Jak podrywają szejkowie – recenzja
Czas czytania:3 min

Jak podrywają szejkowie – recenzja

0 0

Książka Marcina Margielewskiego pt. „Jak podrywają szejkowie” to wywiad rzeka z arabskim księciem, który na potrzeby swojej historii przyjął imię Abed. Autor zabiera czytelnika w świat innej kultury, świat wielkich pieniędzy, przystojnych mężczyzn i seksownych kobiet. Pokazuje nam świat szejków z zupełnie innej strony

Abed był długo wyczekiwanym synem swoich rodziców. Miał pięć sióstr, ale to on jako męski potomek, miał przejąć cały spadek po ojcu. Był księciem i od małego opływał w luksusy. Dodatkowo, był chroniony przez rodziców, a zwłaszcza przez ojca. Żył w mydlanej bańce do tego stopnia, że ojciec nie powiedział mu o wypadku jego matki. A kiedy Abed został wezwany z Polski do kraju, okazało się, że ojciec wzywa go na pogrzeb Zafiry – matki Abeda. To tragiczne wydarzenie miało wielki wpływ na młodego księcia.

Abed snuje swoją opowieść bardzo powoli, a jednocześnie bardzo szczegółowo. W pewnym momencie mamy wrażenie, że przenosimy się do tego świata zepsucia, w którym pieniądze sypią się z kieszeni szejków, kobiety czekają tylko na to, by wskoczyć któremuś do łóżka, a alkohol (i to z najwyższej półki) leje się strumieniami. mamy wrażenie, że jesteśmy w samym centrum wydarzeń i obserwujemy to, co się dzieje.

Abed nie ocenia wydarzeń, o których mówi. Ocenę pozostawia czytelnikowi, a nie jest ona pozytywna. Niestety na światło dzienne wychodzi przedmiotowe traktowani kobiet, kupowanie wszystkiego (nawet milczenia) za pieniądze czy wreszcie wielka obłuda wyznawców Allaha. I właśnie ta obłuda uderza najbardziej. Z jednej strony Koran to księga prawa, ale jak się okazuje, każde prawo można nagiąć tak, aby wpasować je w określone sytuacje.

Kobiety noszą na co dzień burki, ale mają pod nimi ubrania od Diora, Prady czy Channel. Wychodzą na ulicę w burkach, pod którymi mają wyzywające ubrania. Mężczyźni, niby nie mogą dopuszczać się rozpusty, ale to też jest odpowiednio tłumaczone – wszak kobieta została stworzona do dawania przyjemności mężczyźnie.

https://www.instagram.com/p/BvMg86yAM9_/

Przedmiotowe traktowanie kobiet uwypuklone jest w trakcie imprez, organizowanych przez szejków. Piękne i seksowne kobiety wiją się przed napalonymi książętami. Są traktowane jak przedmioty do kupienia. Choć z drugiej strony, każda z nich doskonale wie na, co się pisze. Z ich wypowiedzi wynika, że wiedzą ile mogą ugrać na seksie z szejkami. Czytając książkę, w niektórych momentach miałam wrażenie, że powinna być zatytułowana – Dlaczego szejkowie kupują kobiety, bo ich sposobem na podryw były rulony dolarów.

W książce dokładnie opisane są różne imprezy i wszystko co się na nich dzieje, autor pokusił się też o dokładne sprawozdanie z tego jak dziewczyny trafiają na takie imprezy (jak następuje selekcja), gdzie i jak obgadywane są warunki umów.

„On nie widział różnicy pomiędzy pracą modelki z profesjonalnych agencji a usługami prostytutki. Patrzyliśmy na tę sprawę z dwóch różnych perspektyw, ale miałem wrażenie, że jego doświadczenie w temacie sprawia, iż wcale nie jest taki daleki od prawdy. Modelki, z którymi pracowałem, z dużym zaangażowaniem prezentowały ubrania bogatym Arabkom, ale podejrzewałem, że za odpowiednią sumę równie chętnie zrzuciłyby je przed bogatymi Arabami”

Książę Abed miał wszystko – pieniądze, urodę, pozycję. Ale tak naprawdę nie miał nic. Tragiczne wydarzenia z wczesnej młodości sprawiły, że szukał szczęścia w ciemnych zakamarkach. Kiedy myślał, że już osiągnął spokój i szczęście, okazywało się, że rzeczywistość jest dla niego bardzo brutalna.

Rzeczywistość opisana przez Marcina Margielewskiego jest niezwykle emocjonująca i dogłębnie bolesna. Pokazuje, że bogactwo niekoniecznie idzie w parze ze szczęściem. Książka wciąga i wywiera wielki wpływ na czytelnika. Nie chce nam się wierzyć, że do takich rzeczy w ogóle mogło dojść. Po zakończonej lekturze, ciężko mi było wrócić do rzeczywistości. Wciąż mam opowiedziane historie w głowie.

Książka ukazuje bolesną prawdę na temat życia szejków i ich postępowania. Odkrywa przed czytelnikami najmroczniejsze zakamarki świata wielkich pieniędzy. Marcina Margielewski ujawnia bezwzględną rzeczywistość nocnego życia szejków i arabskich książąt, która zwykle skrywa się za ścianami hoteli, apartamentów i luksusowych dyskotek.

„Jak podrywają szejkowie” to książka po którą na pewno warto sięgnąć, zwłaszcza wtedy, kiedy nie czytało się wcześniej książek o tej tematyce.

Książka „Jak podrywają szejkowie” ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Próchnica a problemy z wymową – mleczaki są ważniejsze niż myślisz!
Next post Leki na alergie skórne − co pomoże?