Baltica Piotr Borlik – recenja
Czas czytania:1 min

Baltica Piotr Borlik – recenja

0 0

Baltica Piotra Borlika to książka, która intryguje od początku. Jest trudna do recenzji, bo trudno o niej pisać nie zdradzając fabuły. Książka jest zaskakująca i świetnie skomponowana. Od samego początku nie wiem, co jest prawdą, a co fikcją. Piotr Borlik ma niesamowitą wyobraźnię i zabrał nas w zaskakujący i bardzo ciekawy, ale i mrożący krew w żyłach rejs. Czy odważysz się wsiąść na prom?

„Witamy na pokładzie MF Baltica – tu zwykła podróż zmienia się w nieustającą zabawę. Uważaj jednak, by nie zatracić się w niej. Wystarczy chwila nieuwagi, a już nigdy nie zejdziesz na ląd.
Pasażerowie MF Baltica podróżują w różnym celu. Trójkę z nich łączy jednak coś więcej niż turystyczny rejs tym samym statkiem. Przykładny mąż, imprezująca studentka i starsza pani mają wrażenie, że umknęło im coś istotnego. Niedługo okazuje się, że ten brakujący element wspomnień może im uratować życie. – czytamy w opisie książki. Autor nie oszczędza swoich bohaterów i nieźle ich przeczołguje na kolejnych stronach książki. Czytelnik z każdą kolejną stroną coraz bardziej czuje, jak kręci mu się w głowie. Nie wie, co jest prawdą, a co kłamstwem. Czytelnik kilkukrotnie wraca na start, ale za każdym razem gra przebiega innym torem, a pionki którymi gra zmieniają kształt i kolor. UWAGA bo można się pogubić.

Baltica – moja ocena

Baltica to Borlik jakiego nie znałam! Zupełne zaskoczenie. Niezwykle dziwny początek wywołał mój szok, ale zaciekawił na tyle, że chciałam odkryć o co chodzi. Później było jeszcze dziwniej i bardziej wciągająco. Zakończenie – zaskoczenie totalne. Jak dla mnie niebywałe doświadczenie czytelnicze. Im bardziej zagłębiasz się w lekturę tym bardziej wiesz, że nic z tego nie rozumiesz. Ale nie możesz się oderwać. Lektura, którą ciężko w jakikolwiek sposób zaszufladkować.

Historia opisana w książce przedstawiona jest nieszablonowo. Autor bawi się naszym umysłem i postrzeganiem całej historii. Książkę najlepiej czytać ciągiem i nie robić sobie w niej dłuższych przerw, gdy można zapomnieć o niektórych wydarzeniach, które są znaczące dla fabuły. Książka pełna niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji. Nic w niej nie jest tym, czym wydaje się być. Dla miłośników mocnych, krwawych kryminałów – pozycja obowiązkowa!

Baltica to niesamowity thriller, który trzyma w napięciu do ostatniej kropki. A po niej, już tylko można pozbierać zęby z podłogi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post <strong>Pij wodę i wygrywaj nagrody!</strong>
Next post Jasne i funkcjonalne poddasze. O czym pamiętać planując oświetlenie?