Książka elektroniczna coraz popularniejszym świątecznym upominkiem
Czas czytania:3 min

Książka elektroniczna coraz popularniejszym świątecznym upominkiem

0 0

Książka jest wciąż jednym z najbardziej powszechnych i uznanych prezentów, który podarowujemy bliskim. Coraz częściej jednak zamiast wersji papierowej, pod choinką znajdujemy jej elektroniczny odpowiednik, czyli ebooka lub audiobooka

Audiobook na prezent

Cyfrowe książki cieszą się rosnącą sympatią Polaków. Są wygodne, nie zajmują miejsca w bagażu, pozwalają na mobilną lekturę. Co więcej, czytanie ebooków jest również bardzo modne – jak deklaruje ponad 60% respondentów badania zrealizowanego przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie Virtualo.

Na popularność e-książek wpływa także zwiększająca się z roku na rok lista tytułów dostępnych w wersji elektronicznej. Jeszcze do niedawna nowości na rynku ebooków pojawiały się z kilkumiesięcznym opóźnieniem w stosunku do książek tradycyjnych, aktualnie większość ebooków jest wprowadzana do oferty z premierą książki papierowej. Wybierając więc elektroniczną wersję książki pod choinkę, jest duża szansa, iż sprezentujemy bliskiej osobie tytuł z tegorocznej listy bestsellerów.

Najchętniej w Polsce kupowane są książki elektroniczne z kategorii kryminał i sensacja, fantastyka oraz literatura z gatunku horror i thriller. Wśród tytułów dostępnych w wersji elektronicznej znajdują się głośne nowości oraz bestsellery ostatnich miesięcy m.in. takie jak: „Czarownica” Camill Lackberg czy „Większość bezwzględna” Remigiusza Mroza.

Podarowanie na świąteczny upominek książki w nowoczesnej formie może być dla obdarowanej osoby również zachętą do rozpoczęcia przygody z e-czytelnictwem. Jak pokazują wyniki badania „Zwyczaje Polaków związane z użytkowaniem ebooków i audiobooków”, ważną rolę w korzystaniu z e-booków odgrywa wpływ otoczenia oraz rekomendacje innych użytkowników e-książek. Aż 36% obecnych czytelników e-booków wskazało, że impulsem do spróbowania czytania w tej formie była namowa znajomych.

Książki elektroniczne są dobrym rozwiązaniem dla osób, które z zakupem upominków czekają do ostatniej chwili. Ebookową lub audiobookową świąteczną niespodziankę można zrealizować nawet w dniu Wigilii.

Dla osoby podarowującej treści cyfrowe w prezencie, ważną kwestią jest również forma ich przekazania. Do niedawna voucher prezentowy na ebooka czy audiobooka można było dostarczyć obdarowanemu wyłącznie w formie wiadomości mailowej przesyłając kod do aktywacji usługi. Obecnie na rynku są dostępne rozwiązania z voucherem w formacie pdf, który można wydrukować i włożyć pod choinkę. Jest to przyjazna funkcjonalność, która daje możliwość personalizacji upominku. Sprawia również, że podarowanie ebooka czy audiobooka zyskuje świąteczny charakter i fizyczną formę. Książka ma zawsze charakter osobisty, szczególnie gdy znamy upodobania czytelnicze bliskiej osoby, dlatego zależy nam na formie, w jakiej  przekażemy upominek. – mówi Martyna Bednarczyk z Virtualo.

Gdy nie jesteśmy pewni, czy trafimy z wyborem e-książki na świąteczny upominek, warto rozważyć skorzystanie z bardzo pomocnego rozwiązania – vouchera z punktami. Możemy podarować dowolną liczbę punktów, które później obdarowany wykorzysta na wybrany przez siebie tytuł ebooka czy audiobooka. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dostępne na przykład w naszej e-księgarni. Warto jednak sprawdzić czy punkty na prezent mają określoną datę wykorzystania. – podpowiada Martyna Bednarczyk z Virtualo.

Prezenty w postaci ebooków i audiobooków są obecnie w coraz lepszych cenach. Średnia cena pojedynczego ebooka w najpopularniejszych kategoriach wynosi 19,80 zł, więc jest o 20-30 % niższa od książki drukowanej. Do tego niejednokrotnie organizowane są promocje umożliwiające zakup wybranych tytułów nawet 50% taniej. Atrakcyjne ceny, duża dostępność tytułów, brak kosztów wysyłki i długiego oczekiwania na przesyłkę – to ogromne zalety książek elektronicznych, które coraz częściej przemawiają za kupnem literatury właśnie w takiej formie. Do wzrostu popularności e-książek, traktowanych jako dobry upominek pod choinkę, przyczyniła się również większa dostępność urządzeń mobilnych umożliwiających odczytywanie i odsłuchiwanie treści cyfrowych.

W czasach zdominowanych przez technologię i potrzebę mobilności, ebooki oraz audiobooki są wygodnymi i praktycznymi prezentami, które bliskiej osobie mogą uprzyjemnić czas zarówno w codziennej podróży do pracy, szkoły, jak i podczas wakacji czy w domu. Nie zajmują  miejsca na półce ani w walizce. Dodatkowo e-czytając możemy dowolnie zmieniać wielkość czcionki, co jest szczególnie przydatne dla osób o słabszym wzroku. Książka jest jednym z najchętniej wybieranych i otrzymywanych prezentów świątecznych. W nowoczesnej formie, w postaci ebooka lub audiobooka staje się również wyznacznikiem naszych czasów, w których mobilność odgrywa dużą rolę, a e-książki odpowiadają na tę potrzebę.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Dawniej i dziś – jak zmieniały się prezenty pod choinką?
Next post Elseve Magiczna Moc Olejków – poczuj magię w pielęgnacji włosów