Blaga Kinga Wójcik – recenzja
Czas czytania:2 min

Blaga Kinga Wójcik – recenzja

0 0

Blaga Kingi Wójcik to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki, ale na pewno nie ostatnie. Blaga to już szósta część cyklu o Lenie Rudnickiej, błyskotliwej policjantce, która nie cofnie się przed niczym, by rozwiązać sprawę. Tym razem musi zmierzyć się z porwaniami dzieci. Czy uda jej się odnaleźć dzieci na czas? Kinga Wójcik serwuje czytelnikowi prawie 500 stron wartkiej, szybkiej akcji od której nie sposób się oderwać!

Wiktor, Amelia, Paweł i Tosia zniknęli bez śladu. Nie wiadomo, gdzie są, kto ich porwał i czy w ogóle jeszcze żyją. Aby się tego dowiedzieć, policjanci będą musieli odkryć wszystkie sekrety rodzin zaginionych rodzin. Czy coś je łączy? Czemu porywacz wybrał akurat tę czwórkę dzieci? Komisarz Lena Rudnicka podejmuje nie tylko najtrudniejszą sprawę w swojej karierze, ale mierzy się również z problemami w życiu osobistym. Tragiczna przeszłość kolejny raz daje o sobie znać.

Blaga – moja opinia

Blaga to świetnie skonstruowany kryminał. Historia w nim opisana jest spójna i trzyma w napięciu od pierwszej chwili. Każdy z bohaterów ma swój wkład w czytaną historię. A ta nabiera na sile z każdą kolejną stroną. Czytelnik dostaje nie tylko spojrzenie na prowadzone śledztwo, ale i na problemy na polu prywatnym. Blaga to powieść, która w zasadzie czyta się sama. Wciąga zarówno prowadzona przez komisarz sprawa, jak i wątki z jej życia prywatnego.

Postać Leny Rudnickiej skradła moje czytelnicze serce. Bohaterka jest wyrazista i charakterna. Zna swoją wartość i dąży do tego, by odkryć prawdę.

Książka chwyta za serce, bo tematycznie obiera dziecko za cel. A takowy temat zawsze wywołuje emocje. Krzywda, jaka dzieje się dorosłym, nie jest ani w połowie tak przeżywana, jak ta kiedy ją wyrządzamy dziecku!

To moje pierwsze spotkanie z Kingą Wójcik, ale na pewno nie ostatnie. Pisarkę mogę pochwalić za wiele rzeczy. Zwłaszcza za kryminalną intrygę po mistrzowsku splecioną z wątkiem obyczajowym, za język, za styl. Małego minusa stawiam za zakończenie. To kończące wątek kryminalny było mocne i wyraziste. Jednak to kończące wątek obyczajowy – cóż dla mnie nie potrzebne, można było to inaczej rozwiązać, gdyż pozostał niedosyt. Ale mimo to, Blaga to misternie zbudowana fabuła, zwroty akcji i kiedy wszystko wskazuje na to, że już nie może się nic wydarzyć autorka odpala dynamit jak to ma w zwyczaju a czytelnika wciska w fotel. Krótko mówiąc, Blaga to dopracowany, porywający, wspaniałe napisany kryminał, dzięki któremu można miło spędzić popołudnie.

Błyskotliwa narracja, świetny styl, barwny język, to wszystko powoduje, że książka jest naprawdę rewelacyjna. Nie pozostaje zatem nic innego, jak czekanie na następny tom. Lektura tej książki zmusza do refleksji, budzi skrajne emocje ale tak musi być bo autorka podjęła się ciężkiej tematyki.

Blaga Kingi Wójcik ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i Ska.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post <strong>Alimenty natychmiastowe – kiedy wejdą w życie?</strong>
Next post <strong>Szyja i dekolt zdradzają wiek. Jak o nie dbać, aby wyglądały młodo?</strong>