Druga żona – recenzja
Czas czytania:2 min

Druga żona – recenzja

0 0

Druga żona to książka, która wyszła spod pióra Jess Ryder, znanej na polskim rynku i cenionej autorki thrillerów psychologicznych. Jej najnowsza książka wciąga i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. To książka, która sprawia, że szybko nie zaśniesz. Mroczny, pełen napięcia klimat oraz przeszłość owiana tajemnicą kuszą za każdym razem. Tak też było w tym przypadku. Czy słusznie?

Lily, 30-letnia kobieta, po zaledwie kliku miesiącach znajomości wychodzi za mąż za swojego pracodawcę, Edwarda. Mężczyzna jest odniej 15 lat starszy, od 5 lat jest wdowcem, ma dwie dorosłe córki i 8-letniego syna, którego nauczaniem zajmowała się właśnie Lily. Kobieta mimo życiowego bagażu Edwarda jest przekonana o autentyczności uczucia, którym się darzą. Stawia wszystko na jedną kartę i pewnego dnia staje się jego żoną. Drugą żoną mężczyzny z przeszłością, która wciąż jest dla niej tajemnicą. Kobieta szybko orientuje się, że rodzinę której właśnie stała się częścią łączy mroczna tajemnica. Gdziekolwiek spojrzy napotyka na sekrety związane z życiem męża, a duch jego pierwszej żony nieustannie jej towarzyszy, przynajmniej w jej wyobraźni.

Jakie wspomnienia kryją się w podświadomości Noaha i dlaczego jego ojciec usilnie próbuje je stłumić? Czy nowo poślubiona żona tak naprawdę mało wie o swoim mężu? Co przytrafiło się jego pierwszej żonie i do czego posunie się Edward, by powstrzymać ją przed odkryciem prawdy?

Za nas – powiedziała Marsha.

Zawsze i na wieki – dodałam.

Druga żona – moja opinia

„Druga żona” to historia o wspomnieniach, którymi ktoś próbował manipulować. To rasowy thriller psychologiczny. Od pierwszej strony wpadamy w sidła niebanalnej historii z nieoczekiwanym zakończeniem. Autorka zwinnie myli tropy, zaskakuje zwrotami akcji i zaciekawia złożonością postaci. Warto więc przysiąść na chwilę i spojrzeć jak zagubiona łódka na morzu wspomnień czeka na właściwy wiatr.

Thriller psychologiczny Jess Ryder to opowieść, w której rządzą kłamstwa i sekrety. Wiszą w powietrzu niczym „drobinki kurzu i osiadają na każdej powierzchni”. Tworzą wrogą atmosferę, w której napięcie narasta z każdą kolejną stroną, prowadząc do nieoczekiwanego finału. Bohaterowie odgrywają stosowne sobie role- od wielkiego uczucia, rodzinnej sielanki do psychologicznej wojny podjazdowej.

Mieszając ze sobą dwie perspektywy czasowe, autorka w umiejętny sposób spotęgowała napięcie. W mojej głowie kłębiły się setki pytań i wątpliwości. Wszyscy bohaterowie tego dramatu, zostali świetnie i zdecydowanie nakreśleni, a co najważniejsze wzbudzali we mnie naprawdę skrajne emocje (jedną z postaci miałam ochotę udusić gołymi rękoma).

Książka bardzo wciąga. Po każdym rozdziale chcesz więcej i więcej. Zastanawiasz się co jeszcze sie wydarzy.
Intryguje, zaskakuje i szokuje. Czasem wywołuje strach. Autorka sprytnie manewruje między prawdą, a kłamstwem. Nie raz wyprowadza czytelnika w pole. Druga żona, to powieść dla tych, którzy szukają nie tylko emocji związanych z odkrywaniem sekretów i tropieniem prawdy, ale i doznań – nazwijmy je – wewnętrznych, mentalnych, charakterystycznych dla obyczajówki.

Jessy Ryder w książce Druga żona zapewnia czytelnikowi spiralę kłamstw, w których idzie się zatracić. Amnezja dziecięca, pogoń za prawdą z narażeniem życia, doskonała manipulacja, zacieranie śladów, oraz historia która nie jest oczywista. Druga żona to naprawdę ciekawy, wciągający thriller psychologiczny. Dałam mu się bez skrupułów porwać! Ciekawie wykreowane postacie i przede wszystkim, co sobie cenię – nie naiwne.

Druga żona to bardzo wciągający, porywający i ekscytujący thriller, który przekonał mnie do twórczości autorki. Z przyjemnością sięgnę po jej inne pozycje.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Gen” – thriller kryminalny z manifestem ekologicznym w tle
Next post Collagenowa rewolucja w zasięgu Twojej ręki