A ty kogo masz wokół siebie?
Czas czytania:1 min

A ty kogo masz wokół siebie?

0 0

Guślnice, nocnice, strzygonie – jesteście pewno, że ich nie ma w waszym pobliżu? Że osoby, z którymi przebywacie na co dzień, które znacie, które mijacie na ulicy, są tymi, za kogo się podają?

To poobserwujcie, by nie spotkała was niemiła niespodzianka…

„Gdzie diabeł mówi dobranoc. Tom pierwszy – Księżyc jest pierwszym umarłym ” Kariny Bonowicz to lektura z pogranicza fantastyki, słowiańskiej demonologii opartej na wierzeniach i legendach, a jednocześnie na wskroś współczesna.

Główna bohaterka, 17-letnia Alicja to najzwyczajniejsza w świecie nastolatka z Warszawy, przyzwyczajona do wielkomiejskiego życia, która po śmierci rodziców musi zamieszkać w małym miasteczku Czarcisław. Nie dość, że to prowincja, to jeszcze posępna, pełna sekretów, na Podkarpaciu, zamieszkała przez dziwaków. Dziewczyna trafia do szkoły, która mieści się w starym dworku pełnym tajemnic, a w niej spotyka rówieśników zupełnie innych, niż tych, których zostawiła w stolicy. Alicja to dziewczyna, która nie wierzy w nic, czego nie mogą wyjaśnić matematyka, fizyka i biologia, a w swoim nowym miejscu zamieszkania musi się zmierzyć z niezwykłymi wydarzeniami.

Mroczne tajemnice okolicy stają się i jej tajemnicami, bo okazuje się, że nic nie dzieje się przypadkowo. Legenda o wygnanej przed laty czwórce przyjaciół, która zawarła pakt z diabłem okazuje się fragmentem jej życia. Czy po odkryciu w sobie magicznych właściwości zmieni swoje życie, przystąpi do klanu i będzie żyć jak inni? Czyli jak?

Jeśli lubicie książki z dreszczykiem emocji, napisaną lekkim piórem w klasycznym stylu powieści grozy (przekonacie się, że autorka jest miłośniczką upiornych bajek Braci Grimm), z ciekawymi bohaterami dobrze osadzonymi w nieoczywistej rzeczywistości – to idealna lektura na upalne wieczory. Może tylko nie czytajcie jej przy pełni księżyca.

Małgorzata Lis-Skupińska

„Gdzie diabeł mówi dobranoc. Tom pierwszy – Księżyc jest pierwszym umarłym” Karina Bonowicz, Wydawnictwo Initium

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Miejska dżungla – stylizacje
Next post Jak radzić sobie z obrzękami nóg w upalne dni będąc w ciąży?