“Apostazja katoliczki” – premiera książki o zerwaniu z tym, co kościół czyni z psychiką
Czas czytania:2 min

“Apostazja katoliczki” – premiera książki o zerwaniu z tym, co kościół czyni z psychiką

0 0

30 czerwca, miała miejsce premiera “Apostazji katoliczki”, autorstwa Ewy Piprek. Jest to osobista opowieść autorki o jej psychologicznych zmaganiach z odejściem od kościoła katolickiego. Ukazuje w niej m.in. wielostopniową indoktrynację, jakiej poddawane są dzieci i młodzież na katechezach oraz to, w jaki sposób wpływa ona na światopogląd, postrzeganie siebie, osobistą samoocenę, a w konsekwencji na jakość życia intymnego. Książka, wydana nakładem wydawnictwa BookEdit, jest już dostępna na półkach największych księgarni internetowych i stacjonarnych w Polsce.

Książka stanowi manifest zerwania z kościołem katolickim oraz formę pomocy osobom, które mają problem z podjęciem takiej decyzji. Autorka przedstawia proces, w którym krok po kroku z normalnej wesołej dziewczynki zrobiono z niej smutną katoliczkę – pokazuje, co katecheza może czynić z dziecinnym umysłem i jaki ma to później wpływ na dorosłe życie. Szeroko opisuje również wpływ wiary na społeczeństwo, w tym omawia kwestię edukacji pseudoseksulanej prowadzonej podczas lekcji religii. Według autorki sprawia ona, że temat życia intymnego Polaków jest w wielu kręgach wstydliwy, krępujący czy nieprzyzwoity, zamiast być źródłem radości i spełnienia. Ewa Piprek próbuje też znaleźć odpowiedzi na pytanie, jak doszło do tego, że normalne, życiowe czynności cywilnoprawne – jak rejestracja dziecka, ślub czy pogrzeb – kościół uznał za swoje sakramenty, narzucając wiernym ich „świętość”, aby potem, uzupełniając rytuałami, po prostu je sprzedawać. Książka ukazuje również, jak ciężko jest podjąć decyzję o apostazji każdemu, kto w dzieciństwie prawidłowo został “skażony” katolicką indoktrynacją.

Moją książkę dedykuję przede wszystkim kobietom 50+, które podobnie jak ja, były katoEDUKOWANE seksualno-religijnie w zakurzonych, ciemnych salkach przy kościołach w czasach PRL-u. Kobietom, które nie nabyły jeszcze umiejętności płynnego korzystania z zasobów internetu i ciągle, nawet wbrew faktom, wierzą w tamtą zapamiętaną w dzieciństwie „dobroć” i „miłość” Kościoła. Polecam ją tym wszystkim, którzy nie rozumieją, co się z nami, Polkami (i Polakami), stało i gdzie się podział tamten katolicyzm, który dziś odrzucają nasze dzieci i wnuki. Młodszym kobietom, mężczyznom, także ateistom i ateistkom polecam ją celem zrozumienia, na czym polega opór ich znajomych, matek i babć przed złożeniem apostazji i jak ich przekonać do oficjalnego opuszczenia kościoła katolickiego. Uważam, że każda/-y Polka/-ak powinna/powinien zastanowić się nad tym, co i jak doprowadziło do makabrycznej rzeczywistości, która jest naszym udziałemmówi Ewa Piprek, autorka “Apostazji katoliczki”.

Książka nie stanowi pracy naukowej, a celem autorki było zachęcenie do samodzielnego zgłębiania szeroko pojętej tematyki kościoła katolickiego. Jednakże każdy przytoczony w książce fakt podparty został wieloźródłową, udokumentowaną w treści weryfikacją. Autorka dokonała wnikliwej analizy m.in. historii kościoła katolickiego, dziejów Polski, a swoje tezy podpiera cytatami m.in. z Biblii.

Książka, wydana w BookEdit, wydawnictwie działającym w modelu self-publishing, jest dostępna w sprzedaży w największych polskich księgarniach stacjonarnych i internetowych od 30 czerwca. Patronami medialnymi są portale: kobietamag.pl, dlalejdis.pl oraz nieczytasz.pl.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Bezpieczeństwo dzieci podczas letnich obozów i kolonii – jak zweryfikować kwalifikacje opiekunów?
Next post Kolczyk w języku? Dla dziąseł to koszmar