Czas czytania:2 min

Jak złagodzić skutki zabiegów laserowych?

0 0

Aby usunąć niedoskonałości i wyglądać bardziej młodo, coraz częściej korzystamy z zabiegów laserowych. Jednak pociągają one za sobą skutki uboczne jak zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie czy nawet krwawienie. Aby im zapobiegać należy stosować kremy, które zawierają wyciągi z silnych, roślinnych antyoksydantów

Na czym polegają zabiegi laserowe?

Zabiegi laserowe polegają na oddziaływaniu na skórę, światłem lasera, za pomocą głowicy. Pożądany efekt terapeutyczny wywołuje zamiana energii promieni laserowych, na inny rodzaj energii. Laser o małej sile promieniowania pobudza aktywność biologiczną, silne światło ją opóźnia, a bardzo silne może ją hamować. Szeroki zakres fal pozwala na dopasowanie do różnych typów skóry i zmian na niej.

Najbardziej popularne zabiegi

W zależności od typu lasera i jego ustawień, czasu naświetlania, a także powierzchni, na której przeprowadzany będzie zabieg, laseroterapię można wykorzystywać do różnych celów. Najbardziej popularne zabiegi to:

– depilacja laserowa

– redukcja przebarwień, blizn czy rozstępów

– zamykanie naczynek.

Skutki zabiegów laserowych

1. Laser bardziej agresywny

Tradycyjne lasery ablacyjne powodują waporyzację (parowanie) wierzchniej warstwy skóry. Zabieg ten może powodować ból, dlatego często, przed jego rozpoczęciem, stosuje się miejscowe znieczulenie. Terapia laserem ablacyjnym wymaga niekiedy kilkutygodniowego okresu rekonwalescencji, gdyż może powodować:

– krwawienie

– rumienie

– złuszczanie.

2. Laser mniej agresywny

Z kolei mniej intensywne – lasery nieablacyjne, zwykle nie wymagają znieczulenia, ani okresu rekonwalescencji. Mogą jednak pozostawiać:

– zaczerwienienie twarzy (rumień)

– obrzęk

– swędzenie.

Objawy te ustępują zwykle po kilku dniach, chociaż zaczerwieniona skóra może utrzymywać się przez wiele tygodni.

Antyoksydanty z wyciągów roślinnych

Przy dolegliwościach skórnych, wywołanych promieniowaniem laserowym stosować można krem RadioProtect, który zawiera naturalne wyciągi z roślin leczniczych:

– ostropestu plamistego

– rdestu japońskiego.

Zawierają one silne antyoksydanty, które zapobiegają powstawaniu wolnych rodników tj.:

– resweratrol

– silybinę.

Składniki te przyspieszają gojenie ran na błonach śluzowych i skórze oraz stymulują powstawanie nabłonka. Działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo, a także zapobiegają obrzękom i wysiękom. Przeciwdziałają zmianom zwyrodnieniowym tkanki (nabłonkowej i łącznej) naczyń krwionośnych. Skład preparatu uzupełniono o pantenol, oliwę z oliwek, skwalen i glicerynę, które dostarczają skórze witamin (B5, C, E, F).

Łagodzenie skutków laseroterapii

Krem RadioProtect opracowany przez polskiego farmaceutę, od wielu lat polecany jest, przez personel medyczny, przy dolegliwościach skórnych, wywołanych promieniowaniem jonizującym (radioterapia), a także UV.

Jednak stosować można go także na skórę, która poddana została zabiegom laserowym, gdyż:

– koi i łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry

– zmniejsza uczucie gorąca i pieczenia

– nawilża i natłuszcza skórę, dostarcza jej składników odżywczych

– regeneruje skórę i znormalizuje procesy komórkowe.

Współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia, dostarcza nam rozwiązania, jak zabiegi laserowe, które pomogą usunąć niedoskonałości na skórze. Dzięki temu wyglądamy i czujemy się lepiej. Jednak pamiętać należy także o ich skutkach ubocznych i wiedzieć jak je minimalizować.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Sprytny sposób na jesienne chłody
Next post Uniwersalny olejek Kerastase Elixir Ultime – blask i witalność włosów