Jak wyfiletować makrelę? Prosty sposób w trzech krokach
Czas czytania:1 min

Jak wyfiletować makrelę? Prosty sposób w trzech krokach

0 0

Zbliżające się święta to obietnica wspaniałego, rodzinnego czasu, pysznych potraw i zasłużonego odpoczynku.  Jednak, zanim to nastąpi, najpierw warto odpowiednio się przygotować – nabyć umiejętność filetowania ryb, które co roku królują na polskich stołach. W tym zadaniu, pomoże ambasador akcji Makrela Superdobra – Jakub Kuroń, kucharz i popularyzator zdrowego żywienia, który miłośnikom dobrego smaku, pokazuje, jak sprawnie wyfiletować rybę.

Makrela to ryba, która z powodzeniem może na świątecznym stole zastąpić smakowo karpia, tym samym godząc przeciwników tego słodkowodnego gatunku oraz miłośników wszystkiego, co morskie. Jako ryba tłusta makrela nie traci łatwo swojej soczystości w trakcie obróbki termicznej, a przy okazji – dostarcza całe morze zdrowych kwasów tłuszczowych omega-3. Pieczona, smażona czy grillowana może zatem stanowić podstawę lub dodatek do wielu dań. Co więcej, to produkt, który za niewygórowaną cenę pozwoli przygotować obfitą kolację dla całej rodziny. Jak zatem szybko i sprawnie wyfiletować tę rybę?Krok 1.Natnij rybę ostrym nożem za płetwą skrzelową. Następnie obróć go o 90 stopni i przetnij makrelę wzdłuż ości (czyli wzdłuż całego kręgosłupa). Pierwszy filet jest już gotowy.

Krok 1.PNG

Krok 2.Odwróć rybę na drugą stronę i powtórz czynność, poczynając od nacięcia za płetwą skrzelową. W trakcie przesuwania narzędzia będziesz czuć, że nóż opiera się na kręgosłupie ryby.

Krok 2.PNG

Krok 3.Wytnij ości na brzuchu i wyrównaj filet. Pozostałości możesz wykorzystać np. do zupy rybnej.

Krok 3.PNG

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jak przygotować CV, które wyróżni się w systemie rekrutacyjnym?
Next post Świątecznych porządków nie unikniesz, ale możesz ułatwić sobie to zadanie