Jednodniowy wypad za miasto? Oto 5 idealnych destynacji
Czas czytania:3 min

Jednodniowy wypad za miasto? Oto 5 idealnych destynacji

0 0

Za oknem coraz częściej gości słońce, pogoda zachęca do wyjazdów za miasto – z dala od turystycznego zgiełku, gdzie możemy trzymać bezpieczny dystans. Avis Polska, marka wynajmu samochodów, przedstawia 5 mniej oczywistych miejsc, położonych w okolicach polskich miast, które są idealnym celem wypadu.

Podwarszawska plaża

Nadwiślańska plaża Łomna, położona niecałe 30 kilometrów od Warszawy to nie lada gratka dla miłośników spacerów na łonie natury. Gęste lasy, bagienny teren, pozwalają zapomnieć, że jesteśmy tylko pół godziny drogi od stolicy. Plaża jest bardzo szeroka, a przylegające do niej zielone tereny naprawdę rozległe. Nawet jeśli napotkamy tu innych miłośników wypoczynku na łonie natury, bez problemu będziemy mogli zachować bezpieczną odległość.

Dojazd do plaży wiedzie polną drogą, więc na przejażdżkę tę znakomicie sprawdzi się wynajęty SUV, na przykład Kia Sportage.

Zobacz na mapie: https://goo.gl/maps/qsJtdgMreQDMrFGF7

Blisko 80km2 stawów pod Wrocławiem

Podwrocławskie Stawy Milickie to zespół 285 zbiorników o łącznej powierzchni blisko 80km2. To idealne miejsce na wspólne, rodzinne spacery. Szczególnie wytrwałym polecamy obserwowanie ptaków. Obszar stawów, który jest częścią Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy to dom dla 276 gatunków, w tym orła bielika.

Stawy znajdują się około 60 kilometrów od centrum Wrocławia, są zatem idealnym celem jednodniowej wycieczki dla mieszkańców tego miasta. Jeśli wybieramy się na rodzinną wycieczkę, warto wynająć większe auto, takie jak choćby Mazda 6 Tourer.

Zobacz na mapie: https://goo.gl/maps/zKD4486s9qGaNaKA8

Jezioro na Lubelszczyźnie

Jeziora Firlej nie trzeba przedstawiać mieszkańcom Lubelszczyzny. Akwen o powierzchni około 90 hektarów latem przyciąga tłumy plażowiczów, jednak poza sezonem to świetne miejsce, aby odpocząć od miejskiego zgiełku. Szczególnie jeśli wybierzemy się w okolice z dala od kąpielisk – do okolicznych lasów, czy po prostu na przejażdżkę rowerową po nowej ścieżce wzdłuż brzegu. Jeśli zamierzasz zabrać swoje rowery, warto wyposażyć auto w relingi dachowe.

Na jednodniowy wypad nad Firlej zachęca również łatwa, przyjemna podróż trasą, która prowadzi tu z Lublina.

Zobacz na mapie: https://goo.gl/maps/FdGBu3uAZjYCUvDS7

Górski trekking pod Krakowem

Miłośnicy gór z Krakowa mogą przemierzyć samochodem zaledwie 60 kilometrów, by dotrzeć do podnóża góry Mogielicy w Beskidzie Wyspowym. Wiodą na nią trzy szlaki – najmniej uczęszczanym jest ten, który swój początek ma na obrzeżach Tymbarku. Wędrówka zajmie nam około pięciu godzin, więc jednodniowy wyjazd, którego celem jest wejście na Mogielicę warto rozpocząć wcześnie rano. Po drodze będziemy mijać piękne lasy i sielskie łąki. Krajobraz sprawia wrażenie wręcz dzikiego.

Dla tych, którzy wybierają się na tę wycieczkę w towarzystwie drugiej połówki, dobrym rozwiązaniem wydaje się wynajem niewielkiego auta takiego jak Toyota Yaris lub samochodu klasy kompakt, na przykład Seata Leona.

Zobacz na mapie: https://goo.gl/maps/UQeAeupsXCfRze4u8

Rozległe stawy blisko Katowic

Nieco ponad 50 kilometrów od stolicy Śląska znajdują się Stawy Szkarotkowe. Zbiorniki położone wśród lasów i łąk to idealne miejsce, żeby odpocząć od miejskiego zgiełku. Stawy znajdują się przy wsi Połomia. Auto zostawiamy na leśnym parkingu. Stamtąd od stawów dzieli nas jeszcze tylko pół godziny pieszej wędrówki.

Miłośnicy motoryzacji, którzy chcą czerpać jeszcze więcej radości z jazdy, mogą pokusić się o wynajem samochodu klasy premium, takiego jak Mercedes Klasy C.

Zobacz na mapie: https://goo.gl/maps/upbGqFwnRBKqZg6M6

Dzięki ofercie wynajmu samochodów, wypoczynek w zakątkach, które nie są połączone dogodną komunikacją publiczną, jest dostępny również dla osób, które nie posiadają własnych czterech kółek. Sama wycieczka na łono natury to znakomity pomysł na spędzenie wolnego dnia i oderwanie się od codzienności. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Avis Polska wśród przedstawicieli urzędów miast, gmin oraz marszałkowskich zajmujących się turystyką i promocją, blisko jedna czwarta spośród nich udostępni kierowcom i pasażerom środki do odkażania na parkingach. Takie rozwiązania będą zachęcać Polaków do wyboru auta jako bezpiecznego, indywidualnego środka transportu – podkreślił Martin Gruber. – Jako Avis również dbamy o zapewnienie podróżującym poczucia bezpieczeństwa i komfortu, dlatego wdrożyliśmy dodatkowe środki czystości i dezynfekcji w ramach w ramach programu o nazwie „Obietnica Bezpieczeństwa Avis”. Zadbaliśmy też o większą elastyczność najmu – klienci Avis i Budget mogą bez dodatkowych opłat modyfikować lub anulować rezerwację najmu auta w Europie, który ma rozpocząć się przed 1 września 2020 roku. Osoby, które zdecydują się na rezygnację z rezerwacji przed rozpoczęciem wypożyczenia otrzymają pełny zwrot kosztów – podkreśla.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jak dobrać odpowiedni strój kąpielowy?
Next post Obcas – paryski szyk wciąż w modzie